Znajdź swoją nieruchomość na terenie Miechowa: 55 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 289 000 zł do 4 500 000 zł, średnio 868 170 zł.
Ceny nieruchomości Miechowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Miechowa wyniosła 420 000 zł w 2025 roku, na podstawie 36 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 2,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 031 zł.
Mediana ceny sprzedaży
420 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 031 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
36
2025
Ceny w ciągu roku
-2,9%
mediana
Od 2021 roku
+53,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
+5%
Miechowski: 400 000 zł
Wobec mediany krajowej
-6,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miechowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 420 000 zł, czyli 8 031 zł/m², w obserwowanym przedziale od 184 875 zł do 691 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 580 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 270 000 zł a 430 000 zł, a 10,4% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 10% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Miechowski: 400 000 zł) o 5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 18 sprzedaży mieszkań, z medianą 311 500 zł i 7 357 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 392 000 zł (7 798 zł/m²) przy 32 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miechowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
18 |
311 500 zł |
-25,8% |
7 357 zł/m² |
| 2025 |
36 |
420 000 zł |
-2,9% |
8 031 zł/m² |
| 2024 |
92 |
432 580 zł |
+49,1% |
9 423 zł/m² |
| 2023 |
63 |
290 070 zł |
-2,3% |
6 750 zł/m² |
| 2022 |
23 |
296 947 zł |
+8,2% |
6 082 zł/m² |
| 2021 |
28 |
274 323 zł |
+9,7% |
5 022 zł/m² |
| 2020 |
3 |
250 000 zł |
+6,9% |
4 991 zł/m² |
| 2019 |
2 |
233 780 zł |
— |
5 387 zł/m² |
| 2016 |
1 |
200 000 zł |
— |
2 838 zł/m² |
| 2014 |
1 |
105 993 zł |
— |
4 442 zł/m² |
| 2010 |
2 |
263 500 zł |
— |
5 126 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miechów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
36 |
| Mediana ceny |
420 000 zł |
| Cena za m² |
8 031 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,4 m² |
| Typowy przedział |
184 875 – 691 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miechowa
Rozkład obliczony na podstawie 269 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,7% |
| 180 000 – 270 000 zł |
18,6% |
| 270 000 – 430 000 zł |
42,4% |
| 430 000 – 580 000 zł |
19% |
| Powyżej 580 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miechowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 269 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 700 zł/m² |
10% |
| 4 700 – 6 000 zł/m² |
17,1% |
| 6 000 – 8 800 zł/m² |
44,6% |
| 8 800 – 10 000 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miechowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,7% |
| 29 – 40 m² |
18,2% |
| 40 – 58 m² |
44,6% |
| 58 – 76 m² |
17,5% |
| Powyżej 76 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miechów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,5% |
188 647 zł |
7 002 zł/m² |
| 2 izby |
27,7% |
335 624 zł |
8 018 zł/m² |
| 3 izby |
46,2% |
362 500 zł |
7 187 zł/m² |
| 4 izby |
12,9% |
395 000 zł |
6 850 zł/m² |
| 5 izb |
0,4% |
296 947 zł |
5 900 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
545 000 zł |
5 042 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Miechowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miechów |
381 |
295 000 zł |
111 zł/m² |
| Szczepanowice |
44 |
— |
7,5 zł/m² |
| Podleśna Wola |
39 |
— |
4,8 zł/m² |
| Sławice Szlacheckie |
34 |
— |
3,8 zł/m² |
| Jaksice |
32 |
— |
21 zł/m² |
| Bukowska Wola |
31 |
— |
8,0 zł/m² |
| Zarogów |
30 |
— |
4,3 zł/m² |
| Brzuchania |
28 |
— |
5,4 zł/m² |
| Zagorzyce |
24 |
— |
5,0 zł/m² |
| Nasiechowice |
23 |
— |
4,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Miechowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
189 |
74 zł/m² |
115 000 zł |
1 787 m² |
| Grunty rolne |
400 |
6,3 zł/m² |
46 500 zł |
6 258 m² |
| Wszystkie działki |
616 |
9,4 zł/m² |
60 000 zł |
3 896 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Miechowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Miechów |
168 |
111 zł/m² |
130 000 zł |
| Miechów (obszar wiejski) |
448 |
5,9 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miechowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
232 |
48 |
0 |
136 |
48 |
| 2026 (do 17.08) |
115 |
19 |
0 |
72 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
1 245 |
286 |
0 |
708 |
251 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Miechowa średnia bez wartości skrajnych wynosi 441 185 zł, przy medianie 420 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 8 031 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Miechowa
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Miechowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Miechowa trzeba przeznaczyć średnio 868 170 zł, czyli około 5 297 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 55 nieruchomości: 34 domy i 20 mieszkań oraz 1 inna nieruchomość.
Jaki jest przedział cen na terenie Miechowa?
Ceny wahają się od około 289 000 zł do 4 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Miechowa?
Średnio mają około 164 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 224 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Miechowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 450 586 zł |
| 3 pokoje | 105 m² | 642 979 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 815 600 zł |
| 5 pokoi | 181 m² | 1 140 889 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 948 833 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 297 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 622 zł/m², a dla domów spada do 4 765 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Miechowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.