Znajdź 105 domów na sprzedaż w powiecie brzozowskim, w cenach między 103 000 zł a 4 990 000 zł, przy średniej cenie 486 077 zł.
Ceny nieruchomości powiatu brzozowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie brzozowskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 273 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 166 646 zł a 461 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
273 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 648 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
90
2025
Ceny w ciągu roku
+5%
mediana
Od 2016 roku
+145,9%
mediana
Wobec mediany województwa
-31,8%
podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-39,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu brzozowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 273 000 zł, czyli 5 648 zł/m², w obserwowanym przedziale od 166 646 zł do 461 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 410 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 210 000 zł a 320 000 zł, a 10,4% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 11,2% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 31,8% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 39,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 5 872 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 272 700 zł (5 729 zł/m²) przy 62 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu brzozowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
300 000 zł |
+9,9% |
5 872 zł/m² |
| 2025 |
90 |
273 000 zł |
+5% |
5 648 zł/m² |
| 2024 |
21 |
260 000 zł |
— |
5 408 zł/m² |
| 2021 |
1 |
52 000 zł |
— |
1 294 zł/m² |
| 2019 |
1 |
40 000 zł |
— |
510 zł/m² |
| 2017 |
1 |
35 000 zł |
-68,5% |
2 150 zł/m² |
| 2016 |
6 |
111 000 zł |
— |
2 741 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Brzozowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
90 |
| Mediana ceny |
273 000 zł |
| Cena za m² |
5 648 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,5 m² |
| Typowy przedział |
166 646 – 461 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie brzozowskim
Rozkład obliczony na podstawie 125 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
11,2% |
| 150 000 – 210 000 zł |
16,8% |
| 210 000 – 320 000 zł |
44% |
| 320 000 – 410 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie brzozowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 125 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,4% |
| 3 400 – 5 100 zł/m² |
17,6% |
| 5 100 – 5 900 zł/m² |
47,2% |
| 5 900 – 6 300 zł/m² |
14,4% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie brzozowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11,2% |
| 33 – 43 m² |
16% |
| 43 – 60 m² |
44,8% |
| 60 – 69 m² |
16,8% |
| Powyżej 69 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Brzozowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
10% |
91 000 zł |
3 282 zł/m² |
| 3 izby |
15% |
194 996 zł |
2 728 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
220 000 zł |
4 958 zł/m² |
| 5 izb |
30% |
301 500 zł |
4 818 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
20% |
224 000 zł |
3 571 zł/m² |
Ceny działek w powiecie brzozowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
74 zł/m² |
82 315 zł |
386 m² |
| Grunty rolne |
2 052 |
5,0 zł/m² |
11 000 zł |
2 100 m² |
| Grunty leśne |
56 |
4,0 zł/m² |
10 125 zł |
3 116 m² |
| Wszystkie działki |
2 563 |
4,3 zł/m² |
11 500 zł |
2 300 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie brzozowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Brzozów |
840 |
5,2 zł/m² |
11 000 zł |
| Domaradz |
226 |
5,0 zł/m² |
10 000 zł |
| Jasienica Rosielna |
513 |
5,0 zł/m² |
10 000 zł |
| Haczów |
279 |
4,0 zł/m² |
16 000 zł |
| Dydnia |
148 |
4,0 zł/m² |
14 700 zł |
| Jasienica Rosielna |
513 |
5,0 zł/m² |
10 000 zł |
| Domaradz |
226 |
5,0 zł/m² |
10 000 zł |
| Dydnia |
148 |
4,0 zł/m² |
14 700 zł |
| Haczów |
279 |
4,0 zł/m² |
16 000 zł |
| Nozdrzec |
559 |
2,8 zł/m² |
10 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie brzozowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
844 |
94 |
0 |
613 |
137 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
6 |
0 |
27 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
10 491 |
641 |
0 |
8 258 |
1 592 |
Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie brzozowskim: 49,5 m², 5 izb, za 273 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie brzozowskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie brzozowskim?
Nieruchomości w powiecie brzozowskim kosztują średnio około 486 077 zł, czyli około 3 801 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie brzozowskim?
W tej chwili do wyboru są 105 nieruchomości: 99 domów i 6 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 103 000 zł do 4 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 128 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 133 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu brzozowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 82 m² | 282 375 zł |
| 3 pokoje | 127 m² | 365 783 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 422 700 zł |
| 5 pokoi | 153 m² | 558 900 zł |
| 6 pokoi | 142 m² | 582 900 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie brzozowskim?
Średnio wychodzi około 3 801 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 774 zł/m², a dla domów spada do 3 739 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie brzozowskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.