Domy i mieszkania na sprzedaż Krośnieński

Zobacz 351 nieruchomości na sprzedaż w powiecie krośnieńskim: ceny od 75 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 573 128 zł.

Średnia cena 573 128 zł cena sprzedaży
Przedział cen 75 000–3 800 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 146 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 937 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

351 łącznie
70% domy
  • Mieszkania 29,9%
    105 nieruchomości
  • Domy 70,1%
    246 nieruchomości

Ile pokoi

351 łącznie
34% 5+ pokoi
  • 1 pokój 3,7%
    13 nieruchomości
  • 2 pokoje 10,5%
    37 nieruchomości
  • 3 pokoje 31,1%
    109 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,5%
    72 nieruchomości
  • 5+ pokoi 34,2%
    120 nieruchomości

Przedziały cenowe

351 łącznie
  • 75 000–290 000 zł 21,4%
    75 nieruchomości
  • 290 000–375 000 zł 19,1%
    67 nieruchomości
  • 375 000–460 000 zł 20,2%
    71 nieruchomości
  • 460 000–750 000 zł 19,7%
    69 nieruchomości
  • 750 000–3 805 000 zł 19,7%
    69 nieruchomości

Przedziały powierzchni

351 łącznie
  • 20–60 m² 21,4%
    75 nieruchomości
  • 60–100 m² 25,1%
    88 nieruchomości
  • 100–130 m² 16,2%
    57 nieruchomości
  • 130–200 m² 18,5%
    65 nieruchomości
  • 200–3 330 m² 18,8%
    66 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 63 m² 181 m²
Cena za metr kwadratowy 6 260 zł/m² 3 592 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie krośnieńskim liczy 351 nieruchomości, w tym 246 domów i 105 mieszkań: 70% oferty stanowią domy. Domy mają około 181 m² przy średniej cenie 3 592 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 63 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 6 260 zł/m².

Domy 4-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 5-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie krośnieńskim wyniosła 250 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (podkarpackie) mediana to 400 000 zł. Zmiana roczna: +22,6%.

Mediana ceny sprzedaży 250 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 688 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 54 2025
Ceny w ciągu roku +22,6% mediana
Od 2016 roku +212,5% mediana
Wobec mediany województwa -37,5% podkarpackie: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej -44,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu krośnieńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 4 688 zł/m², w obserwowanym przedziale od 47 998 zł do 520 799 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 350 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 96 000 zł a 220 000 zł, a 10,7% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,6% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10,1% przekracza 77 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37,5% niższa od mediany województwa (podkarpackie: 400 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Rymanów — mediana 232 500 zł (6 916 zł/m², 38 transakcji od 2010 roku), dalej Jedlicze z medianą 120 000 zł (3 388 zł/m²). Dukla: 120 000 zł (2 809 zł/m²).

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 000 zł (5 779 zł/m²) przy 35 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu krośnieńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 370 261 zł +48,1% 6 092 zł/m²
2025 54 250 000 zł +22,6% 4 688 zł/m²
2024 35 203 916 zł +2% 5 616 zł/m²
2023 9 200 000 zł +33,3% 3 147 zł/m²
2022 9 150 000 zł -14% 2 899 zł/m²
2021 16 174 500 zł +93,9% 3 468 zł/m²
2020 22 90 000 zł -14,3% 1 948 zł/m²
2019 19 105 000 zł +0% 2 581 zł/m²
2018 23 105 000 zł +16,7% 3 214 zł/m²
2017 20 90 000 zł +12,5% 1 574 zł/m²
2016 15 80 000 zł — 2 519 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Krośnieński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 54
Mediana ceny 250 000 zł
Cena za m² 4 688 zł/m²
Mediana powierzchni 55,5 m²
Typowy przedział 47 998 –
520 799 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie krośnieńskim

Rozkład obliczony na podstawie 225 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 7,6%
50 000 – 96 000 zł 20,4%
96 000 – 220 000 zł 44,4%
220 000 – 350 000 zł 16,9%
Powyżej 350 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie krośnieńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 189 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 990 zł/m² 10,1%
990 – 2 000 zł/m² 17,5%
2 000 – 4 900 zł/m² 44,4%
4 900 – 7 200 zł/m² 18%
Powyżej 7 200 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie krośnieńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 8,5%
30 – 41 m² 16,4%
41 – 60 m² 47,6%
60 – 77 m² 17,5%
Powyżej 77 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Krośnieński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,7% 245 000 zł 9 456 zł/m²
2 izby 13,4% 155 000 zł 4 346 zł/m²
3 izby 47% 134 000 zł 3 873 zł/m²
4 izby 20,9% 145 000 zł 2 714 zł/m²
5 izb 11,2% 140 000 zł 2 866 zł/m²
6 izb i więcej 6,7% 220 000 zł 3 106 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie krośnieńskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Rymanów 38 232 500 zł 6 916 zł/m²
Jedlicze 77 120 000 zł 3 388 zł/m²
Dukla 69 120 000 zł 2 809 zł/m²

Ceny działek w powiecie krośnieńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 038 30 zł/m² 45 000 zł 1 534 m²
Grunty rolne 4 671 4,6 zł/m² 14 400 zł 2 600 m²
Grunty leśne 97 3,4 zł/m² 19 950 zł 5 700 m²
Wszystkie działki 6 443 5,7 zł/m² 17 000 zł 2 500 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie krośnieńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Korczyna 562 12 zł/m² 33 243 zł
Krościenko Wyżne 328 9,9 zł/m² 18 250 zł
Miejsce Piastowe 635 8,0 zł/m² 20 000 zł
Iwonicz-Zdrój 432 6,6 zł/m² 13 750 zł
Chorkówka 1 161 5,7 zł/m² 15 000 zł
Dukla 913 5,3 zł/m² 13 000 zł
Jedlicze 728 5,0 zł/m² 15 000 zł
Wojaszówka 762 4,5 zł/m² 20 000 zł
Jaśliska 155 4,3 zł/m² 15 000 zł
Rymanów 779 4,1 zł/m² 15 870 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie krośnieńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 240 64 0 944 232
2026 (do 17.08) 52 3 0 39 10
Razem 2010–2026 16 566 631 0 12 652 3 283

W porównaniu z medianą województwa (podkarpackie: 400 000 zł) ceny powiatu krośnieńskiego są o 37,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -44,4%. Od 2016 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +212,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie krośnieńskim?

Licz się ze średnią kwotą 573 128 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie krośnieńskim, czyli około 3 937 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 351 nieruchomości: 246 domów i 105 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 75 000 zł do 3 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie krośnieńskim?

Średnio mają około 146 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu krośnieńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój39 m²287 700 zł
2 pokoje56 m²279 433 zł
3 pokoje81 m²386 642 zł
4 pokoje184 m²557 167 zł
5 pokoi161 m²741 907 zł
6 pokoi209 m²740 771 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 3 937 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 260 zł/m², a dla domów spada do 3 592 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie krośnieńskim?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.