Znajdź 169 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mogilan, w cenach między 449 000 zł a 15 700 000 zł, przy średniej cenie 1 727 019 zł.
Ceny nieruchomości Mogilan według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Mogilan wyniosła 577 369 zł w 2025 roku, na podstawie 68 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 14,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 9 441 zł.
Mediana ceny sprzedaży
577 369 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 441 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
68
2025
Ceny w ciągu roku
-14,3%
mediana
Od 2010 roku
+56,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-17,5%
Krakowski: 700 000 zł
Wobec mediany krajowej
+28,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mogilan obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 577 369 zł, czyli 9 441 zł/m², w obserwowanym przedziale od 445 250 zł do 970 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 810 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 400 000 zł a 640 000 zł, a 10,7% przekroczyło 810 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 68 do 97 m², a 13% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 17,5% niższa od mediany powiatu (Krakowski: 700 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 28,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 662 000 zł i 9 273 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 680 000 zł (9 785 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mogilan rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
662 000 zł |
+14,7% |
9 273 zł/m² |
| 2025 |
68 |
577 369 zł |
-14,3% |
9 441 zł/m² |
| 2024 |
70 |
673 588 zł |
+12,3% |
8 917 zł/m² |
| 2023 |
32 |
600 062 zł |
+15,4% |
7 353 zł/m² |
| 2022 |
67 |
520 000 zł |
-11,6% |
6 229 zł/m² |
| 2021 |
37 |
588 000 zł |
+45,2% |
6 042 zł/m² |
| 2020 |
39 |
405 000 zł |
+8,8% |
5 429 zł/m² |
| 2019 |
31 |
372 190 zł |
-0,7% |
4 484 zł/m² |
| 2018 |
17 |
375 000 zł |
-2,1% |
4 223 zł/m² |
| 2017 |
5 |
383 000 zł |
+8% |
4 433 zł/m² |
| 2016 |
6 |
354 500 zł |
-24,6% |
4 154 zł/m² |
| 2015 |
2 |
470 000 zł |
+25,3% |
3 830 zł/m² |
| 2014 |
11 |
375 000 zł |
-7,4% |
3 646 zł/m² |
| 2013 |
22 |
405 000 zł |
+22,7% |
3 864 zł/m² |
| 2012 |
7 |
330 000 zł |
-20,7% |
4 617 zł/m² |
| 2011 |
14 |
416 000 zł |
+13% |
4 639 zł/m² |
| 2010 |
27 |
368 000 zł |
— |
4 479 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mogilany: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
68 |
| Mediana ceny |
577 369 zł |
| Cena za m² |
9 441 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61,3 m² |
| Typowy przedział |
445 250 – 970 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mogilan
Rozkład obliczony na podstawie 478 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
10,5% |
| 300 000 – 400 000 zł |
17,6% |
| 400 000 – 640 000 zł |
43,7% |
| 640 000 – 810 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 810 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mogilan
Rozkład ceny za m² na podstawie 478 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
9,8% |
| 3 700 – 4 800 zł/m² |
18,2% |
| 4 800 – 8 500 zł/m² |
43,7% |
| 8 500 – 10 000 zł/m² |
16,3% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mogilan
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 m² |
10,5% |
| 49 – 68 m² |
18% |
| 68 – 97 m² |
43,3% |
| 97 – 110 m² |
15,3% |
| Powyżej 110 m² |
13% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mogilany: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,2% |
330 000 zł |
7 615 zł/m² |
| 3 izby |
30,1% |
449 000 zł |
7 098 zł/m² |
| 4 izby |
38,4% |
569 500 zł |
6 930 zł/m² |
| 5 izb |
13% |
566 750 zł |
5 951 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
9,2% |
700 000 zł |
6 976 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mogilan
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mogilany |
708 |
484 396 zł |
146 zł/m² |
| Libertów |
588 |
450 000 zł |
222 zł/m² |
| Gaj |
358 |
405 000 zł |
140 zł/m² |
| Włosań |
311 |
— |
77 zł/m² |
| Chorowice |
225 |
— |
118 zł/m² |
| Lusina |
179 |
375 000 zł |
109 zł/m² |
| Konary |
153 |
— |
69 zł/m² |
| Buków |
147 |
— |
114 zł/m² |
| Brzyczyna |
116 |
669 500 zł |
103 zł/m² |
| Kulerzów |
44 |
— |
36 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mogilan: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
671 |
160 zł/m² |
220 000 zł |
1 456 m² |
| Grunty rolne |
1 005 |
120 zł/m² |
175 000 zł |
1 568 m² |
| Grunty leśne |
16 |
23 zł/m² |
35 000 zł |
4 992 m² |
| Wszystkie działki |
1 877 |
130 zł/m² |
195 000 zł |
1 508 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mogilan
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
277 |
68 |
0 |
135 |
74 |
| 2026 (do 17.08) |
121 |
23 |
0 |
59 |
39 |
| Razem 2010–2026 |
3 669 |
480 |
0 |
2 061 |
1 128 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Mogilan zamyka się między 445 250 zł a 970 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,5% nieruchomości sprzedano poniżej 300 000 zł, a 10,7% powyżej 810 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Mogilan
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Mogilan?
Na zakup nieruchomości na terenie Mogilan trzeba przeznaczyć średnio 1 727 019 zł, czyli około 9 389 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Mogilan?
Aktualna oferta to około 169 nieruchomości: 129 domów i 40 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Mogilan?
Oferty zaczynają się od 449 000 zł i sięgają 15 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mogilan?
Zazwyczaj oferują około 184 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 215 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 84 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mogilan:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 40 m² | 476 500 zł |
| 3 pokoje | 85 m² | 969 600 zł |
| 4 pokoje | 139 m² | 1 463 022 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 1 612 346 zł |
| 6 pokoi | 228 m² | 1 696 850 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Mogilan?
Średnia cena to 9 389 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 910 zł/m², a dla domów spada do 9 326 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mogilan?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.