Znajdź swoją nieruchomość na terenie Iwanowic: 65 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 290 000 zł do 2 800 000 zł, średnio 999 639 zł.
Mediana ceny sprzedaży
685 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 654 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Wobec mediany powiatu
-2,1%
Krakowski: 700 000 zł
Wobec mediany krajowej
+52,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Iwanowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 685 000 zł, czyli 8 654 zł/m², w obserwowanym przedziale od 637 455 zł do 886 450 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 800 000 zł (około 75% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 87,1 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,1% niższa od mediany powiatu (Krakowski: 700 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 52,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 705 000 zł i 7 557 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 712 500 zł (9 435 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Iwanowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
705 000 zł |
+2,9% |
7 557 zł/m² |
| 2025 |
14 |
685 000 zł |
— |
8 654 zł/m² |
| 2019 |
1 |
45 000 zł |
-76,1% |
2 368 zł/m² |
| 2018 |
1 |
188 000 zł |
+168,6% |
2 416 zł/m² |
| 2017 |
1 |
70 000 zł |
-30% |
3 605 zł/m² |
| 2016 |
1 |
100 000 zł |
— |
2 505 zł/m² |
| 2011 |
1 |
150 000 zł |
— |
3 571 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Iwanowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
685 000 zł |
| Cena za m² |
8 654 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
87,1 m² |
| Typowy przedział |
637 455 – 886 450 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Iwanowic
Rozkład obliczony na podstawie 24 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
12,5% |
| 120 000 – 600 000 zł |
16,7% |
| 600 000 – 710 000 zł |
45,8% |
| 710 000 – 800 000 zł |
12,5% |
| Powyżej 800 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Iwanowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 24 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
12,5% |
| 2 800 – 6 600 zł/m² |
16,7% |
| 6 600 – 9 000 zł/m² |
41,7% |
| 9 000 – 9 800 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 9 800 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Iwanowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
12,5% |
| 41 – 73 m² |
4,2% |
| 73 – 101 m² |
58,3% |
| 101 – 102 m² |
25% |
| Powyżej 102 m² |
0% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Iwanowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,1% |
97 500 zł |
2 970 zł/m² |
| 3 izby |
36,4% |
685 000 zł |
9 606 zł/m² |
| 4 izby |
45,5% |
689 725 zł |
6 442 zł/m² |
| 5 izb |
9,1% |
572 500 zł |
7 419 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Iwanowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Narama |
203 |
— |
78 zł/m² |
| Sieciechowice |
173 |
— |
10 zł/m² |
| Poskwitów |
109 |
— |
70 zł/m² |
| Celiny |
103 |
— |
13 zł/m² |
| Żerkowice |
96 |
— |
82 zł/m² |
| Maszków |
84 |
— |
44 zł/m² |
| Iwanowice Dworskie |
83 |
— |
15 zł/m² |
| Krasieniec Zakupny |
69 |
— |
37 zł/m² |
| Sułkowice |
68 |
— |
32 zł/m² |
| Iwanowice Włościańskie |
63 |
— |
12 zł/m² |
Ceny działek na terenie Iwanowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
348 |
61 zł/m² |
116 500 zł |
1 992 m² |
| Grunty rolne |
862 |
24 zł/m² |
79 500 zł |
2 942 m² |
| Wszystkie działki |
1 277 |
37 zł/m² |
90 000 zł |
2 597 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Iwanowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
155 |
14 |
0 |
111 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
99 |
5 |
0 |
75 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
1 789 |
24 |
0 |
1 452 |
313 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 685 000 zł (8 654 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (45,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Iwanowic w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Iwanowic?
Na zakup nieruchomości na terenie Iwanowic trzeba przeznaczyć średnio 999 639 zł, czyli około 8 069 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Iwanowic?
Obecnie dostępnych ofert: 65: 46 domów i 19 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 290 000 zł do 2 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Iwanowic?
Średnio mają około 124 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 138 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 90 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Iwanowic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 67 m² | 850 840 zł |
| 4 pokoje | 108 m² | 824 825 zł |
| 5 pokoi | 144 m² | 1 307 429 zł |
| 6 pokoi | 201 m² | 1 353 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Iwanowic?
Wynosi ona około 8 069 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 393 zł/m², a dla domów spada do 7 712 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Iwanowic?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.