Znajdź 99 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wadowic, w cenach między 121 000 zł a 3 000 000 zł, przy średniej cenie 810 305 zł.
Ceny nieruchomości Wadowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Wadowic wyniosła 424 545 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Wadowicki) mediana to 369 000 zł. Zmiana roczna: -4,9%.
Mediana ceny sprzedaży
424 545 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 251 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
101
2025
Ceny w ciągu roku
-4,9%
mediana
Od 2010 roku
+114,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
+15,1%
Wadowicki: 369 000 zł
Wobec mediany krajowej
-5,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wadowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 424 545 zł, czyli 9 251 zł/m², w obserwowanym przedziale od 202 000 zł do 682 940 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 520 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 230 000 zł a 390 000 zł, a 10,5% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 61 m², a 10,1% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wadowicki: 369 000 zł) o 15,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 5,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wadowice — mediana 300 000 zł (5 899 zł/m², 766 transakcji od 2010 roku), dalej Wadowice (obszar wiejski) z medianą 299 000 zł (4 630 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 38 sprzedaży mieszkań, z medianą 403 672 zł i 8 599 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 405 562 zł (9 238 zł/m²) przy 74 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wadowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
38 |
403 672 zł |
-4,9% |
8 599 zł/m² |
| 2025 |
101 |
424 545 zł |
-4,9% |
9 251 zł/m² |
| 2024 |
138 |
446 296 zł |
+31,3% |
8 530 zł/m² |
| 2023 |
81 |
340 000 zł |
+13,3% |
6 897 zł/m² |
| 2022 |
71 |
300 000 zł |
+0,7% |
6 141 zł/m² |
| 2021 |
73 |
298 000 zł |
+16,2% |
5 205 zł/m² |
| 2020 |
164 |
256 482 zł |
+6,2% |
5 533 zł/m² |
| 2019 |
50 |
241 500 zł |
-7,1% |
4 185 zł/m² |
| 2018 |
45 |
260 000 zł |
+40,5% |
4 219 zł/m² |
| 2017 |
26 |
185 000 zł |
+5,4% |
3 770 zł/m² |
| 2016 |
17 |
175 500 zł |
+114,6% |
3 471 zł/m² |
| 2015 |
3 |
81 780 zł |
-54,4% |
2 573 zł/m² |
| 2014 |
11 |
179 351 zł |
-9,2% |
3 643 zł/m² |
| 2013 |
42 |
197 500 zł |
+9,4% |
4 079 zł/m² |
| 2012 |
2 |
180 500 zł |
+33,7% |
2 513 zł/m² |
| 2011 |
5 |
135 000 zł |
-31,9% |
4 164 zł/m² |
| 2010 |
18 |
198 249 zł |
— |
3 849 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wadowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
101 |
| Mediana ceny |
424 545 zł |
| Cena za m² |
9 251 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,9 m² |
| Typowy przedział |
202 000 – 682 940 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wadowic
Rozkład obliczony na podstawie 885 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
8,8% |
| 150 000 – 230 000 zł |
18,9% |
| 230 000 – 390 000 zł |
44% |
| 390 000 – 520 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 520 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wadowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 883 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
10,1% |
| 3 500 – 4 400 zł/m² |
17,6% |
| 4 400 – 7 500 zł/m² |
44,6% |
| 7 500 – 9 600 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 9 600 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wadowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,4% |
| 34 – 42 m² |
17,6% |
| 42 – 61 m² |
44,8% |
| 61 – 76 m² |
17,1% |
| Powyżej 76 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wadowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,3% |
203 560 zł |
6 830 zł/m² |
| 2 izby |
21,9% |
230 000 zł |
6 357 zł/m² |
| 3 izby |
44% |
288 000 zł |
6 077 zł/m² |
| 4 izby |
24,2% |
400 000 zł |
6 258 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
444 000 zł |
5 271 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
445 000 zł |
5 174 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wadowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wadowice |
737 |
255 320 zł |
90 zł/m² |
| Chocznia |
548 |
262 500 zł |
29 zł/m² |
| Klecza Dolna |
292 |
175 000 zł |
29 zł/m² |
| Jaroszowice |
273 |
— |
34 zł/m² |
| Ponikiew |
198 |
— |
17 zł/m² |
| Wysoka |
179 |
— |
14 zł/m² |
| Zawadka |
147 |
— |
43 zł/m² |
| Stanisław Górny |
134 |
— |
15 zł/m² |
| Barwałd Dolny |
124 |
— |
9,9 zł/m² |
| Babica |
115 |
— |
16 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Wadowic
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Wadowice |
766 |
300 000 zł |
5 899 zł/m² |
| Wadowice (obszar wiejski) |
119 |
299 000 zł |
4 630 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wadowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 230 |
38 zł/m² |
60 000 zł |
1 483 m² |
| Grunty rolne |
554 |
10 zł/m² |
25 775 zł |
2 374 m² |
| Grunty leśne |
49 |
6,2 zł/m² |
17 000 zł |
3 305 m² |
| Wszystkie działki |
2 159 |
26 zł/m² |
41 085 zł |
1 699 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wadowic
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wadowice |
183 |
81 zł/m² |
79 170 zł |
| Wadowice (obszar wiejski) |
1 976 |
23 zł/m² |
40 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wadowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
421 |
108 |
0 |
221 |
92 |
| 2026 (do 17.08) |
139 |
41 |
0 |
74 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
4 301 |
958 |
0 |
2 599 |
744 |
W porównaniu z medianą powiatu (Wadowicki: 369 000 zł) ceny Wadowic są o 15,1% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -5,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +114,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wadowic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wadowic?
Licz się ze średnią kwotą 810 305 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wadowic, czyli około 5 618 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 99 nieruchomości: 51 domów i 48 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Wadowic?
Znajdziesz tu oferty od 121 000 zł do 3 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wadowic?
Średnia powierzchnia to około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 222 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wadowic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 407 727 zł |
| 3 pokoje | 100 m² | 579 372 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 784 825 zł |
| 5 pokoi | 221 m² | 1 369 792 zł |
| 6 pokoi | 188 m² | 1 305 600 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wadowic?
Średnia cena to 5 618 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 230 zł/m², a dla domów spada do 4 934 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Wadowic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.