Domy i mieszkania na sprzedaż Maków Podhalański (obszar wiejski)

Porównaj 95 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański — średnia cena to 1 153 000 zł, a ceny sięgają od 350 000 zł do 2 500 000 zł.

87 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Maków Podhalański

Średnia cena 1 153 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 350 000–2 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 223 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 182 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

8 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    8 nieruchomości

Ile pokoi

8 łącznie
63% 5+ pokoi
  • 2 pokoje 12,5%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 12,5%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 12,5%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 62,5%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

8 łącznie
  • 350 000–405 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 785 000–835 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 1 395 000–1 400 000 zł 12,5%
    1 nieruchomość
  • 1 480 000–1 485 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 2 500 000–2 505 000 zł 12,5%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

8 łącznie
  • 40–100 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 150–200 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 220–230 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 340–350 m² 12,5%
    1 nieruchomość
  • 500–510 m² 12,5%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański liczy 95 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 223 m², przy cenie 5 182 zł/m².

Domy 5-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 3-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański sprzedawano w latach 2010–2025 za medianę 235 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 235 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 3 502 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 2 2010–2025

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Maków Podhalański obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Maków Podhalański rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2024 1 380 000 zł +322,2% 5 698 zł/m²
2023 1 90 000 zł — 1 307 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Maków Podhalański (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 50% 90 000 zł 1 307 zł/m²
4 izby 50% 380 000 zł 5 698 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Grzechynia 159 — 33 zł/m²
Juszczyn 114 — 22 zł/m²
Białka 99 — 41 zł/m²
Żarnówka 69 — 26 zł/m²
Kojszówka 65 — 21 zł/m²
Wieprzec 38 — 17 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 253 41 zł/m² 45 000 zł 1 086 m²
Grunty rolne 151 15 zł/m² 17 000 zł 1 399 m²
Grunty leśne 29 7,3 zł/m² 25 000 zł 2 691 m²
Wszystkie działki 467 28 zł/m² 30 000 zł 1 178 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 139 0 0 116 23
2026 (do 17.08) 5 0 0 3 2
Razem 2010–2026 578 2 0 487 89

W latach 2010–2025 zarejestrowano 2 sprzedaże mieszkań na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański trzeba przeznaczyć średnio 1 153 000 zł, czyli około 5 182 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański?

Obecnie dostępnych ofert: 95.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański?

Ceny wahają się od około 350 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 223 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański?

Wynosi ona około 5 182 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Maków Podhalański?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.