Znajdź 56 nieruchomości na sprzedaż na terenie Skały, w cenach między 331 360 zł a 1 490 000 zł, przy średniej cenie 845 489 zł.
Ceny nieruchomości Skały według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Skały sprzedawano w 2025 roku za medianę 360 000 zł. Typowa nieruchomość: 38,6 m². Ceny straciły 26,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
360 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 728 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-26,5%
mediana
Od 2011 roku
+213%
mediana
Wobec mediany gminy
-17,2%
Skała: 435 000 zł
Wobec mediany krajowej
-20%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Skały obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 360 000 zł, czyli 10 728 zł/m², w obserwowanym przedziale od 122 250 zł do 632 300 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 490 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 230 000 zł a 410 000 zł, a 11,4% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,4% sprzedanych lokali ma od 31 do 51 m², a 11,4% przekracza 80 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 17,2% niższa od mediany gminy (Skała: 435 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 442 500 zł (10 185 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Skały rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
470 000 zł |
+30,6% |
12 336 zł/m² |
| 2025 |
7 |
360 000 zł |
-26,5% |
10 728 zł/m² |
| 2024 |
5 |
490 000 zł |
+63,3% |
10 238 zł/m² |
| 2023 |
11 |
300 000 zł |
-23,1% |
9 335 zł/m² |
| 2022 |
8 |
390 000 zł |
+46,1% |
7 441 zł/m² |
| 2021 |
25 |
267 000 zł |
— |
6 141 zł/m² |
| 2019 |
1 |
125 000 zł |
— |
6 538 zł/m² |
| 2016 |
1 |
85 000 zł |
— |
4 446 zł/m² |
| 2014 |
1 |
165 000 zł |
+29,4% |
4 647 zł/m² |
| 2013 |
2 |
127 500 zł |
— |
2 233 zł/m² |
| 2011 |
6 |
115 000 zł |
— |
3 496 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Skała: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
360 000 zł |
| Cena za m² |
10 728 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
38,6 m² |
| Typowy przedział |
122 250 – 632 300 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Skały
Rozkład obliczony na podstawie 70 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
7,1% |
| 120 000 – 230 000 zł |
24,3% |
| 230 000 – 410 000 zł |
41,4% |
| 410 000 – 490 000 zł |
15,7% |
| Powyżej 490 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Skały
Rozkład ceny za m² na podstawie 70 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
8,6% |
| 3 500 – 5 900 zł/m² |
20% |
| 5 900 – 9 000 zł/m² |
42,9% |
| 9 000 – 12 000 zł/m² |
20% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
8,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Skały
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10% |
| 28 – 31 m² |
18,6% |
| 31 – 51 m² |
41,4% |
| 51 – 80 m² |
18,6% |
| Powyżej 80 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Skała: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13% |
106 000 zł |
4 613 zł/m² |
| 2 izby |
21,7% |
125 000 zł |
3 254 zł/m² |
| 3 izby |
30,4% |
280 000 zł |
8 423 zł/m² |
| 4 izby |
17,4% |
394 396 zł |
7 392 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
372 948 zł |
6 063 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
8,7% |
485 000 zł |
6 062 zł/m² |
Ceny działek na terenie Skały: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
44 |
95 zł/m² |
100 000 zł |
926 m² |
| Grunty rolne |
77 |
56 zł/m² |
80 000 zł |
1 657 m² |
| Wszystkie działki |
156 |
83 zł/m² |
90 000 zł |
1 209 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Skały
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
24 |
9 |
0 |
10 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
3 |
0 |
6 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
346 |
73 |
0 |
179 |
94 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Skały średnia bez wartości skrajnych wynosi 393 000 zł, przy medianie 360 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 10 728 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Skały
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Skały?
Licz się ze średnią kwotą 845 489 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Skały, czyli około 4 106 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 56 nieruchomości: 9 domów i 4 mieszkania oraz 43 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 331 360 zł do 1 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Skały?
Zazwyczaj oferują około 206 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 259 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 86 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 106 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 614 zł/m², a dla domów spada do 3 441 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Skały?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.