Domy i mieszkania na sprzedaż Lubaczowski

Zobacz 32 nieruchomości na sprzedaż w powiecie lubaczowskim: ceny od 70 000 zł do 1 999 000 zł, średnio 479 719 zł.

Średnia cena 479 719 zł cena sprzedaży
Przedział cen 70 000–1 999 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 159 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 011 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

32 łącznie
63% domy
  • Mieszkania 37,5%
    12 nieruchomości
  • Domy 62,5%
    20 nieruchomości

Ile pokoi

32 łącznie
28% 5+ pokoi
  • 1 pokój 12,5%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 25,0%
    8 nieruchomości
  • 3 pokoje 12,5%
    4 nieruchomości
  • 4 pokoje 21,9%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 28,1%
    9 nieruchomości

Przedziały cenowe

32 łącznie
  • 70 000–235 000 zł 21,9%
    7 nieruchomości
  • 235 000–250 000 zł 18,8%
    6 nieruchomości
  • 270 000–435 000 zł 21,9%
    7 nieruchomości
  • 520 000–650 000 zł 18,8%
    6 nieruchomości
  • 650 000–2 000 000 zł 18,8%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

32 łącznie
  • 40–60 m² 21,9%
    7 nieruchomości
  • 60–100 m² 18,8%
    6 nieruchomości
  • 100–150 m² 21,9%
    7 nieruchomości
  • 160–220 m² 18,8%
    6 nieruchomości
  • 240–580 m² 18,8%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 219 m²
Cena za metr kwadratowy 4 310 zł/m² 2 794 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie lubaczowskim to 32 nieruchomości: 20 domów i 12 mieszkań. Domy stanowią 63% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 219 m² (2 794 zł/m²), a mieszkania około 61 m² (4 310 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 7- i 5-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie lubaczowskim wyniosła 175 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (podkarpackie) mediana to 400 000 zł. Zmiana roczna: +14,8%.

Mediana ceny sprzedaży 175 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 688 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 58 2025
Ceny w ciągu roku +14,8% mediana
Od 2010 roku +59,1% mediana
Wobec mediany województwa -56,2% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -61,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu lubaczowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 3 688 zł/m², w obserwowanym przedziale od 71 275 zł do 373 850 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 220 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 90 000 zł a 160 000 zł, a 10,4% przekroczyło 220 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 38,3% sprzedanych lokali ma od 45 do 60 m², a 11% przekracza 72 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 56,2% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Lubaczów — mediana 130 000 zł (2 717 zł/m², 281 transakcji od 2010 roku), dalej Narol z medianą 130 000 zł (2 254 zł/m²). Oleszyce: 120 000 zł (2 099 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 000 zł i 3 592 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 710 zł/m²) przy 32 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu lubaczowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 17 170 000 zł -2,9% 3 592 zł/m²
2025 58 175 000 zł +14,8% 3 688 zł/m²
2024 42 152 500 zł +8,9% 3 310 zł/m²
2023 27 140 000 zł -6,7% 3 093 zł/m²
2022 32 150 000 zł +15,4% 3 010 zł/m²
2021 44 130 000 zł +23,8% 2 311 zł/m²
2020 41 105 000 zł -8,7% 2 500 zł/m²
2019 39 115 000 zł -4,2% 2 497 zł/m²
2018 33 120 000 zł +20% 2 219 zł/m²
2017 29 100 000 zł +0% 1 793 zł/m²
2016 40 100 000 zł +11,1% 1 940 zł/m²
2015 31 90 000 zł +21,6% 1 821 zł/m²
2014 13 74 000 zł -20% 1 418 zł/m²
2013 16 92 500 zł -22,9% 2 132 zł/m²
2012 19 120 000 zł +4,3% 2 471 zł/m²
2011 14 115 000 zł +4,5% 2 253 zł/m²
2010 7 110 000 zł — 1 659 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Lubaczowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 58
Mediana ceny 175 000 zł
Cena za m² 3 688 zł/m²
Mediana powierzchni 51 m²
Typowy przedział 71 275 –
373 850 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie lubaczowskim

Rozkład obliczony na podstawie 502 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 8,6%
50 000 – 90 000 zł 16,9%
90 000 – 160 000 zł 46,2%
160 000 – 220 000 zł 17,9%
Powyżej 220 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie lubaczowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 501 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 10%
1 100 – 1 800 zł/m² 18%
1 800 – 3 000 zł/m² 44,7%
3 000 – 4 300 zł/m² 17%
Powyżej 4 300 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie lubaczowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 8,4%
35 – 45 m² 20,4%
45 – 60 m² 38,3%
60 – 72 m² 22%
Powyżej 72 m² 11%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Lubaczowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,2% 60 195 zł 2 447 zł/m²
2 izby 13,9% 90 000 zł 2 792 zł/m²
3 izby 46,5% 118 000 zł 2 611 zł/m²
4 izby 24,8% 145 000 zł 2 435 zł/m²
5 izb 8,8% 155 000 zł 2 396 zł/m²
6 izb i więcej 4,7% 129 000 zł 2 224 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie lubaczowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Lubaczów 281 130 000 zł 2 717 zł/m²
Narol 23 130 000 zł 2 254 zł/m²
Oleszyce 98 120 000 zł 2 099 zł/m²
Cieszanów 66 104 500 zł 1 951 zł/m²
Lubaczów 21 85 000 zł 1 335 zł/m²

Ceny działek w powiecie lubaczowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 803 25 zł/m² 38 000 zł 1 464 m²
Grunty rolne 2 511 2,0 zł/m² 15 000 zł 5 951 m²
Grunty leśne 209 3,2 zł/m² 20 000 zł 6 896 m²
Wszystkie działki 3 586 2,8 zł/m² 19 000 zł 4 686 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie lubaczowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Lubaczów 536 35 zł/m² 40 000 zł
Horyniec-Zdrój 277 3,3 zł/m² 18 540 zł
Stary Dzików 151 2,7 zł/m² 20 000 zł
Lubaczów 821 2,7 zł/m² 17 000 zł
Oleszyce 408 2,4 zł/m² 17 240 zł
Lubaczów 821 2,7 zł/m² 17 000 zł
Oleszyce 408 2,4 zł/m² 17 240 zł
Cieszanów 547 2,3 zł/m² 19 000 zł
Wielkie Oczy 309 2,2 zł/m² 19 000 zł
Narol 537 2,0 zł/m² 10 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie lubaczowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 484 59 0 341 84
2026 (do 17.08) 194 17 0 145 32
Razem 2010–2026 7 580 571 0 5 885 1 124

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie lubaczowskim zamyka się między 71 275 zł a 373 850 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,6% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 10,4% powyżej 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie lubaczowskim?

Licz się ze średnią kwotą 479 719 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie lubaczowskim, czyli około 3 011 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 32 nieruchomości: 20 domów i 12 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 70 000 zł do 1 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 219 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu lubaczowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje55 m²262 000 zł
3 pokoje82 m²238 500 zł
4 pokoje155 m²598 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie lubaczowskim?

Średnia cena to 3 011 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 310 zł/m², a dla domów spada do 2 794 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie lubaczowskim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.