Mamy 36 nieruchomości na sprzedaż na terenie Suchej Beskidzkiej, w cenach od 173 600 zł do 2 500 000 zł, przy średniej cenie 693 503 zł.
Ceny nieruchomości Suchej Beskidzkiej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Suchej Beskidzkiej? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 322 500 zł — to mediana wyliczona z 14 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2022 roku zmiana wynosi +18,6%.
Mediana ceny sprzedaży
322 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 182 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-7,9%
mediana
Od 2022 roku
+18,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-3,8%
Suski: 335 078 zł
Wobec mediany krajowej
-28,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Suchej Beskidzkiej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 322 500 zł, czyli 7 182 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 000 zł do 462 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 40,7% transakcji zawarto między 220 000 zł a 350 000 zł, a 11,9% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 41 do 52 m², a 10,2% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,8% niższa od mediany powiatu (Suski: 335 078 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (7 376 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Suchej Beskidzkiej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
14 |
322 500 zł |
-7,9% |
7 182 zł/m² |
| 2024 |
20 |
350 000 zł |
+57,3% |
7 509 zł/m² |
| 2023 |
8 |
222 500 zł |
-18,2% |
5 488 zł/m² |
| 2022 |
14 |
272 000 zł |
+40,9% |
6 428 zł/m² |
| 2021 |
3 |
193 000 zł |
— |
5 705 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sucha Beskidzka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
322 500 zł |
| Cena za m² |
7 182 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46 m² |
| Typowy przedział |
150 000 – 462 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Suchej Beskidzkiej
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
6,8% |
| 150 000 – 220 000 zł |
18,6% |
| 220 000 – 350 000 zł |
40,7% |
| 350 000 – 420 000 zł |
22% |
| Powyżej 420 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Suchej Beskidzkiej
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
10,2% |
| 2 600 – 5 100 zł/m² |
18,6% |
| 5 100 – 7 500 zł/m² |
42,4% |
| 7 500 – 9 600 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 9 600 zł/m² |
11,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Suchej Beskidzkiej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
8,5% |
| 35 – 41 m² |
18,6% |
| 41 – 52 m² |
45,8% |
| 52 – 66 m² |
16,9% |
| Powyżej 66 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sucha Beskidzka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
193 000 zł |
7 878 zł/m² |
| 2 izby |
15,5% |
248 000 zł |
6 328 zł/m² |
| 3 izby |
53,4% |
310 000 zł |
6 606 zł/m² |
| 4 izby |
27,6% |
322 500 zł |
6 199 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
160 000 zł |
1 761 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Suchej Beskidzkiej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sucha Beskidzka |
295 |
300 000 zł |
28 zł/m² |
| Sucha - Obręb Maków |
16 |
— |
21 zł/m² |
Ceny działek na terenie Suchej Beskidzkiej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
116 |
57 zł/m² |
65 000 zł |
1 086 m² |
| Grunty rolne |
69 |
18 zł/m² |
22 000 zł |
1 272 m² |
| Grunty leśne |
11 |
5,5 zł/m² |
10 250 zł |
3 270 m² |
| Wszystkie działki |
207 |
31 zł/m² |
40 000 zł |
1 256 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Suchej Beskidzkiej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
81 |
16 |
0 |
48 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
361 |
62 |
0 |
220 |
79 |
Między 2022 a 2025 rokiem mediana na terenie Suchej Beskidzkiej przeszła z 272 000 zł na 322 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Suchej Beskidzkiej: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Suchej Beskidzkiej?
Na zakup nieruchomości na terenie Suchej Beskidzkiej trzeba przeznaczyć średnio 693 503 zł, czyli około 4 432 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Suchej Beskidzkiej?
Aktualna oferta to około 36 nieruchomości: 30 domów i 6 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 173 600 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Suchej Beskidzkiej?
Wynosi ona około 4 432 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 988 zł/m², a dla domów spada do 4 253 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Suchej Beskidzkiej?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 9-pokojowy dom.