Zobacz 39 nieruchomości na sprzedaż w powiecie włoszczowskim: ceny od 53 111 zł do 2 089 000 zł, średnio 690 823 zł.
Ceny nieruchomości powiatu włoszczowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 38 mieszkań zmieniło właściciela w powiecie włoszczowskim, przy medianie ceny 221 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 121,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 145 zł.
Mediana ceny sprzedaży
221 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 145 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
-3,7%
mediana
Od 2010 roku
+121,5%
mediana
Wobec mediany województwa
-32,9%
świętokrzyskie: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu włoszczowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 221 500 zł, czyli 6 145 zł/m², w obserwowanym przedziale od 53 213 zł do 426 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 12 000 zł do 290 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 70 000 zł a 180 000 zł, a 10,6% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 34 do 54 m², a 10,5% przekracza 62 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 32,9% niższa od mediany województwa (świętokrzyskie: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50,8% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Włoszczowa — mediana 130 000 zł (3 206 zł/m², 470 transakcji od 2010 roku), dalej Krasocin z medianą 95 000 zł (2 079 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (5 672 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu włoszczowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
38 |
221 500 zł |
-3,7% |
6 145 zł/m² |
| 2024 |
31 |
230 000 zł |
-13,4% |
6 087 zł/m² |
| 2023 |
49 |
265 650 zł |
+15,5% |
5 560 zł/m² |
| 2022 |
63 |
230 000 zł |
+91,7% |
4 953 zł/m² |
| 2021 |
37 |
120 000 zł |
-14,3% |
3 254 zł/m² |
| 2020 |
23 |
140 000 zł |
+8,1% |
3 030 zł/m² |
| 2019 |
38 |
129 500 zł |
+37,8% |
2 874 zł/m² |
| 2018 |
28 |
94 000 zł |
-3,6% |
3 019 zł/m² |
| 2017 |
44 |
97 500 zł |
+5,4% |
2 641 zł/m² |
| 2016 |
36 |
92 500 zł |
+12,9% |
2 651 zł/m² |
| 2015 |
38 |
81 916 zł |
-7,4% |
2 476 zł/m² |
| 2014 |
28 |
88 500 zł |
+77% |
2 237 zł/m² |
| 2013 |
42 |
50 000 zł |
-21,9% |
1 657 zł/m² |
| 2012 |
29 |
64 000 zł |
-48,8% |
1 671 zł/m² |
| 2011 |
23 |
125 000 zł |
+25% |
2 750 zł/m² |
| 2010 |
26 |
100 000 zł |
— |
2 065 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Włoszczowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
221 500 zł |
| Cena za m² |
6 145 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,8 m² |
| Typowy przedział |
53 213 – 426 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie włoszczowskim
Rozkład obliczony na podstawie 573 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 12 000 zł |
10,1% |
| 12 000 – 70 000 zł |
16,6% |
| 70 000 – 180 000 zł |
43,5% |
| 180 000 – 290 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie włoszczowskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 573 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 zł/m² |
10,1% |
| 310 – 2 100 zł/m² |
18,5% |
| 2 100 – 4 100 zł/m² |
43,6% |
| 4 100 – 5 800 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie włoszczowskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 m² |
10,3% |
| 20 – 34 m² |
16,9% |
| 34 – 54 m² |
45,5% |
| 54 – 62 m² |
16,8% |
| Powyżej 62 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Włoszczowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,3% |
60 000 zł |
3 266 zł/m² |
| 2 izby |
33,8% |
80 000 zł |
3 434 zł/m² |
| 3 izby |
38,8% |
130 000 zł |
3 194 zł/m² |
| 4 izby |
14% |
176 000 zł |
3 180 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
160 000 zł |
2 505 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3% |
135 000 zł |
2 373 zł/m² |
Mediana ceny według gmin w powiecie włoszczowskim
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Włoszczowa |
470 |
130 000 zł |
3 206 zł/m² |
| Krasocin |
84 |
95 000 zł |
2 079 zł/m² |
Ceny działek w powiecie włoszczowskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 007 |
12 zł/m² |
32 000 zł |
2 655 m² |
| Grunty rolne |
4 262 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
6 700 m² |
| Grunty leśne |
375 |
1,6 zł/m² |
13 000 zł |
9 100 m² |
| Wszystkie działki |
5 723 |
2,3 zł/m² |
18 000 zł |
5 900 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie włoszczowskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Krasocin |
1 303 |
3,5 zł/m² |
20 000 zł |
| Włoszczowa |
1 624 |
3,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Kluczewsko |
590 |
1,9 zł/m² |
19 250 zł |
| Radków |
571 |
1,9 zł/m² |
15 000 zł |
| Moskorzew |
421 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
| Włoszczowa |
1 624 |
3,0 zł/m² |
20 000 zł |
| Kluczewsko |
590 |
1,9 zł/m² |
19 250 zł |
| Radków |
571 |
1,9 zł/m² |
15 000 zł |
| Moskorzew |
421 |
1,8 zł/m² |
15 000 zł |
| Secemin |
1 215 |
1,7 zł/m² |
13 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie włoszczowskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
607 |
38 |
0 |
449 |
120 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
8 449 |
606 |
0 |
6 293 |
1 550 |
W porównaniu z medianą województwa (świętokrzyskie: 330 000 zł) ceny powiatu włoszczowskiego są o 32,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -50,8%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +121,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie włoszczowskim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie włoszczowskim?
Licz się ze średnią kwotą 690 823 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie włoszczowskim, czyli około 4 794 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie włoszczowskim?
Obecnie dostępnych ofert: 39: 35 domów i 4 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie włoszczowskim?
Znajdziesz tu oferty od 53 111 zł do 2 089 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie włoszczowskim?
Zazwyczaj oferują około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 156 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu włoszczowskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 79 m² | 308 778 zł |
| 3 pokoje | 110 m² | 504 833 zł |
| 5 pokoi | 159 m² | 672 400 zł |
| 6 pokoi | 174 m² | 1 042 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie włoszczowskim?
Średnio wychodzi około 4 794 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 876 zł/m², a dla domów spada do 4 791 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie włoszczowskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.