Domy i mieszkania na sprzedaż województwo podkarpackie

Zobacz 7 171 nieruchomości na sprzedaż w województwie podkarpackim: ceny od 51 000 zł do 8 299 000 zł, średnio 635 025 zł.

Średnia cena 635 025 zł cena sprzedaży
Przedział cen 51 000–8 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 146 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 363 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

7 171 łącznie
64% mieszkania
  • Mieszkania 63,6%
    4 564 nieruchomości
  • Domy 34,9%
    2 504 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 1,4%
    103 nieruchomości

Ile pokoi

7 068 łącznie
33% 3 pokoje
  • 1 pokój 4,4%
    311 nieruchomości
  • 2 pokoje 22,3%
    1 575 nieruchomości
  • 3 pokoje 32,8%
    2 320 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,9%
    1 480 nieruchomości
  • 5+ pokoi 19,6%
    1 382 nieruchomości

Przedziały cenowe

7 068 łącznie
  • 50 000–400 000 zł 20,6%
    1 455 nieruchomości
  • 400 000–500 000 zł 21,3%
    1 509 nieruchomości
  • 500 000–590 000 zł 18,5%
    1 305 nieruchomości
  • 590 000–750 000 zł 19,7%
    1 394 nieruchomości
  • 750 000–8 300 000 zł 19,9%
    1 405 nieruchomości

Przedziały powierzchni

7 068 łącznie
  • 0–50 m² 22,4%
    1 580 nieruchomości
  • 50–60 m² 17,7%
    1 249 nieruchomości
  • 60–80 m² 20,4%
    1 445 nieruchomości
  • 80–130 m² 20,1%
    1 423 nieruchomości
  • 130–310 010 m² 19,4%
    1 371 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 300 m²
Cena za metr kwadratowy 8 841 zł/m² 2 713 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży województwa podkarpackiego obejmuje 7 171 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (65% całości): 4 564 mieszkania i 2 504 domy oraz 103 innych nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 61 m² i cenę 8 841 zł/m²; domy natomiast około 300 m² i 2 713 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 3-pokojowe, a dalej opcje 2- i 4-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie w województwie podkarpackim sprzedawano w 2025 roku za medianę 400 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,4 m², 3 izby. Ceny zyskały 8,6% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 400 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 783 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 853 2025
Ceny w ciągu roku +8,6% mediana
Od 2010 roku +175,9% mediana
Wobec mediany krajowej -11,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla województwa podkarpackiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 400 000 zł, czyli 7 783 zł/m², w obserwowanym przedziale od 175 000 zł do 704 417 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 520 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 200 000 zł a 390 000 zł, a 10,3% przekroczyło 520 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,1% przekracza 73 m².

Te poziomy cen są o 11,1% niższe od mediany krajowej (450 010 zł).

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi powiatami. Najdroższa lokalizacja to Mielecki — mediana 326 000 zł (5 668 zł/m², 1 610 transakcji od 2010 roku), dalej Łańcucki z medianą 300 000 zł (6 020 zł/m²). Sanocki: 275 000 zł (5 672 zł/m²). Na drugim biegunie Leżajski ma najbardziej przystępną medianę: 120 000 zł (2 656 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 3 025 sprzedaży mieszkań, z medianą 430 000 zł i 8 397 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 427 000 zł (8 360 zł/m²) przy 5 722 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości województwa podkarpackiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 025 430 000 zł +7,5% 8 397 zł/m²
2025 6 853 400 000 zł +8,6% 7 783 zł/m²
2024 6 525 368 400 zł +15,1% 7 289 zł/m²
2023 5 464 320 000 zł +6,9% 6 221 zł/m²
2022 5 943 299 220 zł +23,4% 5 906 zł/m²
2021 3 582 242 500 zł +27,6% 4 706 zł/m²
2020 1 402 190 000 zł +12,9% 3 900 zł/m²
2019 1 459 168 242 zł +11,7% 3 502 zł/m²
2018 1 231 150 623 zł +7,5% 3 110 zł/m²
2017 1 121 140 100 zł +6,9% 2 924 zł/m²
2016 932 131 108 zł +0,9% 2 750 zł/m²
2015 837 130 000 zł -4,4% 2 794 zł/m²
2014 729 136 000 zł -1,4% 2 815 zł/m²
2013 733 138 000 zł -1,4% 2 900 zł/m²
2012 696 140 000 zł +0% 2 927 zł/m²
2011 627 140 000 zł -3,4% 2 916 zł/m²
2010 611 145 000 zł — 2 974 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Województwo podkarpackie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 6 853
Mediana ceny 400 000 zł
Cena za m² 7 783 zł/m²
Mediana powierzchni 50,4 m²
Typowy przedział 175 000 –
704 417 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w województwie podkarpackim

Rozkład obliczony na podstawie 41 770 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 10,5%
120 000 – 200 000 zł 18,1%
200 000 – 390 000 zł 43,8%
390 000 – 520 000 zł 17,3%
Powyżej 520 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w województwie podkarpackim

Rozkład ceny za m² na podstawie 41 679 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 500 zł/m² 9,9%
2 500 – 4 000 zł/m² 17,9%
4 000 – 7 400 zł/m² 43,8%
7 400 – 9 900 zł/m² 18,3%
Powyżej 9 900 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w województwie podkarpackim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10,6%
34 – 42 m² 16,6%
42 – 60 m² 44,9%
60 – 73 m² 17,8%
Powyżej 73 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Województwo podkarpackie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,5% 237 976 zł 7 707 zł/m²
2 izby 26,1% 269 216 zł 7 927 zł/m²
3 izby 42,8% 293 370 zł 135 209 zł/m²
4 izby 21,2% 315 000 zł 5 450 zł/m²
5 izb 4,9% 295 000 zł 4 898 zł/m²
6 izb i więcej 1,4% 282 850 zł 4 287 zł/m²

Najdroższe powiaty w województwie podkarpackim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Powiat Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Mielecki 1 610 326 000 zł 5 668 zł/m²
Łańcucki 726 300 000 zł 6 020 zł/m²
Sanocki 553 275 000 zł 5 672 zł/m²
Rzeszowski 3 595 275 000 zł 4 904 zł/m²
Brzozowski 125 269 500 zł 5 556 zł/m²

Najtańsze powiaty w województwie podkarpackim

Powiat Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Leżajski 813 120 000 zł 2 656 zł/m²
Lubaczowski 502 124 750 zł 2 414 zł/m²
Przemyski 668 131 752 zł 2 751 zł/m²
Krośnieński 225 140 000 zł 3 291 zł/m²
Bieszczadzki 749 149 299 zł 2 932 zł/m²

Ceny działek w województwie podkarpackim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 19 888 44 zł/m² 66 596 zł 1 600 m²
Grunty rolne 87 175 6,0 zł/m² 22 000 zł 2 900 m²
Grunty leśne 3 400 3,9 zł/m² 17 000 zł 4 293 m²
Wszystkie działki 118 276 9,0 zł/m² 27 400 zł 2 652 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: powiaty w województwie podkarpackim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Powiat Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Leski 1 027 36 zł/m² 84 972 zł
Rzeszowski 23 136 24 zł/m² 45 000 zł
Mielecki 2 996 16 zł/m² 50 000 zł
Dębicki 3 593 16 zł/m² 40 000 zł
Łańcucki 2 200 15 zł/m² 37 025 zł
Brzozowski 2 563 4,3 zł/m² 11 500 zł
Przeworski 5 040 4,2 zł/m² 20 000 zł
Przemyski 8 618 3,8 zł/m² 20 000 zł
Jarosławski 13 436 3,3 zł/m² 20 000 zł
Lubaczowski 3 586 2,8 zł/m² 19 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w województwie podkarpackim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 27 672 7 450 0 15 008 5 214
2026 (do 17.08) 11 459 3 416 0 5 640 2 403
Razem 2010–2026 265 964 48 776 0 167 680 49 508

Zasadnicza część sprzedaży w województwie podkarpackim zamyka się między 175 000 zł a 704 417 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,5% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,3% powyżej 520 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w województwie podkarpackim?

Nieruchomości w województwie podkarpackim kosztują średnio około 635 025 zł, czyli około 4 363 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w województwie podkarpackim?

Obecnie dostępnych ofert: 7 171: 4 564 mieszkania i 2 504 domy oraz 103 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen w województwie podkarpackim?

Znajdziesz tu oferty od 51 000 zł do 8 299 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w województwie podkarpackim?

Średnio mają około 146 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 300 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku województwa podkarpackiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój38 m²352 860 zł
2 pokoje54 m²449 195 zł
3 pokoje75 m²541 021 zł
4 pokoje109 m²691 642 zł
5 pokoi152 m²860 102 zł
6 pokoi189 m²975 368 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 4 363 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 841 zł/m², a dla domów spada do 2 713 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży województwa podkarpackiego?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.