Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kęt: 58 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 199 900 zł do 2 150 000 zł, średnio 790 307 zł.
Ceny nieruchomości Kęt według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Kęt obejmują 127 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 335 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 715 zł. To o 25,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
335 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 715 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
127
2025
Ceny w ciągu roku
-5,9%
mediana
Od 2010 roku
+133,4%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Kęty: 335 000 zł
Wobec mediany krajowej
-25,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kęt obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 335 000 zł, czyli 7 715 zł/m², w obserwowanym przedziale od 160 797 zł do 544 834 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 150 000 zł a 300 000 zł, a 9,8% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 60 m², a 10,1% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Kęty: 335 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 25,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 83 sprzedaże mieszkań, z medianą 341 000 zł i 7 292 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 341 272 zł (7 499 zł/m²) przy 100 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kęt rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
83 |
341 000 zł |
+1,8% |
7 292 zł/m² |
| 2025 |
127 |
335 000 zł |
-5,9% |
7 715 zł/m² |
| 2024 |
108 |
355 844 zł |
+14,8% |
6 681 zł/m² |
| 2023 |
57 |
310 000 zł |
+14,8% |
6 605 zł/m² |
| 2022 |
113 |
270 000 zł |
+5,9% |
5 172 zł/m² |
| 2021 |
63 |
255 000 zł |
+2% |
4 855 zł/m² |
| 2020 |
65 |
250 000 zł |
+38,9% |
4 383 zł/m² |
| 2019 |
55 |
180 000 zł |
+1,4% |
3 873 zł/m² |
| 2018 |
60 |
177 500 zł |
+3,6% |
3 780 zł/m² |
| 2017 |
58 |
171 352 zł |
-4,3% |
3 413 zł/m² |
| 2016 |
59 |
179 025 zł |
+43,3% |
3 424 zł/m² |
| 2015 |
18 |
124 904 zł |
-18,4% |
2 589 zł/m² |
| 2014 |
53 |
153 000 zł |
+25,5% |
3 074 zł/m² |
| 2013 |
62 |
121 900 zł |
-2,2% |
2 500 zł/m² |
| 2012 |
63 |
124 621 zł |
+3,9% |
2 558 zł/m² |
| 2011 |
53 |
120 000 zł |
-16,4% |
2 500 zł/m² |
| 2010 |
24 |
143 500 zł |
— |
2 698 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kęty: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
127 |
| Mediana ceny |
335 000 zł |
| Cena za m² |
7 715 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
160 797 – 544 834 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kęt
Rozkład obliczony na podstawie 1 121 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,7% |
| 110 000 – 150 000 zł |
17,8% |
| 150 000 – 300 000 zł |
43,9% |
| 300 000 – 420 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 420 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kęt
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 120 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
11,2% |
| 2 500 – 3 100 zł/m² |
16,6% |
| 3 100 – 5 800 zł/m² |
44,7% |
| 5 800 – 7 900 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kęt
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10% |
| 34 – 44 m² |
17% |
| 44 – 60 m² |
43,8% |
| 60 – 71 m² |
19,1% |
| Powyżej 71 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kęty: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
162 400 zł |
5 866 zł/m² |
| 2 izby |
20,2% |
192 250 zł |
5 375 zł/m² |
| 3 izby |
43,3% |
230 649 zł |
4 774 zł/m² |
| 4 izby |
27,9% |
226 134 zł |
4 234 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
190 462 zł |
3 157 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
295 000 zł |
2 474 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kęt
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kęty Nowe Miasto |
677 |
157 750 zł |
— |
| Kęty Stare Miasto |
373 |
153 000 zł |
— |
| Kęty Podlesie |
176 |
75 825 zł |
— |
| Kęty Północ |
165 |
100 000 zł |
— |
| Kęty Wschód |
152 |
— |
— |
| Kęty Tereny Przem |
94 |
— |
— |
| Kęty |
47 |
70 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Kęt: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
470 |
— |
93 480 zł |
0 m² |
| Grunty rolne |
76 |
0,00 zł/m² |
26 000 zł |
0 m² |
| Wszystkie działki |
580 |
0,00 zł/m² |
75 500 zł |
0 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kęt
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
271 |
167 |
0 |
51 |
53 |
| 2026 (do 17.08) |
168 |
113 |
0 |
18 |
37 |
| Razem 2010–2026 |
2 515 |
1 220 |
0 |
673 |
622 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Kęt średnia bez wartości skrajnych wynosi 344 638 zł, przy medianie 335 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 715 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kęt
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kęt?
Licz się ze średnią kwotą 790 307 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kęt, czyli około 4 169 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kęt?
W tej chwili do wyboru są 58 nieruchomości: 41 domów i 17 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 199 900 zł do 2 150 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kęt?
Średnia powierzchnia to około 190 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 245 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kęt:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 45 m² | 303 000 zł |
| 3 pokoje | 135 m² | 574 083 zł |
| 4 pokoje | 200 m² | 653 089 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 961 125 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Kęt?
Średnia cena to 4 169 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 949 zł/m², a dla domów spada do 3 902 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kęt?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.