Odkryj 91 nieruchomości na sprzedaż w powiecie miechowskim. Ceny wahają się od 159 000 zł do 4 500 000 zł, a średnia cena to 736 423 zł.
Ceny nieruchomości powiatu miechowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla powiatu miechowskiego obejmują 41 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 400 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 7 738 zł. To o 11,1% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
400 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 738 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
41
2025
Ceny w ciągu roku
-6,1%
mediana
Od 2021 roku
+45,8%
mediana
Wobec mediany województwa
-34,4%
małopolskie: 610 182 zł
Wobec mediany krajowej
-11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu miechowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 400 000 zł, czyli 7 738 zł/m², w obserwowanym przedziale od 187 500 zł do 685 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 570 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 250 000 zł a 430 000 zł, a 9,8% przekroczyło 570 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 10,1% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 34,4% niższa od mediany województwa (małopolskie: 610 182 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 295 000 zł i 7 059 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 323 000 zł (7 353 zł/m²) przy 37 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu miechowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
20 |
295 000 zł |
-26,2% |
7 059 zł/m² |
| 2025 |
41 |
400 000 zł |
-6,1% |
7 738 zł/m² |
| 2024 |
98 |
425 830 zł |
+48% |
9 355 zł/m² |
| 2023 |
66 |
287 643 zł |
-2,8% |
6 716 zł/m² |
| 2022 |
24 |
295 974 zł |
+7,9% |
6 039 zł/m² |
| 2021 |
28 |
274 323 zł |
+9,7% |
5 022 zł/m² |
| 2020 |
3 |
250 000 zł |
+6,9% |
4 991 zł/m² |
| 2019 |
2 |
233 780 zł |
— |
5 387 zł/m² |
| 2016 |
1 |
200 000 zł |
— |
2 838 zł/m² |
| 2014 |
1 |
105 993 zł |
— |
4 442 zł/m² |
| 2010 |
2 |
263 500 zł |
— |
5 126 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miechowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
41 |
| Mediana ceny |
400 000 zł |
| Cena za m² |
7 738 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
187 500 – 685 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie miechowskim
Rozkład obliczony na podstawie 286 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
10,5% |
| 180 000 – 250 000 zł |
17,5% |
| 250 000 – 430 000 zł |
44,4% |
| 430 000 – 570 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 570 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie miechowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 286 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
10,1% |
| 4 500 – 5 700 zł/m² |
18,2% |
| 5 700 – 8 500 zł/m² |
43,7% |
| 8 500 – 10 000 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie miechowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,4% |
| 29 – 40 m² |
18,5% |
| 40 – 57 m² |
43% |
| 57 – 72 m² |
18,9% |
| Powyżej 72 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miechowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,1% |
188 647 zł |
7 002 zł/m² |
| 2 izby |
28,7% |
317 426 zł |
7 828 zł/m² |
| 3 izby |
46% |
356 500 zł |
7 142 zł/m² |
| 4 izby |
12,5% |
395 000 zł |
6 850 zł/m² |
| 5 izb |
0,4% |
296 947 zł |
5 900 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
545 000 zł |
5 042 zł/m² |
Ceny działek w powiecie miechowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
574 |
11 zł/m² |
65 000 zł |
3 794 m² |
| Grunty rolne |
1 446 |
5,0 zł/m² |
50 000 zł |
8 552 m² |
| Grunty leśne |
15 |
5,0 zł/m² |
40 000 zł |
8 300 m² |
| Wszystkie działki |
2 117 |
5,5 zł/m² |
50 000 zł |
6 904 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie miechowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Miechów |
616 |
9,4 zł/m² |
60 000 zł |
| Gołcza |
283 |
6,4 zł/m² |
60 000 zł |
| Racławice |
170 |
5,4 zł/m² |
60 000 zł |
| Charsznica |
242 |
5,2 zł/m² |
40 000 zł |
| Książ Wielki |
301 |
5,0 zł/m² |
50 000 zł |
| Racławice |
170 |
5,4 zł/m² |
60 000 zł |
| Charsznica |
242 |
5,2 zł/m² |
40 000 zł |
| Książ Wielki |
301 |
5,0 zł/m² |
50 000 zł |
| Słaboszów |
213 |
4,4 zł/m² |
49 200 zł |
| Kozłów |
289 |
4,0 zł/m² |
38 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie miechowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
637 |
53 |
0 |
452 |
132 |
| 2026 (do 17.08) |
287 |
21 |
0 |
205 |
61 |
| Razem 2010–2026 |
3 226 |
303 |
0 |
2 263 |
660 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 400 000 zł (7 738 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość w powiecie miechowskim
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie miechowskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie miechowskim trzeba przeznaczyć średnio 736 423 zł, czyli około 4 721 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 91 nieruchomości: 67 domów i 23 mieszkania oraz 1 inna nieruchomość.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 159 000 zł i sięgają 4 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 189 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu miechowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 60 m² | 400 696 zł |
| 3 pokoje | 111 m² | 568 122 zł |
| 4 pokoje | 127 m² | 677 636 zł |
| 5 pokoi | 174 m² | 892 105 zł |
| 6 pokoi | 235 m² | 912 100 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie miechowskim?
Średnia cena to 4 721 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 516 zł/m², a dla domów spada do 4 313 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu miechowskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.