Domy i mieszkania na sprzedaż Radomszczański

Znajdź 277 nieruchomości na sprzedaż w powiecie radomszczańskim, w cenach między 95 000 zł a 1 750 000 zł, przy średniej cenie 390 976 zł.

Średnia cena 390 976 zł cena sprzedaży
Przedział cen 95 000–1 750 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 126 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 101 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

277 łącznie
55% domy
  • Mieszkania 45,1%
    125 nieruchomości
  • Domy 54,9%
    152 nieruchomości

Ile pokoi

277 łącznie
40% 2 pokoje
  • 1 pokój 9,0%
    25 nieruchomości
  • 2 pokoje 39,7%
    110 nieruchomości
  • 3 pokoje 20,9%
    58 nieruchomości
  • 4 pokoje 10,5%
    29 nieruchomości
  • 5+ pokoi 19,9%
    55 nieruchomości

Przedziały cenowe

277 łącznie
  • 95 000–230 000 zł 23,1%
    64 nieruchomości
  • 230 000–280 000 zł 17,0%
    47 nieruchomości
  • 280 000–355 000 zł 20,2%
    56 nieruchomości
  • 355 000–550 000 zł 22,0%
    61 nieruchomości
  • 550 000–1 755 000 zł 17,7%
    49 nieruchomości

Przedziały powierzchni

277 łącznie
  • 10–50 m² 30,7%
    85 nieruchomości
  • 50–70 m² 17,7%
    49 nieruchomości
  • 70–90 m² 11,9%
    33 nieruchomości
  • 90–160 m² 22,7%
    63 nieruchomości
  • 160–4 540 m² 17,0%
    47 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 49 m² 190 m²
Cena za metr kwadratowy 6 639 zł/m² 2 356 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie radomszczańskim liczy 277 nieruchomości, w tym 152 domy i 125 mieszkań: 55% oferty stanowią domy. Domy mają około 190 m² przy średniej cenie 2 356 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 49 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 6 639 zł/m².

Domy 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 6-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu radomszczańskiego oscylowały w 2025 roku wokół 276 000 zł (mediana). To około 6 348 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 35,4% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 276 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 348 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 177 2025
Ceny w ciągu roku -5,8% mediana
Od 2010 roku +69,8% mediana
Wobec mediany województwa -19,7% łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej -38,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu radomszczańskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 276 000 zł, czyli 6 348 zł/m², w obserwowanym przedziale od 108 320 zł do 486 214 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 140 000 zł a 270 000 zł, a 10,4% przekroczyło 370 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 39 do 56 m², a 9,5% przekracza 66 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,7% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38,7% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Radomsko — mediana 200 000 zł (4 186 zł/m², 1 595 transakcji od 2010 roku), dalej Gomunice z medianą 184 500 zł (3 860 zł/m²). Na drugim biegunie Przedbórz ma najbardziej przystępną medianę: 150 000 zł (3 115 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 126 sprzedaży mieszkań, z medianą 318 383 zł i 7 138 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 300 zł (6 961 zł/m²) przy 199 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu radomszczańskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 126 318 383 zł +15,4% 7 138 zł/m²
2025 177 276 000 zł -5,8% 6 348 zł/m²
2024 246 293 000 zł +17,2% 6 364 zł/m²
2023 171 250 000 zł +4,2% 5 535 zł/m²
2022 198 240 000 zł +20% 5 231 zł/m²
2021 108 200 000 zł +21,2% 4 550 zł/m²
2020 89 165 000 zł +10% 3 676 zł/m²
2019 111 150 000 zł -2,6% 3 348 zł/m²
2018 122 154 000 zł +14,1% 3 156 zł/m²
2017 129 135 000 zł +12,5% 2 866 zł/m²
2016 74 120 000 zł -0,8% 2 447 zł/m²
2015 64 121 000 zł +21% 2 558 zł/m²
2014 62 100 000 zł -11,5% 2 571 zł/m²
2013 49 113 000 zł +0,4% 2 363 zł/m²
2012 51 112 500 zł -2,2% 2 529 zł/m²
2011 37 115 000 zł -29,2% 2 632 zł/m²
2010 20 162 500 zł — 2 938 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radomszczański: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 177
Mediana ceny 276 000 zł
Cena za m² 6 348 zł/m²
Mediana powierzchni 46 m²
Typowy przedział 108 320 –
486 214 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie radomszczańskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 834 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 85 000 zł 9,8%
85 000 – 140 000 zł 17%
140 000 – 270 000 zł 44,6%
270 000 – 370 000 zł 18,2%
Powyżej 370 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie radomszczańskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 834 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 100 zł/m² 9,5%
2 100 – 2 900 zł/m² 17,9%
2 900 – 5 600 zł/m² 44,1%
5 600 – 7 400 zł/m² 18,4%
Powyżej 7 400 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie radomszczańskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 9,2%
32 – 39 m² 17,1%
39 – 56 m² 45,5%
56 – 66 m² 18,7%
Powyżej 66 m² 9,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radomszczański: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4% 187 518 zł 6 517 zł/m²
2 izby 28% 200 178 zł 5 168 zł/m²
3 izby 43,3% 190 000 zł 4 403 zł/m²
4 izby 20,2% 200 000 zł 3 920 zł/m²
5 izb 4,2% 235 000 zł 3 647 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 300 000 zł 2 059 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie radomszczańskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Radomsko 1 595 200 000 zł 4 186 zł/m²
Gomunice 79 184 500 zł 3 860 zł/m²
Przedbórz 107 150 000 zł 3 115 zł/m²

Ceny działek w powiecie radomszczańskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 459 40 zł/m² 60 000 zł 1 513 m²
Grunty rolne 6 826 2,7 zł/m² 22 303 zł 7 100 m²
Grunty leśne 297 3,5 zł/m² 28 600 zł 7 830 m²
Wszystkie działki 9 934 4,0 zł/m² 30 000 zł 5 200 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie radomszczańskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Radomsko 1 459 54 zł/m² 70 000 zł
Dobryszyce 788 13 zł/m² 38 200 zł
Kamieńsk 489 9,7 zł/m² 39 000 zł
Radomsko 572 7,0 zł/m² 30 000 zł
Gomunice 607 5,4 zł/m² 25 000 zł
Masłowice 687 2,3 zł/m² 20 250 zł
Przedbórz 588 2,1 zł/m² 17 000 zł
Wielgomłyny 660 2,1 zł/m² 20 000 zł
Lgota Wielka 499 2,0 zł/m² 20 000 zł
Żytno 939 1,9 zł/m² 20 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie radomszczańskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 399 198 0 866 335
2026 (do 17.08) 696 136 0 391 169
Razem 2010–2026 17 757 1 980 0 11 632 4 145

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu radomszczańskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 289 473 zł, przy medianie 276 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 348 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie radomszczańskim?

Nieruchomości w powiecie radomszczańskim kosztują średnio około 390 976 zł, czyli około 3 101 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie radomszczańskim?

Obecnie dostępnych ofert: 277: 152 domy i 125 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 95 000 zł i sięgają 1 750 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 126 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 190 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu radomszczańskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój37 m²201 636 zł
2 pokoje55 m²261 157 zł
3 pokoje168 m²417 517 zł
4 pokoje139 m²569 920 zł
5 pokoi189 m²520 809 zł
6 pokoi179 m²656 571 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 3 101 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 639 zł/m², a dla domów spada do 2 356 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie radomszczańskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.