Domy i mieszkania na sprzedaż Gorlicki

Kup nieruchomość w powiecie gorlickim: 220 nieruchomości w cenach od 85 000 zł do 3 800 000 zł, przy średniej cenie 623 372 zł.

Średnia cena 623 372 zł cena sprzedaży
Przedział cen 85 000–3 800 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 158 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 936 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

220 łącznie
80% domy
  • Mieszkania 20,5%
    45 nieruchomości
  • Domy 79,5%
    175 nieruchomości

Ile pokoi

220 łącznie
28% 3 pokoje
  • 1 pokój 8,6%
    19 nieruchomości
  • 2 pokoje 21,4%
    47 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,2%
    62 nieruchomości
  • 4 pokoje 15,0%
    33 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,8%
    59 nieruchomości

Przedziały cenowe

220 łącznie
  • 85 000–300 000 zł 21,8%
    48 nieruchomości
  • 310 000–395 000 zł 20,0%
    44 nieruchomości
  • 410 000–575 000 zł 18,2%
    40 nieruchomości
  • 580 000–800 000 zł 21,4%
    47 nieruchomości
  • 820 000–3 805 000 zł 18,6%
    41 nieruchomości

Przedziały powierzchni

220 łącznie
  • 20–70 m² 24,1%
    53 nieruchomości
  • 70–90 m² 17,3%
    38 nieruchomości
  • 90–130 m² 21,4%
    47 nieruchomości
  • 130–180 m² 17,7%
    39 nieruchomości
  • 180–4 780 m² 19,5%
    43 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 166 m² 157 m²
Cena za metr kwadratowy 2 084 zł/m² 4 440 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie gorlickim sięga 220 nieruchomości, w podziale na 175 domów i 45 mieszkań; domy dominują z udziałem 80%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 157 m² i 4 440 zł/m², a mieszkania wokół 166 m² i 2 084 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 2- i 4-pokojowe.

Z 128 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 280 000 zł rynek powiatu gorlickiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 100%.

Mediana ceny sprzedaży 280 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 917 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 128 2025
Ceny w ciągu roku -1,8% mediana
Od 2010 roku +100% mediana
Wobec mediany województwa -54,1% małopolskie: 610 182 zł
Wobec mediany krajowej -37,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu gorlickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 5 917 zł/m², w obserwowanym przedziale od 132 486 zł do 478 553 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 71 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 120 000 zł a 240 000 zł, a 10,3% przekroczyło 340 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10% przekracza 70 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 54,1% niższa od mediany województwa (małopolskie: 610 182 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Gorlice — mediana 170 000 zł (3 574 zł/m², 1 114 transakcji od 2010 roku), dalej Biecz z medianą 140 000 zł (2 518 zł/m²). Na drugim biegunie Uście Gorlickie ma najbardziej przystępną medianę: 124 800 zł (2 340 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 327 216 zł i 5 697 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (6 004 zł/m²) przy 65 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu gorlickiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 17 327 216 zł +16,9% 5 697 zł/m²
2025 128 280 000 zł -1,8% 5 917 zł/m²
2024 157 285 000 zł +8,4% 6 133 zł/m²
2023 75 263 000 zł +7,3% 5 404 zł/m²
2022 101 245 000 zł +36,1% 5 112 zł/m²
2021 58 180 000 zł +20% 4 178 zł/m²
2020 63 150 000 zł -6,5% 3 571 zł/m²
2019 102 160 423 zł +18,8% 3 630 zł/m²
2018 31 135 000 zł +2,7% 2 741 zł/m²
2017 44 131 500 zł +19,5% 2 599 zł/m²
2016 65 110 000 zł -6,8% 2 533 zł/m²
2015 75 118 000 zł +18% 2 598 zł/m²
2014 76 100 000 zł -16,7% 2 055 zł/m²
2013 70 120 000 zł -7,7% 2 830 zł/m²
2012 61 130 000 zł -5,8% 2 922 zł/m²
2011 90 138 000 zł -1,4% 3 033 zł/m²
2010 77 140 000 zł — 2 963 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Gorlicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 128
Mediana ceny 280 000 zł
Cena za m² 5 917 zł/m²
Mediana powierzchni 48,7 m²
Typowy przedział 132 486 –
478 553 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie gorlickim

Rozkład obliczony na podstawie 1 290 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 71 000 zł 9,9%
71 000 – 120 000 zł 16,8%
120 000 – 240 000 zł 45%
240 000 – 340 000 zł 18%
Powyżej 340 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie gorlickim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 284 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 600 zł/m² 9,6%
1 600 – 2 700 zł/m² 19,2%
2 700 – 5 000 zł/m² 43,4%
5 000 – 6 500 zł/m² 17,8%
Powyżej 6 500 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie gorlickim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,4%
32 – 39 m² 16,8%
39 – 58 m² 45,4%
58 – 70 m² 17,4%
Powyżej 70 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Gorlicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,4% 75 000 zł 4 047 zł/m²
2 izby 19,3% 110 000 zł 3 540 zł/m²
3 izby 44,2% 140 000 zł 3 521 zł/m²
4 izby 24,8% 174 000 zł 3 438 zł/m²
5 izb 8,1% 196 500 zł 2 982 zł/m²
6 izb i więcej 1,3% 190 000 zł 2 204 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie gorlickim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Gorlice 1 114 170 000 zł 3 574 zł/m²
Biecz 57 140 000 zł 2 518 zł/m²
Uście Gorlickie 70 124 800 zł 2 340 zł/m²

Ceny działek w powiecie gorlickim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 397 20 zł/m² 36 000 zł 1 809 m²
Grunty rolne 4 376 7,8 zł/m² 25 000 zł 2 998 m²
Grunty leśne 286 4,1 zł/m² 25 000 zł 6 873 m²
Wszystkie działki 7 785 11 zł/m² 31 500 zł 2 607 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie gorlickim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Gorlice 743 39 zł/m² 50 600 zł
Ropa 640 20 zł/m² 40 000 zł
Uście Gorlickie 1 360 19 zł/m² 56 000 zł
Gorlice 1 327 12 zł/m² 30 000 zł
Sękowa 519 10 zł/m² 40 000 zł
Łużna 638 7,7 zł/m² 25 000 zł
Bobowa 540 7,4 zł/m² 22 450 zł
Moszczenica 376 5,1 zł/m² 20 000 zł
Lipinki 592 5,1 zł/m² 20 000 zł
Biecz 1 058 4,3 zł/m² 18 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie gorlickim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 025 135 0 705 185
2026 (do 17.08) 90 18 0 54 18
Razem 2010–2026 13 469 1 542 0 9 419 2 508

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu gorlickiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 294 227 zł, przy medianie 280 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 917 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie gorlickim?

Nieruchomości w powiecie gorlickim kosztują średnio około 623 372 zł, czyli około 3 936 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 220 nieruchomości: 175 domów i 45 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie gorlickim?

Oferty zaczynają się od 85 000 zł i sięgają 3 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie gorlickim?

Średnia powierzchnia to około 158 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 166 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 157 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu gorlickiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój37 m²397 215 zł
2 pokoje61 m²344 379 zł
3 pokoje179 m²502 558 zł
4 pokoje129 m²677 545 zł
5 pokoi141 m²618 545 zł
6 pokoi209 m²860 222 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 3 936 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 084 zł/m², a dla domów rośnie do 4 440 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie gorlickim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.