Domy i mieszkania na sprzedaż Myślenice (obszar wiejski)

Porównaj 160 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Myślenice — średnia cena to 831 459 zł, a ceny sięgają od 256 000 zł do 3 390 000 zł.

Średnia cena 831 459 zł cena sprzedaży
Przedział cen 256 000–3 390 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 108 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 720 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

160 łącznie
53% mieszkania
  • Mieszkania 52,5%
    84 nieruchomości
  • Domy 47,5%
    76 nieruchomości

Ile pokoi

160 łącznie
39% 3 pokoje
  • 1 pokój 2,5%
    4 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,0%
    24 nieruchomości
  • 3 pokoje 39,4%
    63 nieruchomości
  • 4 pokoje 9,4%
    15 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,8%
    54 nieruchomości

Przedziały cenowe

160 łącznie
  • 255 000–470 000 zł 24,4%
    39 nieruchomości
  • 475 000–535 000 zł 15,6%
    25 nieruchomości
  • 540 000–650 000 zł 20,0%
    32 nieruchomości
  • 735 000–1 160 000 zł 20,0%
    32 nieruchomości
  • 1 195 000–3 395 000 zł 20,0%
    32 nieruchomości

Przedziały powierzchni

160 łącznie
  • 20–50 m² 43,8%
    70 nieruchomości
  • 50–110 m² 16,3%
    26 nieruchomości
  • 110–170 m² 21,9%
    35 nieruchomości
  • 170–470 m² 18,1%
    29 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 47 m² 175 m²
Cena za metr kwadratowy 10 656 zł/m² 6 846 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Myślenice sięga 160 nieruchomości, w podziale na 84 mieszkania i 76 domów; mieszkania dominują z udziałem 53%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 47 m² i 10 656 zł/m², a domy wokół 175 m² i 6 846 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 1-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Myślenice? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 346 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 266 333 zł a 596 185 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 346 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 649 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 97 2025
Ceny w ciągu roku -11,2% mediana
Od 2012 roku +182,4% mediana
Wobec mediany gminy -9,6% Myślenice: 382 863 zł
Wobec mediany krajowej -23,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Myślenice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 346 000 zł, czyli 10 649 zł/m², w obserwowanym przedziale od 266 333 zł do 596 185 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 540 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 290 000 zł a 440 000 zł, a 9,4% przekroczyło 540 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 34 do 67 m², a 8,6% przekracza 90 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,6% niższa od mediany gminy (Myślenice: 382 863 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,1% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 459 695 zł i 10 386 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 404 500 zł (10 694 zł/m²) przy 66 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Myślenice rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 31 459 695 zł +32,9% 10 386 zł/m²
2025 97 346 000 zł -11,2% 10 649 zł/m²
2024 22 389 423 zł -11,4% 10 980 zł/m²
2023 24 439 562 zł -13,6% 5 887 zł/m²
2022 7 509 000 zł +26% 5 678 zł/m²
2021 14 404 000 zł +40,8% 4 433 zł/m²
2020 9 287 000 zł -8,9% 5 062 zł/m²
2019 6 315 062 zł +26% 4 288 zł/m²
2018 5 250 000 zł -7,1% 3 617 zł/m²
2017 11 269 000 zł +5,5% 3 629 zł/m²
2016 1 255 000 zł +50% 2 854 zł/m²
2015 1 170 000 zł -2,9% 3 219 zł/m²
2014 1 175 000 zł +34,6% 3 867 zł/m²
2013 3 130 000 zł +6,1% 2 100 zł/m²
2012 9 122 500 zł -7% 2 429 zł/m²
2011 4 131 750 zł — 2 818 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Myślenice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 97
Mediana ceny 346 000 zł
Cena za m² 10 649 zł/m²
Mediana powierzchni 32,5 m²
Typowy przedział 266 333 –
596 185 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Myślenice

Rozkład obliczony na podstawie 245 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 190 000 zł 10,2%
190 000 – 290 000 zł 17,1%
290 000 – 440 000 zł 44,5%
440 000 – 540 000 zł 18,8%
Powyżej 540 000 zł 9,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Myślenice

Rozkład ceny za m² na podstawie 245 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 094 zł/m² 10,2%
3 094 – 5 206 zł/m² 18%
5 206 – 10 800 zł/m² 43,7%
10 800 – 11 484 zł/m² 18%
Powyżej 11 484 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Myślenice

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 27 m² 10,2%
27 – 34 m² 15,1%
34 – 67 m² 43,7%
67 – 90 m² 22,4%
Powyżej 90 m² 8,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Myślenice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 10% 120 000 zł 4 591 zł/m²
2 izby 13,3% 227 750 zł 5 435 zł/m²
3 izby 10% 535 000 zł 8 705 zł/m²
4 izby 36,7% 250 000 zł 3 753 zł/m²
5 izb 16,7% 600 000 zł 7 022 zł/m²
6 izb i więcej 13,3% 246 500 zł 4 779 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Myślenice

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Głogoczów 536 — 72 zł/m²
Krzyszkowice 479 429 612 zł 53 zł/m²
Polanka 356 — 48 zł/m²
Jawornik 355 — 60 zł/m²
Osieczany 305 175 000 zł 59 zł/m²
Zawada 264 — 54 zł/m²
Trzemeśnia 262 — 36 zł/m²
Borzęta 224 — 40 zł/m²
Droginia 177 — 56 zł/m²
Bęczarka 176 318 562 zł 31 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Myślenice: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 534 73 zł/m² 120 000 zł 1 600 m²
Grunty rolne 1 367 31 zł/m² 50 000 zł 1 745 m²
Grunty leśne 86 5,7 zł/m² 24 750 zł 4 800 m²
Wszystkie działki 3 355 47 zł/m² 80 000 zł 1 745 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Myślenice

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 491 103 0 282 106
2026 (do 17.08) 194 33 0 120 41
Razem 2010–2026 4 789 255 0 3 654 880

W porównaniu z medianą gminy (Myślenice: 382 863 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Myślenice są o 9,6% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -23,1%. Od 2012 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +182,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Myślenice?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Myślenice kosztują średnio około 831 459 zł, czyli około 7 720 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Myślenice?

Obecnie dostępnych ofert: 160: 84 mieszkania i 76 domów.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Myślenice?

Znajdziesz tu oferty od 256 000 zł do 3 390 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Myślenice:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje46 m²433 426 zł
3 pokoje51 m²543 531 zł
4 pokoje135 m²986 993 zł
5 pokoi171 m²1 101 495 zł
6 pokoi229 m²1 724 625 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 7 720 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 656 zł/m², a dla domów spada do 6 846 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Myślenice?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.