Znajdź swoją nieruchomość na terenie Myślenic: 240 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 256 000 zł do 14 500 000 zł, średnio 1 181 989 zł.
Ceny nieruchomości Myślenic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Myślenic wyniosła 382 863 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Myślenicki) mediana to 410 462 zł. Zmiana roczna: -19,4%.
Mediana ceny sprzedaży
382 863 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 552 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
168
2025
Ceny w ciągu roku
-19,4%
mediana
Od 2010 roku
+82,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-6,7%
Myślenicki: 410 462 zł
Wobec mediany krajowej
-14,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Myślenic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 382 863 zł, czyli 10 552 zł/m², w obserwowanym przedziale od 253 150 zł do 746 999 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 610 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 270 000 zł a 450 000 zł, a 9,9% przekroczyło 610 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 61 m², a 9,8% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,7% niższa od mediany powiatu (Myślenicki: 410 462 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 14,9% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Myślenice (obszar wiejski) — mediana 352 000 zł (9 360 zł/m², 245 transakcji od 2010 roku), dalej Myślenice z medianą 344 000 zł (6 702 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 104 sprzedaże mieszkań, z medianą 502 646 zł i 10 910 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 480 000 zł (10 916 zł/m²) przy 174 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Myślenic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
104 |
502 646 zł |
+31,3% |
10 910 zł/m² |
| 2025 |
168 |
382 863 zł |
-19,4% |
10 552 zł/m² |
| 2024 |
91 |
474 730 zł |
+4,7% |
10 235 zł/m² |
| 2023 |
122 |
453 500 zł |
+10,6% |
7 855 zł/m² |
| 2022 |
130 |
410 000 zł |
+19,5% |
7 411 zł/m² |
| 2021 |
79 |
343 000 zł |
+15,1% |
5 885 zł/m² |
| 2020 |
136 |
297 950 zł |
-2,3% |
6 374 zł/m² |
| 2019 |
41 |
305 000 zł |
+27,6% |
5 630 zł/m² |
| 2018 |
53 |
239 000 zł |
-9% |
5 032 zł/m² |
| 2017 |
30 |
262 500 zł |
+9,4% |
4 109 zł/m² |
| 2016 |
68 |
240 000 zł |
+2,1% |
4 545 zł/m² |
| 2015 |
26 |
235 000 zł |
+34,3% |
4 595 zł/m² |
| 2014 |
17 |
175 000 zł |
-20,5% |
4 167 zł/m² |
| 2013 |
38 |
220 000 zł |
+79,2% |
4 690 zł/m² |
| 2012 |
12 |
122 750 zł |
-29,4% |
2 636 zł/m² |
| 2011 |
10 |
173 750 zł |
-17,3% |
4 000 zł/m² |
| 2010 |
25 |
210 000 zł |
— |
4 244 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Myślenice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
168 |
| Mediana ceny |
382 863 zł |
| Cena za m² |
10 552 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,8 m² |
| Typowy przedział |
253 150 – 746 999 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Myślenic
Rozkład obliczony na podstawie 1 150 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,8% |
| 180 000 – 270 000 zł |
17,7% |
| 270 000 – 450 000 zł |
43,6% |
| 450 000 – 610 000 zł |
19% |
| Powyżej 610 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Myślenic
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 138 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10,1% |
| 3 600 – 5 200 zł/m² |
18,4% |
| 5 200 – 9 400 zł/m² |
43,9% |
| 9 400 – 12 000 zł/m² |
20,1% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
7,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Myślenic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,6% |
| 32 – 40 m² |
17% |
| 40 – 61 m² |
43,5% |
| 61 – 81 m² |
19,1% |
| Powyżej 81 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Myślenice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,4% |
262 500 zł |
7 128 zł/m² |
| 2 izby |
29,9% |
280 332 zł |
7 034 zł/m² |
| 3 izby |
39,1% |
325 000 zł |
6 392 zł/m² |
| 4 izby |
15,6% |
389 500 zł |
5 644 zł/m² |
| 5 izb |
6% |
440 000 zł |
5 896 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
287 000 zł |
4 999 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Myślenic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Głogoczów |
536 |
— |
72 zł/m² |
| Krzyszkowice |
479 |
429 612 zł |
53 zł/m² |
| Myślenice 3 |
373 |
235 000 zł |
77 zł/m² |
| Polanka |
356 |
— |
48 zł/m² |
| Jawornik |
355 |
— |
60 zł/m² |
| Myślenice 4 |
316 |
444 500 zł |
79 zł/m² |
| Osieczany |
305 |
175 000 zł |
59 zł/m² |
| Myślenice 1 |
266 |
225 000 zł |
85 zł/m² |
| Zawada |
264 |
— |
54 zł/m² |
| Trzemeśnia |
262 |
— |
36 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Myślenic
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Myślenice (obszar wiejski) |
245 |
352 000 zł |
9 360 zł/m² |
| Myślenice |
905 |
344 000 zł |
6 702 zł/m² |
Ceny działek na terenie Myślenic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 821 |
79 zł/m² |
124 300 zł |
1 531 m² |
| Grunty rolne |
1 613 |
35 zł/m² |
55 000 zł |
1 640 m² |
| Grunty leśne |
112 |
6,2 zł/m² |
26 500 zł |
4 800 m² |
| Wszystkie działki |
4 028 |
50 zł/m² |
80 000 zł |
1 640 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Myślenic
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Myślenice |
673 |
100 zł/m² |
112 360 zł |
| Myślenice (obszar wiejski) |
3 355 |
47 zł/m² |
80 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Myślenic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
672 |
179 |
0 |
336 |
157 |
| 2026 (do 17.08) |
311 |
110 |
0 |
145 |
56 |
| Razem 2010–2026 |
7 430 |
1 352 |
0 |
4 601 |
1 477 |
Trajektorię cen Myślenic widać w dłuższej perspektywie: 210 000 zł mediany w 2010 roku, 382 863 zł w 2025 roku, czyli +82,3%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 84,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Myślenic
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Myślenic?
Na zakup nieruchomości na terenie Myślenic trzeba przeznaczyć średnio 1 181 989 zł, czyli około 8 084 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Myślenic?
W tej chwili do wyboru są 240 nieruchomości: 124 domy i 116 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Myślenic?
Oferty zaczynają się od 256 000 zł i sięgają 14 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Myślenic?
Zazwyczaj oferują około 146 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 237 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Myślenic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 322 500 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 473 299 zł |
| 3 pokoje | 52 m² | 547 991 zł |
| 4 pokoje | 122 m² | 970 371 zł |
| 5 pokoi | 239 m² | 2 126 356 zł |
| 6 pokoi | 224 m² | 1 628 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Myślenic?
Wynosi ona około 8 084 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 697 zł/m², a dla domów spada do 7 573 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Myślenic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.