Domy i mieszkania na sprzedaż Przemyski

Znajdź swoją nieruchomość w powiecie przemyskim: 159 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 51 000 zł do 4 750 000 zł, średnio 588 056 zł.

Średnia cena 588 056 zł cena sprzedaży
Przedział cen 51 000–4 750 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 108 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 424 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

159 łącznie
54% mieszkania
  • Mieszkania 54,1%
    86 nieruchomości
  • Domy 45,9%
    73 nieruchomości

Ile pokoi

159 łącznie
32% 2 pokoje
  • 1 pokój 5,7%
    9 nieruchomości
  • 2 pokoje 32,1%
    51 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,8%
    41 nieruchomości
  • 4 pokoje 15,1%
    24 nieruchomości
  • 5+ pokoi 21,4%
    34 nieruchomości

Przedziały cenowe

159 łącznie
  • 50 000–280 000 zł 20,1%
    32 nieruchomości
  • 280 000–370 000 zł 20,8%
    33 nieruchomości
  • 370 000–470 000 zł 20,1%
    32 nieruchomości
  • 470 000–775 000 zł 19,5%
    31 nieruchomości
  • 795 000–4 755 000 zł 19,5%
    31 nieruchomości

Przedziały powierzchni

159 łącznie
  • 20–60 m² 30,2%
    48 nieruchomości
  • 60–70 m² 17,0%
    27 nieruchomości
  • 70–110 m² 15,1%
    24 nieruchomości
  • 110–180 m² 18,2%
    29 nieruchomości
  • 180–380 m² 19,5%
    31 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 167 m²
Cena za metr kwadratowy 6 273 zł/m² 5 072 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż w powiecie przemyskim liczy 159 nieruchomości, w tym 86 mieszkań i 73 domy, a mieszkania stanowią 54%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 59 m², przy cenie 6 273 zł/m², wobec 167 m² i 5 072 zł/m² w przypadku domów.

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 4-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie przemyskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 230 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 79 100 zł a 472 250 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 230 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 312 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 60 2025
Ceny w ciągu roku +15% mediana
Od 2010 roku +74,9% mediana
Wobec mediany województwa -42,5% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -48,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu przemyskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 4 312 zł/m², w obserwowanym przedziale od 79 100 zł do 472 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 260 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 10,3% przekroczyło 260 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 10% przekracza 71 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 42,5% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Przemyśl — mediana 165 197 zł (3 281 zł/m², 269 transakcji od 2010 roku), dalej Medyka z medianą 150 000 zł (2 949 zł/m²). Żurawica: 130 000 zł (2 501 zł/m²). Na drugim biegunie Fredropol ma najbardziej przystępną medianę: 50 000 zł (1 078 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 203 000 zł i 4 300 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (4 370 zł/m²) przy 41 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu przemyskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 14 203 000 zł -11,7% 4 300 zł/m²
2025 60 230 000 zł +15% 4 312 zł/m²
2024 45 200 000 zł +33,3% 3 478 zł/m²
2023 50 150 000 zł +3,4% 2 938 zł/m²
2022 43 145 000 zł -9,4% 3 045 zł/m²
2021 69 160 000 zł +23,1% 2 902 zł/m²
2020 53 130 000 zł -18,8% 2 200 zł/m²
2019 51 160 000 zł +23,1% 3 138 zł/m²
2018 47 130 000 zł +0,7% 2 769 zł/m²
2017 36 129 100 zł +23,5% 3 043 zł/m²
2016 38 104 530 zł -16,4% 2 199 zł/m²
2015 34 125 000 zł +12,6% 2 612 zł/m²
2014 37 111 000 zł +2,8% 2 527 zł/m²
2013 32 108 000 zł +8% 2 523 zł/m²
2012 23 100 000 zł -24,2% 2 200 zł/m²
2011 25 132 000 zł +0,4% 2 713 zł/m²
2010 11 131 500 zł — 2 111 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Przemyski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 60
Mediana ceny 230 000 zł
Cena za m² 4 312 zł/m²
Mediana powierzchni 51,2 m²
Typowy przedział 79 100 –
472 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie przemyskim

Rozkład obliczony na podstawie 668 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 9,4%
50 000 – 100 000 zł 16,6%
100 000 – 180 000 zł 45,4%
180 000 – 260 000 zł 18,3%
Powyżej 260 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie przemyskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 668 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 10,2%
1 100 – 2 000 zł/m² 16%
2 000 – 3 300 zł/m² 45,5%
3 300 – 4 800 zł/m² 17,8%
Powyżej 4 800 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie przemyskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,3%
36 – 44 m² 20,5%
44 – 57 m² 41,3%
57 – 71 m² 17,8%
Powyżej 71 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Przemyski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 37 000 zł 2 139 zł/m²
2 izby 19,2% 110 000 zł 3 147 zł/m²
3 izby 48,6% 129 500 zł 2 891 zł/m²
4 izby 23,5% 180 000 zł 3 130 zł/m²
5 izb 4,3% 142 500 zł 2 242 zł/m²
6 izb i więcej 2% 125 000 zł 1 901 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie przemyskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Przemyśl 269 165 197 zł 3 281 zł/m²
Medyka 50 150 000 zł 2 949 zł/m²
Żurawica 112 130 000 zł 2 501 zł/m²
Krasiczyn 50 120 000 zł 2 276 zł/m²
Orły 36 120 000 zł 2 023 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie przemyskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Fredropol 32 50 000 zł 1 078 zł/m²
Bircza 30 65 000 zł 1 353 zł/m²
Stubno 73 113 000 zł 2 072 zł/m²
Krasiczyn 50 120 000 zł 2 276 zł/m²
Orły 36 120 000 zł 2 023 zł/m²

Ceny działek w powiecie przemyskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 194 17 zł/m² 40 000 zł 2 120 m²
Grunty rolne 7 133 3,3 zł/m² 19 000 zł 4 700 m²
Grunty leśne 203 2,9 zł/m² 16 000 zł 6 300 m²
Wszystkie działki 8 618 3,8 zł/m² 20 000 zł 4 000 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie przemyskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Krasiczyn 624 9,9 zł/m² 25 075 zł
Przemyśl 1 054 8,7 zł/m² 31 858 zł
Medyka 695 4,0 zł/m² 23 500 zł
Fredropol 625 3,5 zł/m² 22 000 zł
Żurawica 1 651 3,5 zł/m² 18 000 zł
Orły 1 061 3,4 zł/m² 24 000 zł
Bircza 495 3,4 zł/m² 16 500 zł
Dubiecko 1 328 3,3 zł/m² 14 860 zł
Stubno 418 3,1 zł/m² 24 000 zł
Krzywcza 654 2,5 zł/m² 13 720 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie przemyskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 895 60 0 647 188
2026 (do 17.08) 187 14 0 138 35
Razem 2010–2026 13 636 689 0 10 618 2 329

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie przemyskim zamyka się między 79 100 zł a 472 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,4% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 10,3% powyżej 260 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie przemyskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie przemyskim trzeba przeznaczyć średnio 588 056 zł, czyli około 5 424 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie przemyskim?

W tej chwili do wyboru są 159 nieruchomości: 86 mieszkań i 73 domy.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 51 000 zł do 4 750 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie przemyskim?

Zazwyczaj oferują około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu przemyskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój46 m²185 286 zł
2 pokoje58 m²311 948 zł
3 pokoje87 m²448 488 zł
4 pokoje108 m²522 396 zł
5 pokoi195 m²972 667 zł
6 pokoi197 m²1 389 588 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie przemyskim?

Średnia cena to 5 424 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 273 zł/m², a dla domów spada do 5 072 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu przemyskiego?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.