Znajdź 18 nieruchomości na sprzedaż na terenie Stubna, w cenach między 55 000 zł a 679 000 zł, przy średniej cenie 324 951 zł.
Mediana ceny sprzedaży
130 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 488 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+14%
mediana
Od 2018 roku
+333,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-43,5%
Przemyski: 230 000 zł
Wobec mediany krajowej
-71,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stubna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 000 zł, czyli 2 488 zł/m², w obserwowanym przedziale od 56 000 zł do 236 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 190 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 34,2% transakcji zawarto między 76 000 zł a 130 000 zł, a 11% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,6% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 43,5% niższa od mediany powiatu (Przemyski: 230 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 120 000 zł (2 400 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stubna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
167 500 zł |
+28,8% |
2 871 zł/m² |
| 2025 |
9 |
130 000 zł |
+14% |
2 488 zł/m² |
| 2024 |
6 |
114 000 zł |
+26,7% |
1 932 zł/m² |
| 2023 |
9 |
90 000 zł |
-30,8% |
1 592 zł/m² |
| 2022 |
7 |
130 000 zł |
-11,3% |
2 885 zł/m² |
| 2021 |
10 |
146 500 zł |
+34,9% |
2 400 zł/m² |
| 2020 |
10 |
108 560 zł |
-8,8% |
2 200 zł/m² |
| 2019 |
9 |
119 000 zł |
+296,7% |
2 072 zł/m² |
| 2018 |
5 |
30 000 zł |
-60% |
1 101 zł/m² |
| 2017 |
1 |
75 000 zł |
+87,5% |
1 398 zł/m² |
| 2016 |
3 |
40 000 zł |
— |
1 079 zł/m² |
| 2014 |
1 |
95 000 zł |
— |
1 452 zł/m² |
| 2012 |
1 |
120 000 zł |
— |
2 727 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stubno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
130 000 zł |
| Cena za m² |
2 488 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,4 m² |
| Typowy przedział |
56 000 – 236 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stubna
Rozkład obliczony na podstawie 73 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
8,2% |
| 40 000 – 76 000 zł |
20,5% |
| 76 000 – 130 000 zł |
34,2% |
| 130 000 – 190 000 zł |
26% |
| Powyżej 190 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stubna
Rozkład ceny za m² na podstawie 73 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 930 zł/m² |
11% |
| 930 – 1 600 zł/m² |
20,5% |
| 1 600 – 2 600 zł/m² |
39,7% |
| 2 600 – 3 400 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stubna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
12,3% |
| 38 – 44 m² |
9,6% |
| 44 – 61 m² |
49,3% |
| 61 – 73 m² |
19,2% |
| Powyżej 73 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stubno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6% |
35 000 zł |
1 629 zł/m² |
| 2 izby |
22,4% |
94 000 zł |
2 246 zł/m² |
| 3 izby |
46,3% |
108 000 zł |
2 118 zł/m² |
| 4 izby |
19,4% |
145 000 zł |
2 262 zł/m² |
| 5 izb |
6% |
184 045 zł |
2 293 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Stubna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stubno |
194 |
110 000 zł |
3,7 zł/m² |
| Nakło |
95 |
120 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Kalników |
69 |
114 000 zł |
2,3 zł/m² |
| Hruszowice |
49 |
— |
3,0 zł/m² |
| Stubienko |
44 |
— |
2,6 zł/m² |
| Barycz |
24 |
— |
3,0 zł/m² |
| Starzawa |
22 |
52 000 zł |
6,7 zł/m² |
| Chałupki Dusowskie |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Stubna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
53 |
3,9 zł/m² |
30 000 zł |
4 700 m² |
| Grunty rolne |
362 |
3,0 zł/m² |
22 000 zł |
8 500 m² |
| Wszystkie działki |
418 |
3,1 zł/m² |
24 000 zł |
7 986 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stubna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
9 |
0 |
27 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
2 |
0 |
9 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
692 |
77 |
0 |
498 |
117 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Stubna to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 108 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 14%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Stubna: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Stubna?
Licz się ze średnią kwotą 324 951 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Stubna, czyli około 2 243 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Stubna?
W tej chwili do wyboru są 18 nieruchomości: 4 domy i 3 mieszkania oraz 11 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Stubna?
Ceny wahają się od około 55 000 zł do 679 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Stubna?
Średnia powierzchnia to około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 243 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 246 zł/m², a dla domów utrzymuje się na poziomie 2 243 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Stubna?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.