Domy i mieszkania na sprzedaż Maków Podhalański

Kup nieruchomość na terenie Makowa Podhalańskiego: 25 nieruchomości w cenach od 276 000 zł do 1 399 000 zł, przy średniej cenie 598 894 zł.

Średnia cena 598 894 zł cena sprzedaży
Przedział cen 276 000–1 399 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 121 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 969 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

25 łącznie
76% mieszkania
  • Mieszkania 76,0%
    19 nieruchomości
  • Domy 24,0%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

25 łącznie
44% 1 pokój
  • 1 pokój 44,0%
    11 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,0%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 32,0%
    8 nieruchomości
  • 5+ pokoi 12,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

25 łącznie
  • 275 000–290 000 zł 24,0%
    6 nieruchomości
  • 315 000–390 000 zł 20,0%
    5 nieruchomości
  • 395 000–635 000 zł 16,0%
    4 nieruchomości
  • 640 000–700 000 zł 20,0%
    5 nieruchomości
  • 1 150 000–1 400 000 zł 20,0%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

25 łącznie
  • 20–30 m² 28,0%
    7 nieruchomości
  • 30–50 m² 28,0%
    7 nieruchomości
  • 50–60 m² 12,0%
    3 nieruchomości
  • 60–200 m² 12,0%
    3 nieruchomości
  • 200–560 m² 20,0%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 40 m² 374 m²
Cena za metr kwadratowy 10 450 zł/m² 3 094 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Makowa Podhalańskiego liczy 25 nieruchomości, w tym 19 mieszkań i 6 domów, a mieszkania stanowią 76%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 40 m², przy cenie 10 450 zł/m², wobec 374 m² i 3 094 zł/m² w przypadku domów.

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 1-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 2-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Makowa Podhalańskiego wyniosła 376 675 zł w 2025 roku, na podstawie 14 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 26,6%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 689 zł.

Mediana ceny sprzedaży 376 675 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 689 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 14 2025
Ceny w ciągu roku +26,6% mediana
Od 2023 roku +68,8% mediana
Wobec mediany gminy tyle samo Maków Podhalański: 376 675 zł
Wobec mediany krajowej -16,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Makowa Podhalańskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 376 675 zł, czyli 6 689 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 095 zł do 540 650 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 470 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 210 000 zł a 360 000 zł, a 11,4% przekroczyło 470 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 41 do 50 m², a 11,4% przekracza 99 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Maków Podhalański: 376 675 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,3% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 702 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Makowa Podhalańskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 14 376 675 zł +26,6% 6 689 zł/m²
2024 8 297 500 zł +33,3% 6 306 zł/m²
2023 5 223 100 zł -1,9% 5 000 zł/m²
2022 4 227 500 zł +19,7% 6 071 zł/m²
2021 4 190 000 zł — 2 696 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Maków Podhalański: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 14
Mediana ceny 376 675 zł
Cena za m² 6 689 zł/m²
Mediana powierzchni 42,1 m²
Typowy przedział 72 095 –
540 650 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego

Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 11,4%
120 000 – 210 000 zł 17,1%
210 000 – 360 000 zł 42,9%
360 000 – 470 000 zł 17,1%
Powyżej 470 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Makowa Podhalańskiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 11,4%
1 800 – 3 500 zł/m² 17,1%
3 500 – 7 900 zł/m² 42,9%
7 900 – 10 000 zł/m² 14,3%
Powyżej 10 000 zł/m² 14,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 11,4%
34 – 41 m² 17,1%
41 – 50 m² 42,9%
50 – 99 m² 17,1%
Powyżej 99 m² 11,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Maków Podhalański: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,9% 50 000 zł 2 143 zł/m²
2 izby 20% 353 350 zł 8 317 zł/m²
3 izby 51,4% 235 000 zł 5 407 zł/m²
4 izby 20% 470 000 zł 6 239 zł/m²
5 izb 2,9% 150 000 zł 1 478 zł/m²
6 izb i więcej 2,9% 425 000 zł 2 025 zł/m²

Ceny działek na terenie Makowa Podhalańskiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 64 68 zł/m² 42 500 zł 838 m²
Grunty rolne 30 15 zł/m² 27 500 zł 1 756 m²
Grunty leśne 17 5,8 zł/m² 37 485 zł 2 988 m²
Wszystkie działki 126 33 zł/m² 38 742 zł 1 126 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 61 21 0 27 13
2026 (do 17.08) 5 0 0 4 1
Razem 2010–2026 241 45 0 137 59

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Makowa Podhalańskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 347 650 zł, przy medianie 376 675 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 689 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Makowa Podhalańskiego?

Licz się ze średnią kwotą 598 894 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Makowa Podhalańskiego, czyli około 4 969 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 25 nieruchomości: 19 mieszkań i 6 domów.

Jaki jest przedział cen na terenie Makowa Podhalańskiego?

Ceny wahają się od około 276 000 zł do 1 399 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 121 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 374 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Makowa Podhalańskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój27 m²305 900 zł
3 pokoje54 m²555 156 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Makowa Podhalańskiego?

Wynosi ona około 4 969 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 450 zł/m², a dla domów spada do 3 094 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego?

Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.