Domy i mieszkania na sprzedaż Mszana Dolna

Znajdź 29 domów na sprzedaż na terenie Mszany Dolnej, w cenach między 445 000 zł a 2 499 000 zł, przy średniej cenie 946 690 zł.

Średnia cena 946 690 zł cena sprzedaży
Przedział cen 445 000–2 499 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 202 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 697 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

29 łącznie
97% domy
  • Mieszkania 3,4%
    1 nieruchomość
  • Domy 96,6%
    28 nieruchomości

Ile pokoi

29 łącznie
59% 1 pokój
  • 1 pokój 58,6%
    17 nieruchomości
  • 2 pokoje 3,4%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 3,4%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 34,5%
    10 nieruchomości

Przedziały cenowe

29 łącznie
  • 445 000–635 000 zł 20,7%
    6 nieruchomości
  • 690 000–755 000 zł 24,1%
    7 nieruchomości
  • 790 000–815 000 zł 31,0%
    9 nieruchomości
  • 890 000–1 095 000 zł 6,9%
    2 nieruchomości
  • 1 250 000–2 500 000 zł 17,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

29 łącznie
  • 50–140 m² 27,6%
    8 nieruchomości
  • 150–160 m² 17,2%
    5 nieruchomości
  • 170–190 m² 20,7%
    6 nieruchomości
  • 210–220 m² 17,2%
    5 nieruchomości
  • 250–610 m² 17,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 51 m² 207 m²
Cena za metr kwadratowy 10 196 zł/m² 4 649 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Mszany Dolnej sięga 29 nieruchomości, w podziale na 28 domów i 1 mieszkanie; domy dominują z udziałem 97%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 207 m² i 4 649 zł/m², a mieszkania wokół 51 m² i 10 196 zł/m².

Domy 7-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 8- i 3-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Mszany Dolnej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 360 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 206 000 zł a 500 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 360 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 302 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 7 2025
Ceny w ciągu roku +63,6% mediana
Od 2017 roku +140% mediana
Wobec mediany powiatu +3% Limanowski: 349 500 zł
Wobec mediany krajowej -20% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Mszany Dolnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 360 000 zł, czyli 7 302 zł/m², w obserwowanym przedziale od 206 000 zł do 500 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 390 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 170 000 zł a 300 000 zł, a 11,7% przekroczyło 390 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49% sprzedanych lokali ma od 34 do 56 m², a 14,5% przekracza 64 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Limanowski: 349 500 zł) o 3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (6 446 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mszany Dolnej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 445 000 zł +23,6% 9 129 zł/m²
2025 7 360 000 zł +63,6% 7 302 zł/m²
2024 13 220 000 zł -1,4% 6 478 zł/m²
2023 16 223 020 zł +37,4% 6 482 zł/m²
2022 30 162 325 zł -57,8% 4 661 zł/m²
2021 21 385 000 zł +42,6% 5 900 zł/m²
2020 19 270 000 zł +50% 6 023 zł/m²
2019 3 180 000 zł +28,6% 3 557 zł/m²
2018 5 140 000 zł -6,7% 2 947 zł/m²
2017 10 150 000 zł +46,3% 3 082 zł/m²
2016 4 102 500 zł -23,8% 2 576 zł/m²
2015 4 134 500 zł -10,3% 3 099 zł/m²
2014 3 150 000 zł +71,4% 2 733 zł/m²
2013 2 87 500 zł -47% 2 402 zł/m²
2012 2 165 000 zł -7% 3 385 zł/m²
2011 2 177 500 zł -5,3% 3 619 zł/m²
2010 2 187 500 zł — 3 238 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mszana Dolna: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 360 000 zł
Cena za m² 7 302 zł/m²
Mediana powierzchni 44,3 m²
Typowy przedział 206 000 –
500 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mszany Dolnej

Rozkład obliczony na podstawie 145 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 100 000 zł 9,7%
100 000 – 170 000 zł 19,3%
170 000 – 300 000 zł 41,4%
300 000 – 390 000 zł 17,9%
Powyżej 390 000 zł 11,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mszany Dolnej

Rozkład ceny za m² na podstawie 145 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 600 zł/m² 10,3%
2 600 – 3 500 zł/m² 15,2%
3 500 – 6 200 zł/m² 46,2%
6 200 – 6 900 zł/m² 17,9%
Powyżej 6 900 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mszany Dolnej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 9,7%
30 – 34 m² 12,4%
34 – 56 m² 49%
56 – 64 m² 14,5%
Powyżej 64 m² 14,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mszana Dolna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 26,5% 186 000 zł 5 524 zł/m²
3 izby 37,9% 254 500 zł 4 955 zł/m²
4 izby 21,2% 190 000 zł 4 523 zł/m²
5 izb 10,6% 220 000 zł 5 031 zł/m²
6 izb i więcej 3,8% 210 000 zł 2 707 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mszany Dolnej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Gronoszowa 343 360 000 zł 53 zł/m²
Śródmieście 191 145 000 zł 30 zł/m²
Zarabie 175 — 51 zł/m²
Słomka 146 — 29 zł/m²

Ceny działek na terenie Mszany Dolnej: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 435 61 zł/m² 76 500 zł 1 226 m²
Grunty rolne 182 16 zł/m² 20 000 zł 1 414 m²
Grunty leśne 19 9,7 zł/m² 10 740 zł 1 552 m²
Wszystkie działki 701 40 zł/m² 46 700 zł 1 299 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mszany Dolnej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 92 9 0 66 17
2026 (do 17.08) 38 2 0 23 13
Razem 2010–2026 1 348 153 0 944 251

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 360 000 zł (7 302 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (37,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mszany Dolnej?

Licz się ze średnią kwotą 946 690 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Mszany Dolnej, czyli około 4 697 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Mszany Dolnej?

W tej chwili do wyboru są 29 nieruchomości: 28 domów i 1 mieszkanie.

Jaki jest przedział cen na terenie Mszany Dolnej?

Oferty zaczynają się od 445 000 zł i sięgają 2 499 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mszany Dolnej?

Średnio mają około 202 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 207 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 4 697 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 196 zł/m², a dla domów spada do 4 649 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Mszany Dolnej?

Największym zainteresowaniem cieszy się 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.