Zobacz 80 nieruchomości na sprzedaż na terenie Myślenic: ceny od 265 000 zł do 14 500 000 zł, średnio 1 883 049 zł.
Ceny nieruchomości Myślenic według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 71 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Myślenic, przy medianie ceny 500 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 138,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 10 017 zł.
Mediana ceny sprzedaży
500 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 017 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
71
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2010 roku
+138,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+30,6%
Myślenice: 382 863 zł
Wobec mediany krajowej
+11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Myślenic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 500 000 zł, czyli 10 017 zł/m², w obserwowanym przedziale od 243 750 zł do 827 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 620 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 260 000 zł a 460 000 zł, a 10,3% przekroczyło 620 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 42 do 61 m², a 10% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Myślenice: 382 863 zł) o 30,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 11,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 73 sprzedaże mieszkań, z medianą 561 900 zł i 12 025 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 535 369 zł (11 999 zł/m²) przy 108 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Myślenic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
73 |
561 900 zł |
+12,4% |
12 025 zł/m² |
| 2025 |
71 |
500 000 zł |
+0% |
10 017 zł/m² |
| 2024 |
69 |
500 000 zł |
+5,6% |
9 887 zł/m² |
| 2023 |
98 |
473 500 zł |
+15,8% |
8 253 zł/m² |
| 2022 |
123 |
409 000 zł |
+28,6% |
7 433 zł/m² |
| 2021 |
65 |
318 000 zł |
+6% |
6 567 zł/m² |
| 2020 |
127 |
300 000 zł |
-1,6% |
6 450 zł/m² |
| 2019 |
35 |
305 000 zł |
+29,5% |
5 751 zł/m² |
| 2018 |
48 |
235 500 zł |
+7% |
5 112 zł/m² |
| 2017 |
19 |
220 000 zł |
-8,3% |
4 664 zł/m² |
| 2016 |
67 |
240 000 zł |
+0% |
4 546 zł/m² |
| 2015 |
25 |
240 000 zł |
+33,3% |
4 691 zł/m² |
| 2014 |
16 |
180 000 zł |
-26,5% |
4 243 zł/m² |
| 2013 |
35 |
244 999 zł |
+44,1% |
4 744 zł/m² |
| 2012 |
3 |
170 000 zł |
-3,4% |
3 593 zł/m² |
| 2011 |
6 |
176 000 zł |
-16,2% |
4 213 zł/m² |
| 2010 |
25 |
210 000 zł |
— |
4 244 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Myślenice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
71 |
| Mediana ceny |
500 000 zł |
| Cena za m² |
10 017 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
243 750 – 827 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Myślenic
Rozkład obliczony na podstawie 905 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,9% |
| 180 000 – 260 000 zł |
17,3% |
| 260 000 – 460 000 zł |
44,5% |
| 460 000 – 620 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 620 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Myślenic
Rozkład ceny za m² na podstawie 893 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
9,5% |
| 3 700 – 5 200 zł/m² |
19% |
| 5 200 – 8 400 zł/m² |
43,4% |
| 8 400 – 12 000 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
8,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Myślenic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,2% |
| 35 – 42 m² |
16% |
| 42 – 61 m² |
45,1% |
| 61 – 80 m² |
17,7% |
| Powyżej 80 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Myślenice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,4% |
265 000 zł |
7 253 zł/m² |
| 2 izby |
30,6% |
281 452 zł |
7 062 zł/m² |
| 3 izby |
40,3% |
325 000 zł |
6 369 zł/m² |
| 4 izby |
14,8% |
397 000 zł |
5 833 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
435 000 zł |
5 758 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
710 000 zł |
5 293 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Myślenic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Myślenice 3 |
373 |
235 000 zł |
77 zł/m² |
| Myślenice 4 |
316 |
444 500 zł |
79 zł/m² |
| Myślenice 1 |
266 |
225 000 zł |
85 zł/m² |
| Myślenice 2 |
184 |
259 000 zł |
175 zł/m² |
| Stróża |
3 |
— |
62 zł/m² |
Ceny działek na terenie Myślenic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
287 |
179 zł/m² |
195 000 zł |
1 061 m² |
| Grunty rolne |
246 |
56 zł/m² |
80 000 zł |
1 239 m² |
| Grunty leśne |
26 |
14 zł/m² |
42 000 zł |
4 836 m² |
| Wszystkie działki |
673 |
100 zł/m² |
112 360 zł |
1 217 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Myślenic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
181 |
76 |
0 |
54 |
51 |
| 2026 (do 17.08) |
117 |
77 |
0 |
25 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
2 641 |
1 097 |
0 |
947 |
597 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Myślenic: 49,6 m², 3 izby, za 500 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Myślenic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Myślenic?
Licz się ze średnią kwotą 1 883 049 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Myślenic, czyli około 8 436 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 80: 48 domów i 32 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Myślenic?
Ceny wahają się od około 265 000 zł do 14 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Myślenic?
Średnio mają około 223 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 335 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Myślenic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 349 750 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 553 046 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 576 091 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 942 667 zł |
| 5 pokoi | 367 m² | 4 082 909 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Myślenic?
Średnio wychodzi około 8 436 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 788 zł/m², a dla domów spada do 8 173 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Myślenic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.