Zobacz 75 domów na sprzedaż na terenie Skały: ceny od 89 000 zł do 2 950 000 zł, średnio 1 145 045 zł.
Ceny nieruchomości Skały według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Skały oscylowały w 2025 roku wokół 435 000 zł (mediana). To około 8 585 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 85,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
435 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 585 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-11,2%
mediana
Od 2011 roku
+278,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-37,9%
Krakowski: 700 000 zł
Wobec mediany krajowej
-3,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Skały obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 435 000 zł, czyli 8 585 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 500 zł do 690 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 770 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 230 000 zł a 450 000 zł, a 10,1% przekroczyło 770 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 33 do 57 m², a 10,1% przekracza 88 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 37,9% niższa od mediany powiatu (Krakowski: 700 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 925 000 zł i 8 291 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 500 000 zł (8 353 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Skały rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
925 000 zł |
+112,6% |
8 291 zł/m² |
| 2025 |
9 |
435 000 zł |
-11,2% |
8 585 zł/m² |
| 2024 |
5 |
490 000 zł |
+63,3% |
10 238 zł/m² |
| 2023 |
11 |
300 000 zł |
-23,1% |
9 335 zł/m² |
| 2022 |
8 |
390 000 zł |
+46,1% |
7 441 zł/m² |
| 2021 |
25 |
267 000 zł |
— |
6 141 zł/m² |
| 2019 |
1 |
125 000 zł |
— |
6 538 zł/m² |
| 2016 |
1 |
85 000 zł |
— |
4 446 zł/m² |
| 2014 |
1 |
165 000 zł |
+29,4% |
4 647 zł/m² |
| 2013 |
2 |
127 500 zł |
— |
2 233 zł/m² |
| 2011 |
6 |
115 000 zł |
— |
3 496 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Skała: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
435 000 zł |
| Cena za m² |
8 585 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
40,5 m² |
| Typowy przedział |
150 500 – 690 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Skały
Rozkład obliczony na podstawie 79 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
11,4% |
| 130 000 – 230 000 zł |
16,5% |
| 230 000 – 450 000 zł |
41,8% |
| 450 000 – 770 000 zł |
20,3% |
| Powyżej 770 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Skały
Rozkład ceny za m² na podstawie 79 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
10,1% |
| 3 700 – 6 000 zł/m² |
17,7% |
| 6 000 – 8 600 zł/m² |
45,6% |
| 8 600 – 12 000 zł/m² |
19% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
7,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Skały
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,1% |
| 29 – 33 m² |
17,7% |
| 33 – 57 m² |
43% |
| 57 – 88 m² |
19% |
| Powyżej 88 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Skała: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13% |
106 000 zł |
4 613 zł/m² |
| 2 izby |
21,7% |
125 000 zł |
3 254 zł/m² |
| 3 izby |
30,4% |
280 000 zł |
8 423 zł/m² |
| 4 izby |
17,4% |
394 396 zł |
7 392 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
372 948 zł |
6 063 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
8,7% |
485 000 zł |
6 062 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Skały
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Skała |
283 |
279 896 zł |
86 zł/m² |
| Cianowice |
199 |
— |
32 zł/m² |
| Skała-W |
159 |
— |
4,9 zł/m² |
| Szczodrkowice |
152 |
— |
62 zł/m² |
| Rzeplin |
132 |
— |
45 zł/m² |
| Smardzowice |
103 |
— |
61 zł/m² |
| Minoga |
74 |
— |
8,7 zł/m² |
| Nowa Wieś |
61 |
— |
34 zł/m² |
| Sobiesęki |
60 |
— |
20 zł/m² |
| Maszyce |
55 |
943 000 zł |
29 zł/m² |
Ceny działek na terenie Skały: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
204 |
56 zł/m² |
92 250 zł |
1 556 m² |
| Grunty rolne |
967 |
20 zł/m² |
69 000 zł |
2 830 m² |
| Grunty leśne |
7 |
5,7 zł/m² |
50 000 zł |
9 630 m² |
| Wszystkie działki |
1 261 |
29 zł/m² |
80 000 zł |
2 580 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Skały
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Skała |
156 |
83 zł/m² |
90 000 zł |
| Skała (obszar wiejski) |
1 105 |
23 zł/m² |
75 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Skały
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
137 |
11 |
0 |
107 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
79 |
10 |
0 |
55 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 836 |
82 |
0 |
1 386 |
368 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Skały: 40,5 m², za 435 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Skały
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Skały?
Na zakup nieruchomości na terenie Skały trzeba przeznaczyć średnio 1 145 045 zł, czyli około 6 330 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Skały?
Obecnie dostępnych ofert: 75: 68 domów i 7 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Skały?
Znajdziesz tu oferty od 89 000 zł do 2 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Skały?
Średnia powierzchnia to około 181 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 191 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 82 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Skały:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 59 m² | 507 750 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 589 800 zł |
| 4 pokoje | 157 m² | 1 035 950 zł |
| 5 pokoi | 176 m² | 1 285 313 zł |
| 6 pokoi | 293 m² | 1 121 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Skały?
Średnia cena to 6 330 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 978 zł/m², a dla domów spada do 6 213 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Skały?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.