Odkryj 200 domów na sprzedaż w powiecie limanowskim. Ceny wahają się od 147 334 zł do 4 999 000 zł, a średnia cena to 927 603 zł.
Ceny nieruchomości powiatu limanowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości powiatu limanowskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 349 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 356 437 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 38,1% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
349 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 019 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
52
2025
Ceny w ciągu roku
-0,9%
mediana
Od 2010 roku
+127,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-42,7%
małopolskie: 610 182 zł
Wobec mediany krajowej
-22,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu limanowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 349 500 zł, czyli 7 019 zł/m², w obserwowanym przedziale od 161 000 zł do 536 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 94 000 zł do 390 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 150 000 zł a 280 000 zł, a 9,8% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 10% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 42,7% niższa od mediany województwa (małopolskie: 610 182 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Mszana Dolna — mediana 210 000 zł (5 607 zł/m², 145 transakcji od 2010 roku), dalej Limanowa z medianą 201 000 zł (4 342 zł/m²). Na drugim biegunie Tymbark ma najbardziej przystępną medianę: 150 000 zł (2 941 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 325 000 zł i 7 853 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (7 842 zł/m²) przy 29 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu limanowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
325 000 zł |
-7% |
7 853 zł/m² |
| 2025 |
52 |
349 500 zł |
-0,9% |
7 019 zł/m² |
| 2024 |
84 |
352 500 zł |
+19,6% |
6 837 zł/m² |
| 2023 |
60 |
294 698 zł |
+30,8% |
5 964 zł/m² |
| 2022 |
84 |
225 325 zł |
+1,3% |
4 934 zł/m² |
| 2021 |
70 |
222 500 zł |
+11,2% |
4 812 zł/m² |
| 2020 |
52 |
200 000 zł |
-3,6% |
4 365 zł/m² |
| 2019 |
46 |
207 500 zł |
+29,7% |
4 209 zł/m² |
| 2018 |
49 |
160 000 zł |
+14,3% |
3 289 zł/m² |
| 2017 |
39 |
140 000 zł |
+6,5% |
3 130 zł/m² |
| 2016 |
46 |
131 500 zł |
-20,1% |
3 183 zł/m² |
| 2015 |
44 |
164 500 zł |
+16,7% |
3 113 zł/m² |
| 2014 |
44 |
141 000 zł |
-7,5% |
3 197 zł/m² |
| 2013 |
34 |
152 500 zł |
-4,4% |
3 199 zł/m² |
| 2012 |
44 |
159 494 zł |
-16,4% |
3 174 zł/m² |
| 2011 |
45 |
190 748 zł |
+24,3% |
3 809 zł/m² |
| 2010 |
34 |
153 500 zł |
— |
3 439 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Limanowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
52 |
| Mediana ceny |
349 500 zł |
| Cena za m² |
7 019 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
161 000 – 536 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie limanowskim
Rozkład obliczony na podstawie 839 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 94 000 zł |
10% |
| 94 000 – 150 000 zł |
18,5% |
| 150 000 – 280 000 zł |
44% |
| 280 000 – 390 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 390 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie limanowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 836 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
10% |
| 2 300 – 3 200 zł/m² |
17,3% |
| 3 200 – 5 500 zł/m² |
45,2% |
| 5 500 – 7 300 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 300 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie limanowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
11,4% |
| 34 – 39 m² |
16,4% |
| 39 – 57 m² |
43,9% |
| 57 – 68 m² |
18,3% |
| Powyżej 68 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Limanowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
57 500 zł |
3 786 zł/m² |
| 2 izby |
21,2% |
158 000 zł |
5 114 zł/m² |
| 3 izby |
44,4% |
192 380 zł |
4 497 zł/m² |
| 4 izby |
24,2% |
235 000 zł |
4 387 zł/m² |
| 5 izb |
7,6% |
232 500 zł |
4 165 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,8% |
227 500 zł |
3 123 zł/m² |
Mediana ceny według gmin w powiecie limanowskim
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Mszana Dolna |
145 |
210 000 zł |
5 607 zł/m² |
| Limanowa |
589 |
201 000 zł |
4 342 zł/m² |
| Tymbark |
45 |
150 000 zł |
2 941 zł/m² |
Ceny działek w powiecie limanowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 116 |
32 zł/m² |
50 000 zł |
1 479 m² |
| Grunty rolne |
5 158 |
12 zł/m² |
23 000 zł |
1 960 m² |
| Grunty leśne |
666 |
4,8 zł/m² |
18 875 zł |
4 800 m² |
| Wszystkie działki |
12 250 |
19 zł/m² |
30 000 zł |
1 700 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie limanowskim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie limanowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 333 |
55 |
0 |
1 071 |
207 |
| 2026 (do 17.08) |
670 |
13 |
0 |
533 |
124 |
| Razem 2010–2026 |
17 143 |
1 002 |
0 |
13 410 |
2 731 |
Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie limanowskim: 49,6 m², 3 izby, za 349 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie limanowskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie limanowskim?
Licz się ze średnią kwotą 927 603 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie limanowskim, czyli około 2 517 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie limanowskim?
Obecnie dostępnych ofert: 200: 185 domów i 15 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie limanowskim?
Znajdziesz tu oferty od 147 334 zł do 4 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 368 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 393 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu limanowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 68 m² | 238 167 zł |
| 2 pokoje | 95 m² | 472 750 zł |
| 3 pokoje | 80 m² | 673 445 zł |
| 4 pokoje | 143 m² | 623 459 zł |
| 5 pokoi | 166 m² | 1 184 707 zł |
| 6 pokoi | 240 m² | 1 220 531 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie limanowskim?
Wynosi ona około 2 517 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 399 zł/m², a dla domów spada do 2 416 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu limanowskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.