Domy i mieszkania na sprzedaż Maków Podhalański

Znajdź 33 nieruchomości na sprzedaż na terenie Makowa Podhalańskiego, w cenach między 276 000 zł a 2 500 000 zł, przy średniej cenie 733 223 zł.

Średnia cena 733 223 zł cena sprzedaży
Przedział cen 276 000–2 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 145 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 048 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

33 łącznie
58% mieszkania
  • Mieszkania 57,6%
    19 nieruchomości
  • Domy 42,4%
    14 nieruchomości

Ile pokoi

33 łącznie
33% 1 pokój
  • 1 pokój 33,3%
    11 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,1%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 27,3%
    9 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 24,2%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

33 łącznie
  • 275 000–320 000 zł 21,2%
    7 nieruchomości
  • 330 000–405 000 zł 21,2%
    7 nieruchomości
  • 410 000–700 000 zł 24,2%
    8 nieruchomości
  • 785 000–1 155 000 zł 15,2%
    5 nieruchomości
  • 1 395 000–2 505 000 zł 18,2%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

33 łącznie
  • 20–30 m² 21,2%
    7 nieruchomości
  • 30–50 m² 24,2%
    8 nieruchomości
  • 50–70 m² 15,2%
    5 nieruchomości
  • 90–230 m² 24,2%
    8 nieruchomości
  • 340–560 m² 15,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 40 m² 288 m²
Cena za metr kwadratowy 10 450 zł/m² 4 018 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Makowa Podhalańskiego liczy 33 nieruchomości, w tym 19 mieszkań i 14 domów: 58% oferty stanowią mieszkania. Mieszkania mają około 40 m² przy średniej cenie 10 450 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 288 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 4 018 zł/m².

Mieszkania 1-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 2-pokojowe.

W 2025 roku 14 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Makowa Podhalańskiego, przy medianie ceny 376 675 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2023 roku ceny wzrosły o 101,9%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 689 zł.

Mediana ceny sprzedaży 376 675 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 689 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 14 2025
Ceny w ciągu roku +23,5% mediana
Od 2023 roku +101,9% mediana
Wobec mediany powiatu +12,4% Suski: 335 078 zł
Wobec mediany krajowej -16,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Makowa Podhalańskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 376 675 zł, czyli 6 689 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 095 zł do 540 650 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 96 000 zł do 470 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,9% transakcji zawarto między 200 000 zł a 360 000 zł, a 10,8% przekroczyło 470 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 54 m², a 10,8% przekracza 98 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Suski: 335 078 zł) o 12,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,3% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 702 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Makowa Podhalańskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 14 376 675 zł +23,5% 6 689 zł/m²
2024 9 305 000 zł +63,5% 5 830 zł/m²
2023 6 186 550 zł -18% 3 239 zł/m²
2022 4 227 500 zł +19,7% 6 071 zł/m²
2021 4 190 000 zł — 2 696 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Maków Podhalański: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 14
Mediana ceny 376 675 zł
Cena za m² 6 689 zł/m²
Mediana powierzchni 42,1 m²
Typowy przedział 72 095 –
540 650 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego

Rozkład obliczony na podstawie 37 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 96 000 zł 10,8%
96 000 – 200 000 zł 13,5%
200 000 – 360 000 zł 45,9%
360 000 – 470 000 zł 18,9%
Powyżej 470 000 zł 10,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Makowa Podhalańskiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 37 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 700 zł/m² 10,8%
1 700 – 3 200 zł/m² 18,9%
3 200 – 7 600 zł/m² 40,5%
7 600 – 10 000 zł/m² 16,2%
Powyżej 10 000 zł/m² 13,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,8%
35 – 42 m² 16,2%
42 – 54 m² 43,2%
54 – 98 m² 18,9%
Powyżej 98 m² 10,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Maków Podhalański: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,7% 50 000 zł 2 143 zł/m²
2 izby 18,9% 353 350 zł 8 317 zł/m²
3 izby 51,4% 230 000 zł 5 191 zł/m²
4 izby 21,6% 425 000 zł 6 171 zł/m²
5 izb 2,7% 150 000 zł 1 478 zł/m²
6 izb i więcej 2,7% 425 000 zł 2 025 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Makowa Podhalańskiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Maków Podhalański 205 280 000 zł 32 zł/m²
Grzechynia 159 — 33 zł/m²
Juszczyn 114 — 22 zł/m²
Białka 99 — 41 zł/m²
Żarnówka 69 — 26 zł/m²
Kojszówka 65 — 21 zł/m²
Wieprzec 38 — 17 zł/m²

Ceny działek na terenie Makowa Podhalańskiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 317 43 zł/m² 45 000 zł 1 021 m²
Grunty rolne 181 15 zł/m² 18 290 zł 1 503 m²
Grunty leśne 46 7,1 zł/m² 25 000 zł 2 840 m²
Wszystkie działki 593 29 zł/m² 30 000 zł 1 173 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Makowa Podhalańskiego

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Maków Podhalański 126 33 zł/m² 38 742 zł
Maków Podhalański (obszar wiejski) 467 28 zł/m² 30 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 200 21 0 143 36
2026 (do 17.08) 10 0 0 7 3
Razem 2010–2026 819 47 0 624 148

Trajektorię cen Makowa Podhalańskiego widać w dłuższej perspektywie: 186 550 zł mediany w 2023 roku, 376 675 zł w 2025 roku, czyli +101,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 55,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego?

Licz się ze średnią kwotą 733 223 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Makowa Podhalańskiego, czyli około 5 048 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Makowa Podhalańskiego?

Obecnie dostępnych ofert: 33: 19 mieszkań i 14 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Makowa Podhalańskiego?

Ceny wahają się od około 276 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Makowa Podhalańskiego?

Średnia powierzchnia to około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 288 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 40 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Makowa Podhalańskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój27 m²305 900 zł
2 pokoje43 m²384 225 zł
3 pokoje58 m²648 472 zł
5 pokoi283 m²1 229 500 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Makowa Podhalańskiego?

Średnio wychodzi około 5 048 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 450 zł/m², a dla domów spada do 4 018 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Makowa Podhalańskiego?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.