Domy i mieszkania na sprzedaż Cieszanów

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Cieszanowa: 27 domów na sprzedaż w cenach od 195 000 zł do 599 000 zł, średnio 397 000 zł.

25 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Cieszanowa

Średnia cena 397 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 195 000–599 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 188 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 117 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

2 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

2 łącznie
50% 4 pokoje
  • 4 pokoje 50,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

2 łącznie
  • 195 000–200 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość
  • 595 000–600 000 zł 50,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

2 łącznie
  • 180–190 m² 50,0%
    1 nieruchomość
  • 190–200 m² 50,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Cieszanowa to 27 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 188 m² (2 117 zł/m²).

Domy 4-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 7-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Cieszanowa wyniosła 128 750 zł w 2025 roku, na podstawie 10 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 15,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 529 zł.

Mediana ceny sprzedaży 128 750 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 529 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 10 2025
Ceny w ciągu roku +15,5% mediana
Od 2020 roku +59,9% mediana
Wobec mediany powiatu -26,4% Lubaczowski: 175 000 zł
Wobec mediany krajowej -71,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Cieszanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 128 750 zł, czyli 2 529 zł/m², w obserwowanym przedziale od 73 150 zł do 193 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 180 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 39,4% transakcji zawarto między 77 000 zł a 140 000 zł, a 10,6% przekroczyło 180 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 36,4% sprzedanych lokali ma od 50 do 55 m², a 10,6% przekracza 75 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 26,4% niższa od mediany powiatu (Lubaczowski: 175 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Cieszanów — mediana 120 000 zł (2 177 zł/m², 21 transakcji od 2010 roku), dalej Cieszanów (obszar wiejski) z medianą 100 000 zł (1 916 zł/m²).

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 135 000 zł (3 072 zł/m²) przy 6 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cieszanowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 140 000 zł +8,7% 2 879 zł/m²
2025 10 128 750 zł +15,5% 2 529 zł/m²
2024 8 111 500 zł -7,1% 2 375 zł/m²
2023 5 120 000 zł -20% 1 980 zł/m²
2022 9 150 000 zł +26,6% 1 944 zł/m²
2021 10 118 500 zł +47,2% 1 729 zł/m²
2020 6 80 500 zł +40% 1 535 zł/m²
2019 4 57 500 zł -47,7% 1 361 zł/m²
2018 3 110 000 zł +46,7% 1 217 zł/m²
2017 4 75 000 zł -6,3% 1 350 zł/m²
2016 2 80 002 zł — 1 407 zł/m²
2012 1 144 000 zł +48,5% 2 932 zł/m²
2011 1 97 000 zł — 2 052 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Cieszanów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 128 750 zł
Cena za m² 2 529 zł/m²
Mediana powierzchni 51,9 m²
Typowy przedział 73 150 –
193 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cieszanowa

Rozkład obliczony na podstawie 66 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 60 000 zł 9,1%
60 000 – 77 000 zł 18,2%
77 000 – 140 000 zł 39,4%
140 000 – 180 000 zł 22,7%
Powyżej 180 000 zł 10,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cieszanowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 66 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 200 zł/m² 12,1%
1 200 – 1 400 zł/m² 10,6%
1 400 – 2 600 zł/m² 51,5%
2 600 – 3 000 zł/m² 15,2%
Powyżej 3 000 zł/m² 10,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cieszanowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 40 m² 9,1%
40 – 50 m² 22,7%
50 – 55 m² 36,4%
55 – 75 m² 21,2%
Powyżej 75 m² 10,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Cieszanów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,6% 20 000 zł 1 136 zł/m²
2 izby 11,3% 70 000 zł 1 863 zł/m²
3 izby 64,5% 104 500 zł 2 204 zł/m²
4 izby 16,1% 130 000 zł 1 940 zł/m²
5 izb 6,5% 170 000 zł 2 557 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cieszanowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Dachnów 157 70 000 zł 2,5 zł/m²
Cieszanow 146 125 000 zł 3,3 zł/m²
Nowe Sioło 86 103 250 zł 2,7 zł/m²
Żuków 49 — 1,0 zł/m²
Kowalówka 47 — 1,5 zł/m²
Stary Lubliniec 45 104 000 zł 1,9 zł/m²
Niemstów 45 — 2,1 zł/m²
Nowy Lubliniec 44 85 000 zł 1,4 zł/m²
Chotylub 30 — 1,6 zł/m²
Gorajec 27 — 2,3 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Cieszanowa

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Cieszanów 21 120 000 zł 2 177 zł/m²
Cieszanów (obszar wiejski) 45 100 000 zł 1 916 zł/m²

Ceny działek na terenie Cieszanowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 106 16 zł/m² 35 000 zł 1 964 m²
Grunty rolne 410 1,9 zł/m² 15 500 zł 8 316 m²
Grunty leśne 15 3,2 zł/m² 90 000 zł 12 300 m²
Wszystkie działki 547 2,3 zł/m² 19 000 zł 6 900 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Cieszanowa

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Cieszanów 108 3,3 zł/m² 28 500 zł
Cieszanów (obszar wiejski) 439 2,0 zł/m² 17 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cieszanowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 73 10 0 48 15
2026 (do 17.08) 27 3 0 17 7
Razem 2010–2026 1 079 72 0 882 125

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Cieszanowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 104 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 15,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Cieszanowa?

Nieruchomości na terenie Cieszanowa kosztują średnio około 397 000 zł, czyli około 2 117 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Cieszanowa?

Obecnie dostępnych ofert: 27.

Jaki jest przedział cen na terenie Cieszanowa?

Ceny wahają się od około 195 000 zł do 599 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Cieszanowa?

Zazwyczaj oferują około 188 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Cieszanowa?

Średnia cena to 2 117 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Cieszanowa?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 7-pokojowy dom.