Zobacz 60 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rabki-Zdroju: ceny od 230 000 zł do 2 100 000 zł, średnio 850 750 zł.
Ceny nieruchomości Rabki-Zdroju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 72 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 450 000 zł rynek Rabki-Zdroju najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 74,6%.
Mediana ceny sprzedaży
450 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 757 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
72
2025
Ceny w ciągu roku
+40,2%
mediana
Od 2010 roku
+74,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-3,3%
Nowotarski: 465 244 zł
Wobec mediany krajowej
tyle samo
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rabki-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 10 757 zł/m², w obserwowanym przedziale od 264 750 zł do 628 350 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 200 000 zł a 350 000 zł, a 10,1% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 9,6% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,3% niższa od mediany powiatu (Nowotarski: 465 244 zł) i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 360 000 zł i 10 404 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 455 000 zł (10 854 zł/m²) przy 55 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rabki-Zdroju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
360 000 zł |
-20% |
10 404 zł/m² |
| 2025 |
72 |
450 000 zł |
+40,2% |
10 757 zł/m² |
| 2024 |
25 |
321 000 zł |
-4,9% |
8 277 zł/m² |
| 2023 |
22 |
337 500 zł |
+23,4% |
7 818 zł/m² |
| 2022 |
22 |
273 500 zł |
+6,9% |
6 794 zł/m² |
| 2021 |
37 |
255 755 zł |
-8,7% |
5 458 zł/m² |
| 2020 |
43 |
280 000 zł |
+34,9% |
4 795 zł/m² |
| 2019 |
44 |
207 500 zł |
+12,2% |
4 077 zł/m² |
| 2018 |
39 |
185 000 zł |
+68,2% |
3 913 zł/m² |
| 2017 |
22 |
110 000 zł |
-52,4% |
3 674 zł/m² |
| 2016 |
22 |
231 190 zł |
+4,6% |
5 027 zł/m² |
| 2015 |
20 |
221 000 zł |
+52,4% |
4 886 zł/m² |
| 2014 |
6 |
145 000 zł |
-23,7% |
3 887 zł/m² |
| 2013 |
8 |
190 000 zł |
+8,6% |
3 569 zł/m² |
| 2012 |
5 |
175 000 zł |
-17,1% |
4 524 zł/m² |
| 2011 |
10 |
211 142 zł |
-18,1% |
4 183 zł/m² |
| 2010 |
32 |
257 750 zł |
— |
4 603 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rabka-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
72 |
| Mediana ceny |
450 000 zł |
| Cena za m² |
10 757 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,4 m² |
| Typowy przedział |
264 750 – 628 350 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju
Rozkład obliczony na podstawie 436 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,6% |
| 120 000 – 200 000 zł |
17,2% |
| 200 000 – 350 000 zł |
44% |
| 350 000 – 480 000 zł |
19% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rabki-Zdroju
Rozkład ceny za m² na podstawie 436 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10,3% |
| 3 100 – 4 200 zł/m² |
17,7% |
| 4 200 – 7 000 zł/m² |
43,8% |
| 7 000 – 11 000 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,4% |
| 27 – 38 m² |
18,3% |
| 38 – 59 m² |
44% |
| 59 – 75 m² |
18,6% |
| Powyżej 75 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rabka-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,2% |
139 500 zł |
6 384 zł/m² |
| 2 izby |
25% |
217 500 zł |
7 957 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
257 015 zł |
5 956 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
337 500 zł |
5 337 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
269 000 zł |
4 818 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
172 500 zł |
1 509 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rabki-Zdroju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rabka-Zdrój |
1 084 |
257 030 zł |
56 zł/m² |
| Rabka-Słone |
231 |
150 000 zł |
36 zł/m² |
| Chabówka |
127 |
— |
23 zł/m² |
| Rabka-Zaryte |
108 |
— |
18 zł/m² |
| Rdzawka |
104 |
— |
18 zł/m² |
| Ponice |
102 |
— |
10 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rabki-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
228 |
54 zł/m² |
74 525 zł |
1 361 m² |
| Grunty rolne |
722 |
29 zł/m² |
37 500 zł |
1 426 m² |
| Grunty leśne |
87 |
6,5 zł/m² |
20 000 zł |
3 255 m² |
| Wszystkie działki |
1 073 |
32 zł/m² |
40 000 zł |
1 445 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Rabki-Zdroju
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
183 |
72 |
0 |
80 |
31 |
| 2026 (do 17.08) |
61 |
9 |
0 |
28 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
1 953 |
447 |
0 |
1 123 |
383 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 450 000 zł (10 757 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (42,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rabki-Zdroju?
Licz się ze średnią kwotą 850 750 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rabki-Zdroju, czyli około 5 516 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 60 nieruchomości: 34 domy i 26 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Rabki-Zdroju?
Oferty zaczynają się od 230 000 zł i sięgają 2 100 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 154 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 221 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rabki-Zdroju:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 37 m² | 434 400 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 628 800 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 652 545 zł |
| 4 pokoje | 96 m² | 723 250 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 911 750 zł |
| 6 pokoi | 217 m² | 977 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 516 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 795 zł/m², a dla domów spada do 4 289 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rabki-Zdroju?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.