Odkryj 24 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wadowice. Ceny wahają się od 121 000 zł do 3 000 000 zł, a średnia cena to 936 319 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wadowice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Wadowice obejmują 13 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 345 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 438 zł. To o 23,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
345 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 438 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
-30,9%
mediana
Od 2016 roku
+164,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-18,7%
Wadowice: 424 545 zł
Wobec mediany krajowej
-23,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wadowice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 345 000 zł, czyli 7 438 zł/m², w obserwowanym przedziale od 201 200 zł do 590 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 550 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,2% transakcji zawarto między 190 000 zł a 440 000 zł, a 11,8% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 74 m², a 13,7% przekracza 98 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,7% niższa od mediany gminy (Wadowice: 424 545 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 495 000 zł (7 115 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wadowice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
570 000 zł |
+65,2% |
7 946 zł/m² |
| 2025 |
13 |
345 000 zł |
-30,9% |
7 438 zł/m² |
| 2024 |
19 |
499 000 zł |
+13,4% |
6 798 zł/m² |
| 2023 |
9 |
440 000 zł |
+48,1% |
6 216 zł/m² |
| 2022 |
10 |
297 000 zł |
-32,5% |
5 125 zł/m² |
| 2021 |
11 |
440 000 zł |
+89,7% |
4 527 zł/m² |
| 2020 |
29 |
232 000 zł |
+73,4% |
4 053 zł/m² |
| 2019 |
6 |
133 800 zł |
-20,1% |
3 872 zł/m² |
| 2018 |
2 |
167 500 zł |
-9,5% |
3 453 zł/m² |
| 2017 |
3 |
185 000 zł |
+41,8% |
3 123 zł/m² |
| 2016 |
9 |
130 450 zł |
+86,4% |
3 088 zł/m² |
| 2015 |
1 |
70 000 zł |
-30% |
942 zł/m² |
| 2014 |
1 |
100 000 zł |
-22,5% |
1 290 zł/m² |
| 2013 |
2 |
129 000 zł |
-11% |
3 205 zł/m² |
| 2012 |
1 |
145 000 zł |
+6,9% |
2 799 zł/m² |
| 2011 |
2 |
135 620 zł |
— |
2 046 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wadowice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
345 000 zł |
| Cena za m² |
7 438 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,7 m² |
| Typowy przedział |
201 200 – 590 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wadowice
Rozkład obliczony na podstawie 119 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,2% |
| 110 000 – 190 000 zł |
19,3% |
| 190 000 – 440 000 zł |
41,2% |
| 440 000 – 550 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 550 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wadowice
Rozkład ceny za m² na podstawie 117 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
10,3% |
| 2 600 – 4 000 zł/m² |
23,1% |
| 4 000 – 6 400 zł/m² |
36,8% |
| 6 400 – 7 500 zł/m² |
20,5% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wadowice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,3% |
| 29 – 44 m² |
17,1% |
| 44 – 74 m² |
44,4% |
| 74 – 98 m² |
14,5% |
| Powyżej 98 m² |
13,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wadowice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
175 000 zł |
5 616 zł/m² |
| 2 izby |
30,8% |
156 500 zł |
4 982 zł/m² |
| 3 izby |
21,4% |
299 000 zł |
4 772 zł/m² |
| 4 izby |
28,2% |
310 000 zł |
5 097 zł/m² |
| 5 izb |
12% |
581 000 zł |
5 130 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,3% |
445 000 zł |
5 351 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wadowice
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chocznia |
548 |
262 500 zł |
29 zł/m² |
| Klecza Dolna |
292 |
175 000 zł |
29 zł/m² |
| Jaroszowice |
273 |
— |
34 zł/m² |
| Ponikiew |
198 |
— |
17 zł/m² |
| Wysoka |
179 |
— |
14 zł/m² |
| Zawadka |
147 |
— |
43 zł/m² |
| Stanisław Górny |
134 |
— |
15 zł/m² |
| Barwałd Dolny |
124 |
— |
9,9 zł/m² |
| Babica |
115 |
— |
16 zł/m² |
| Klecza Górna |
78 |
— |
14 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wadowice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 112 |
35 zł/m² |
60 000 zł |
1 564 m² |
| Grunty rolne |
525 |
9,9 zł/m² |
25 000 zł |
2 389 m² |
| Grunty leśne |
48 |
5,9 zł/m² |
17 250 zł |
3 596 m² |
| Wszystkie działki |
1 976 |
23 zł/m² |
40 000 zł |
1 814 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wadowice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
261 |
13 |
0 |
201 |
47 |
| 2026 (do 17.08) |
81 |
1 |
0 |
66 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
2 900 |
124 |
0 |
2 310 |
466 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 345 000 zł (7 438 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (30,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wadowice
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wadowice?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wadowice trzeba przeznaczyć średnio 936 319 zł, czyli około 5 829 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Wadowice?
Aktualna oferta to około 24 nieruchomości: 16 domów i 8 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 121 000 zł do 3 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wadowice?
Średnio mają około 161 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 202 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 78 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wadowice:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 290 000 zł |
| 3 pokoje | 76 m² | 466 417 zł |
| 4 pokoje | 174 m² | 1 033 500 zł |
| 5 pokoi | 224 m² | 1 639 917 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Wadowice?
Wynosi ona około 5 829 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 239 zł/m², a dla domów rośnie do 5 942 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Wadowice?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.