Porównaj 54 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rabki-Zdroju — średnia cena to 850 907 zł, a ceny sięgają od 230 000 zł do 2 100 000 zł.
Ceny nieruchomości Rabki-Zdroju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Rabki-Zdroju wyniosła 450 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Rabka-Zdrój) mediana to 450 000 zł. Zmiana roczna: +40,2%.
Mediana ceny sprzedaży
450 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 757 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
72
2025
Ceny w ciągu roku
+40,2%
mediana
Od 2010 roku
+74,6%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Rabka-Zdrój: 450 000 zł
Wobec mediany krajowej
tyle samo
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rabki-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 10 757 zł/m², w obserwowanym przedziale od 264 750 zł do 628 350 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 200 000 zł a 350 000 zł, a 10,1% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 9,4% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Rabka-Zdrój: 450 000 zł) i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 360 000 zł i 10 404 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 455 000 zł (10 854 zł/m²) przy 55 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rabki-Zdroju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
360 000 zł |
-20% |
10 404 zł/m² |
| 2025 |
72 |
450 000 zł |
+40,2% |
10 757 zł/m² |
| 2024 |
25 |
321 000 zł |
-4,9% |
8 277 zł/m² |
| 2023 |
22 |
337 500 zł |
+23,4% |
7 818 zł/m² |
| 2022 |
22 |
273 500 zł |
+6,9% |
6 794 zł/m² |
| 2021 |
37 |
255 755 zł |
-9,5% |
5 458 zł/m² |
| 2020 |
42 |
282 500 zł |
+36,1% |
4 801 zł/m² |
| 2019 |
44 |
207 500 zł |
+12,2% |
4 077 zł/m² |
| 2018 |
39 |
185 000 zł |
+68,2% |
3 913 zł/m² |
| 2017 |
22 |
110 000 zł |
-52,4% |
3 674 zł/m² |
| 2016 |
22 |
231 190 zł |
+4,6% |
5 027 zł/m² |
| 2015 |
20 |
221 000 zł |
+52,4% |
4 886 zł/m² |
| 2014 |
6 |
145 000 zł |
-23,7% |
3 887 zł/m² |
| 2013 |
8 |
190 000 zł |
+8,6% |
3 569 zł/m² |
| 2012 |
5 |
175 000 zł |
-17,1% |
4 524 zł/m² |
| 2011 |
10 |
211 142 zł |
-18,1% |
4 183 zł/m² |
| 2010 |
32 |
257 750 zł |
— |
4 603 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rabka-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
72 |
| Mediana ceny |
450 000 zł |
| Cena za m² |
10 757 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,4 m² |
| Typowy przedział |
264 750 – 628 350 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju
Rozkład obliczony na podstawie 435 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,7% |
| 120 000 – 200 000 zł |
17% |
| 200 000 – 350 000 zł |
44,1% |
| 350 000 – 480 000 zł |
19,1% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rabki-Zdroju
Rozkład ceny za m² na podstawie 435 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10,1% |
| 3 100 – 4 200 zł/m² |
17,7% |
| 4 200 – 7 000 zł/m² |
43,9% |
| 7 000 – 11 000 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,4% |
| 27 – 38 m² |
18,4% |
| 38 – 59 m² |
44,1% |
| 59 – 75 m² |
18,6% |
| Powyżej 75 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rabka-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,2% |
139 500 zł |
6 384 zł/m² |
| 2 izby |
25% |
217 500 zł |
7 957 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
257 015 zł |
5 956 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
337 500 zł |
5 337 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
269 000 zł |
4 818 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
172 500 zł |
1 509 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rabki-Zdroju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rabka-Zdrój |
1 084 |
257 030 zł |
56 zł/m² |
| Rabka-Słone |
231 |
150 000 zł |
36 zł/m² |
| Rabka-Zaryte |
108 |
— |
18 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rabki-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
183 |
66 zł/m² |
90 000 zł |
1 421 m² |
| Grunty rolne |
489 |
44 zł/m² |
55 000 zł |
1 429 m² |
| Grunty leśne |
65 |
7,1 zł/m² |
24 000 zł |
3 003 m² |
| Wszystkie działki |
770 |
47 zł/m² |
58 000 zł |
1 456 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
162 |
72 |
0 |
62 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
9 |
0 |
21 |
22 |
| Razem 2010–2026 |
1 577 |
446 |
0 |
807 |
324 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Rabki-Zdroju zamyka się między 264 750 zł a 628 350 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,1% powyżej 480 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Rabki-Zdroju — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rabki-Zdroju?
Na zakup nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju trzeba przeznaczyć średnio 850 907 zł, czyli około 5 771 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rabki-Zdroju?
Obecnie dostępnych ofert: 54: 28 domów i 26 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rabki-Zdroju?
Znajdziesz tu oferty od 230 000 zł do 2 100 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 147 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 222 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rabki-Zdroju:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 37 m² | 434 400 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 628 800 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 658 800 zł |
| 4 pokoje | 96 m² | 723 250 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 911 750 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Rabki-Zdroju?
Średnio wychodzi około 5 771 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 795 zł/m², a dla domów spada do 4 361 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rabki-Zdroju?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.