Znajdź 15 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubaczowa, w cenach między 215 000 zł a 650 000 zł, przy średniej cenie 414 222 zł.
Ceny nieruchomości Lubaczowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Lubaczowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 210 000 zł. Typowa nieruchomość: 49,1 m², 3 izby. Ceny zyskały 0% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
210 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 202 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2011 roku
+90,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+20%
Lubaczowski: 175 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubaczowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 210 000 zł, czyli 4 202 zł/m², w obserwowanym przedziale od 60 195 zł do 394 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 240 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46,3% transakcji zawarto między 100 000 zł a 170 000 zł, a 12,1% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 8,9% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Lubaczowski: 175 000 zł) o 20%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 206 000 zł i 4 645 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 247 500 zł (4 812 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubaczowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
206 000 zł |
-1,9% |
4 645 zł/m² |
| 2025 |
31 |
210 000 zł |
+0% |
4 202 zł/m² |
| 2024 |
21 |
210 000 zł |
+55,6% |
4 494 zł/m² |
| 2023 |
13 |
135 000 zł |
-10% |
3 542 zł/m² |
| 2022 |
19 |
150 000 zł |
+15,4% |
4 023 zł/m² |
| 2021 |
17 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 973 zł/m² |
| 2020 |
27 |
120 000 zł |
-3,2% |
2 653 zł/m² |
| 2019 |
23 |
124 000 zł |
+3,3% |
2 626 zł/m² |
| 2018 |
19 |
120 000 zł |
+10,6% |
2 306 zł/m² |
| 2017 |
14 |
108 500 zł |
+8,5% |
2 050 zł/m² |
| 2016 |
25 |
100 000 zł |
-10,7% |
2 204 zł/m² |
| 2015 |
18 |
112 000 zł |
+24,4% |
2 172 zł/m² |
| 2014 |
9 |
90 000 zł |
-7,7% |
1 718 zł/m² |
| 2013 |
10 |
97 500 zł |
-27,5% |
2 006 zł/m² |
| 2012 |
12 |
134 500 zł |
+22,3% |
2 717 zł/m² |
| 2011 |
11 |
110 000 zł |
-31,2% |
2 333 zł/m² |
| 2010 |
3 |
160 000 zł |
— |
2 750 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubaczów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
210 000 zł |
| Cena za m² |
4 202 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,1 m² |
| Typowy przedział |
60 195 – 394 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubaczowa
Rozkład obliczony na podstawie 281 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
10% |
| 60 000 – 100 000 zł |
15,3% |
| 100 000 – 170 000 zł |
46,3% |
| 170 000 – 240 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 240 000 zł |
12,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubaczowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 280 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,4% |
| 1 400 – 2 300 zł/m² |
19,6% |
| 2 300 – 3 600 zł/m² |
41,8% |
| 3 600 – 5 000 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
8,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubaczowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,4% |
| 34 – 39 m² |
17,5% |
| 39 – 58 m² |
43,9% |
| 58 – 66 m² |
19,3% |
| Powyżej 66 m² |
8,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubaczów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
71 500 zł |
3 816 zł/m² |
| 2 izby |
18,7% |
100 000 zł |
3 050 zł/m² |
| 3 izby |
46,8% |
128 500 zł |
3 065 zł/m² |
| 4 izby |
21,9% |
155 000 zł |
2 913 zł/m² |
| 5 izb |
9,4% |
152 500 zł |
2 488 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
149 000 zł |
2 736 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubaczowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
259 |
48 zł/m² |
50 000 zł |
1 043 m² |
| Grunty rolne |
257 |
12 zł/m² |
24 000 zł |
2 191 m² |
| Grunty leśne |
5 |
4,5 zł/m² |
19 440 zł |
4 224 m² |
| Wszystkie działki |
536 |
35 zł/m² |
40 000 zł |
1 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubaczowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
106 |
32 |
0 |
55 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
42 |
9 |
0 |
24 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 431 |
319 |
0 |
775 |
337 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 210 000 zł (4 202 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lubaczowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Lubaczowa?
Nieruchomości na terenie Lubaczowa kosztują średnio około 414 222 zł, czyli około 5 318 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Lubaczowa?
W tej chwili do wyboru są 15 nieruchomości: 6 mieszkań i 3 domy oraz 6 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Lubaczowa?
Znajdziesz tu oferty od 215 000 zł do 650 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lubaczowa?
Średnia powierzchnia to około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 131 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lubaczowa?
Wynosi ona około 5 318 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 847 zł/m², a dla domów spada do 4 903 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lubaczowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.