Domy i mieszkania na sprzedaż Wielka Wieś

Znajdź 139 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wielkiej Wsi, w cenach między 539 000 zł a 5 750 000 zł, przy średniej cenie 1 475 087 zł.

Średnia cena 1 475 087 zł cena sprzedaży
Przedział cen 539 000–5 750 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 162 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 097 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

139 łącznie
83% domy
  • Mieszkania 17,3%
    24 nieruchomości
  • Domy 82,7%
    115 nieruchomości

Ile pokoi

139 łącznie
47% 4 pokoje
  • 1 pokój 3,6%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 10,8%
    15 nieruchomości
  • 4 pokoje 47,5%
    66 nieruchomości
  • 5+ pokoi 38,1%
    53 nieruchomości

Przedziały cenowe

139 łącznie
  • 535 000–985 000 zł 21,6%
    30 nieruchomości
  • 985 000–1 205 000 zł 18,7%
    26 nieruchomości
  • 1 215 000–1 375 000 zł 20,1%
    28 nieruchomości
  • 1 375 000–1 500 000 zł 20,1%
    28 nieruchomości
  • 1 540 000–5 755 000 zł 19,4%
    27 nieruchomości

Przedziały powierzchni

139 łącznie
  • 60–90 m² 22,3%
    31 nieruchomości
  • 90–120 m² 20,1%
    28 nieruchomości
  • 120–160 m² 21,6%
    30 nieruchomości
  • 160–190 m² 20,9%
    29 nieruchomości
  • 240–610 m² 15,1%
    21 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 84 m² 179 m²
Cena za metr kwadratowy 13 399 zł/m² 8 677 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Wielkiej Wsi sięga 139 nieruchomości, w podziale na 115 domów i 24 mieszkania; domy dominują z udziałem 83%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 179 m² i 8 677 zł/m², a mieszkania wokół 84 m² i 13 399 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 6-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Wielkiej Wsi wyniosła 800 000 zł w 2025 roku, na podstawie 117 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 15,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 9 911 zł.

Mediana ceny sprzedaży 800 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 9 911 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 117 2025
Ceny w ciągu roku +15,9% mediana
Od 2010 roku +110,5% mediana
Wobec mediany powiatu +14,3% Krakowski: 700 000 zł
Wobec mediany krajowej +77,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Wielkiej Wsi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 800 000 zł, czyli 9 911 zł/m², w obserwowanym przedziale od 663 498 zł do 1 143 600 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 330 000 zł do 770 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,6% transakcji zawarto między 380 000 zł a 550 000 zł, a 10,4% przekroczyło 770 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 70 do 87 m², a 8% przekracza 110 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Krakowski: 700 000 zł) o 14,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 77,8%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 47 sprzedaży mieszkań, z medianą 805 000 zł i 11 401 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 802 500 zł (10 733 zł/m²) przy 108 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wielkiej Wsi rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 47 805 000 zł +0,6% 11 401 zł/m²
2025 117 800 000 zł +15,9% 9 911 zł/m²
2024 139 690 123 zł +25,5% 8 255 zł/m²
2023 168 550 000 zł +19,6% 7 080 zł/m²
2022 139 460 000 zł -3,1% 6 307 zł/m²
2021 176 474 922 zł +19% 5 527 zł/m²
2020 242 399 000 zł +3,9% 5 158 zł/m²
2019 137 384 000 zł +6,7% 4 834 zł/m²
2018 83 360 000 zł +1,7% 4 499 zł/m²
2017 85 354 000 zł -1,4% 4 603 zł/m²
2016 67 359 000 zł +2,6% 4 548 zł/m²
2015 55 350 000 zł +2,9% 4 518 zł/m²
2014 17 340 000 zł +1,5% 4 318 zł/m²
2013 8 335 000 zł -4,6% 4 240 zł/m²
2012 8 351 000 zł -3,8% 4 951 zł/m²
2011 21 365 000 zł -3,9% 4 786 zł/m²
2010 9 380 000 zł — 5 165 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wielka Wieś: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 117
Mediana ceny 800 000 zł
Cena za m² 9 911 zł/m²
Mediana powierzchni 83 m²
Typowy przedział 663 498 –
1 143 600 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wielkiej Wsi

Rozkład obliczony na podstawie 1 518 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 330 000 zł 9,6%
330 000 – 380 000 zł 20,1%
380 000 – 550 000 zł 41,6%
550 000 – 770 000 zł 18,3%
Powyżej 770 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wielkiej Wsi

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 510 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 300 zł/m² 10,1%
4 300 – 4 800 zł/m² 17,4%
4 800 – 7 000 zł/m² 44,1%
7 000 – 9 900 zł/m² 18,5%
Powyżej 9 900 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wielkiej Wsi

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 64 m² 8,9%
64 – 70 m² 20,7%
70 – 87 m² 42,2%
87 – 110 m² 20,3%
Powyżej 110 m² 8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wielka Wieś: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 3,4% 357 000 zł 5 268 zł/m²
3 izby 24,1% 389 000 zł 6 399 zł/m²
4 izby 34,7% 419 000 zł 6 397 zł/m²
5 izb 31,1% 500 001 zł 6 517 zł/m²
6 izb i więcej 6,7% 495 000 zł 5 631 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wielkiej Wsi

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Modlnica 1 023 429 562 zł 207 zł/m²
Modlniczka 777 445 000 zł 194 zł/m²
Giebułtów 413 390 000 zł 147 zł/m²
Tomaszowice 378 414 000 zł 156 zł/m²
Wielka Wieś 264 520 000 zł 136 zł/m²
Bębło 205 520 000 zł 89 zł/m²
Biały Kościół 107 — 45 zł/m²
Wierzchowie 101 475 500 zł 88 zł/m²
Będkowice 98 — 33 zł/m²
Szyce 90 782 500 zł 84 zł/m²

Ceny działek na terenie Wielkiej Wsi: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 739 177 zł/m² 250 000 zł 1 585 m²
Grunty rolne 1 069 101 zł/m² 175 000 zł 2 050 m²
Grunty leśne 10 5,5 zł/m² 27 000 zł 2 634 m²
Wszystkie działki 2 030 136 zł/m² 205 000 zł 1 856 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wielkiej Wsi

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 315 118 0 133 64
2026 (do 17.08) 130 47 0 48 35
Razem 2010–2026 4 861 1 524 0 2 331 1 006

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 800 000 zł (9 911 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (34,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wielkiej Wsi?

Licz się ze średnią kwotą 1 475 087 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wielkiej Wsi, czyli około 9 097 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 139 nieruchomości: 115 domów i 24 mieszkania.

Jaki jest przedział cen na terenie Wielkiej Wsi?

Ceny wahają się od około 539 000 zł do 5 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wielkiej Wsi?

Średnio mają około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 179 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 84 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wielkiej Wsi:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje82 m²923 467 zł
4 pokoje130 m²1 195 542 zł
5 pokoi167 m²1 826 789 zł
6 pokoi235 m²1 686 062 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wielkiej Wsi?

Średnia cena to 9 097 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 399 zł/m², a dla domów spada do 8 677 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wielkiej Wsi?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.