Domy i mieszkania na sprzedaż Kęty (obszar wiejski)

Znajdź 172 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kęty, w cenach między 260 000 zł a 1 550 000 zł, przy średniej cenie 697 688 zł.

156 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Kęty

Średnia cena 697 688 zł cena sprzedaży
Przedział cen 260 000–1 550 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 170 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 101 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

16 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    16 nieruchomości

Ile pokoi

16 łącznie
50% 5+ pokoi
  • 3 pokoje 37,5%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 12,5%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 50,0%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

16 łącznie
  • 260 000–475 000 zł 31,3%
    5 nieruchomości
  • 500 000–565 000 zł 12,5%
    2 nieruchomości
  • 600 000–700 000 zł 25,0%
    4 nieruchomości
  • 750 000–805 000 zł 18,8%
    3 nieruchomości
  • 1 550 000–1 555 000 zł 12,5%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

16 łącznie
  • 90–130 m² 25,0%
    4 nieruchomości
  • 150–160 m² 18,8%
    3 nieruchomości
  • 160–180 m² 18,8%
    3 nieruchomości
  • 190–220 m² 25,0%
    4 nieruchomości
  • 270–280 m² 12,5%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kęty liczy 172 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 170 m², przy cenie 4 101 zł/m².

Domy 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5- i 6-pokojowe.

W 2023 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Kęty, przy medianie ceny 290 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2022 roku ceny spadły o 3,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 469 zł.

Mediana ceny sprzedaży 290 000 zł 2023
Mediana ceny za m² 5 469 zł/m² 2023
Zarejestrowane sprzedaże 5 2023
Ceny w ciągu roku -3,3% mediana
Od 2022 roku -3,3% mediana
Wobec mediany gminy -4,1% Kęty: 302 500 zł
Wobec mediany krajowej -23,5% Polska: 379 000 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kęty obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 469 zł/m², w obserwowanym przedziale od 280 000 zł do 290 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 380 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 37,1% transakcji zawarto między 120 000 zł a 290 000 zł, a 11,4% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 25,7% sprzedanych lokali ma od 54 do 80 m², a 11,4% przekracza 120 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,1% niższa od mediany gminy (Kęty: 302 500 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 23,5% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kęty rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 2 368 000 zł +47,2% 6 201 zł/m²
2024 4 250 000 zł -13,8% 3 213 zł/m²
2023 5 290 000 zł -3,3% 5 469 zł/m²
2022 5 300 000 zł -7% 4 628 zł/m²
2021 4 322 500 zł — 3 503 zł/m²
2019 4 249 500 zł +54% 2 809 zł/m²
2018 2 162 000 zł -1,8% 3 076 zł/m²
2017 2 165 000 zł — 2 099 zł/m²
2014 1 50 000 zł -68,8% 849 zł/m²
2013 2 160 000 zł +77,8% 1 795 zł/m²
2012 1 90 000 zł +2,9% 1 528 zł/m²
2011 2 87 500 zł +9,4% 1 058 zł/m²
2010 1 80 000 zł — 1 702 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kęty (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2023)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 290 000 zł
Cena za m² 5 469 zł/m²
Mediana powierzchni 51,2 m²
Typowy przedział 280 000 –
290 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kęty

Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 82 000 zł 11,4%
82 000 – 120 000 zł 17,1%
120 000 – 290 000 zł 37,1%
290 000 – 380 000 zł 22,9%
Powyżej 380 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kęty

Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 300 zł/m² 11,4%
1 300 – 1 900 zł/m² 17,1%
1 900 – 5 100 zł/m² 40%
5 100 – 5 700 zł/m² 22,9%
Powyżej 5 700 zł/m² 8,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kęty

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 47 m² 2,9%
47 – 54 m² 34,3%
54 – 80 m² 25,7%
80 – 120 m² 25,7%
Powyżej 120 m² 11,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kęty (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 23,5% 165 000 zł 3 197 zł/m²
3 izby 47,1% 228 000 zł 3 867 zł/m²
4 izby 20,6% 254 500 zł 2 611 zł/m²
5 izb 2,9% 300 000 zł 5 128 zł/m²
6 izb i więcej 5,9% 242 000 zł 3 315 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kęty

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Bulowice 436 120 000 zł —
Nowa Wieś 317 300 000 zł —
Witkowice 282 — —
Bielany 188 — —
Malec 133 — —
Łęki 86 95 000 zł —
Zaolszynie 5 — 1,1 zł/m²
Osiek 3 — 25 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kęty: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 792 34 zł/m² 66 842 zł 0 m²
Grunty rolne 294 0,00 zł/m² 24 000 zł 1 m²
Grunty leśne 7 — 32 000 zł 0 m²
Wszystkie działki 1 145 20 zł/m² 55 000 zł 0 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kęty

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 123 3 0 94 26
2026 (do 17.08) 51 0 0 38 13
Razem 2010–2026 1 750 37 0 1 278 435

Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Kęty zamyka się między 280 000 zł a 290 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11,4% nieruchomości sprzedano poniżej 82 000 zł, a 11,4% powyżej 380 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kęty?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kęty kosztują średnio około 697 688 zł, czyli około 4 101 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 172 nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Kęty?

Oferty zaczynają się od 260 000 zł i sięgają 1 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kęty?

Zazwyczaj oferują około 170 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Kęty?

Wynosi ona około 4 101 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kęty?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.