Domy i mieszkania na sprzedaż Pabianicki

Odkryj 434 nieruchomości na sprzedaż w powiecie pabianickim. Ceny wahają się od 79 000 zł do 3 899 999 zł, a średnia cena to 723 100 zł.

Średnia cena 723 100 zł cena sprzedaży
Przedział cen 79 000–3 899 999 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 120 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 049 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

434 łącznie
51% mieszkania
  • Mieszkania 51,2%
    222 nieruchomości
  • Domy 48,8%
    212 nieruchomości

Ile pokoi

434 łącznie
26% 2 pokoje
  • 1 pokój 10,8%
    47 nieruchomości
  • 2 pokoje 25,8%
    112 nieruchomości
  • 3 pokoje 21,0%
    91 nieruchomości
  • 4 pokoje 19,1%
    83 nieruchomości
  • 5+ pokoi 23,3%
    101 nieruchomości

Przedziały cenowe

434 łącznie
  • 75 000–340 000 zł 20,3%
    88 nieruchomości
  • 340 000–420 000 zł 20,3%
    88 nieruchomości
  • 420 000–665 000 zł 19,6%
    85 nieruchomości
  • 665 000–935 000 zł 20,0%
    87 nieruchomości
  • 945 000–3 900 000 zł 19,8%
    86 nieruchomości

Przedziały powierzchni

434 łącznie
  • 10–50 m² 27,4%
    119 nieruchomości
  • 50–70 m² 17,1%
    74 nieruchomości
  • 70–110 m² 18,7%
    81 nieruchomości
  • 110–180 m² 18,2%
    79 nieruchomości
  • 180–1 430 m² 18,7%
    81 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 182 m²
Cena za metr kwadratowy 6 579 zł/m² 5 867 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż w powiecie pabianickim liczy 434 nieruchomości, w tym 222 mieszkania i 212 domów, a mieszkania stanowią 51%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 60 m², przy cenie 6 579 zł/m², wobec 182 m² i 5 867 zł/m² w przypadku domów.

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 1-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie pabianickim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 350 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 120 000 zł a 800 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 350 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 021 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 401 2025
Ceny w ciągu roku +16,7% mediana
Od 2011 roku +173,4% mediana
Wobec mediany województwa +1,8% łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej -22,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu pabianickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 7 021 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 000 zł do 800 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 470 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 130 000 zł a 310 000 zł, a 10,1% przekroczyło 470 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 40 do 61 m², a 9,9% przekracza 82 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (łódzkie: 343 705 zł) o 1,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Ksawerów — mediana 413 120 zł (6 440 zł/m², 277 transakcji od 2010 roku), dalej Konstantynów Łódzki z medianą 230 900 zł (4 438 zł/m²). Na drugim biegunie Pabianice ma najbardziej przystępną medianę: 105 000 zł (2 119 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 152 sprzedaże mieszkań, z medianą 347 500 zł i 7 160 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 350 000 zł (7 037 zł/m²) przy 295 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu pabianickiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 152 347 500 zł -0,7% 7 160 zł/m²
2025 401 350 000 zł +16,7% 7 021 zł/m²
2024 494 300 000 zł +0,4% 6 431 zł/m²
2023 501 298 780 zł -12,3% 6 122 zł/m²
2022 168 340 500 zł +14,1% 5 328 zł/m²
2021 190 298 500 zł +20,9% 4 941 zł/m²
2020 193 247 000 zł +33,2% 4 359 zł/m²
2019 296 185 500 zł +27,9% 3 809 zł/m²
2018 281 145 000 zł +16% 3 088 zł/m²
2017 261 125 000 zł +4,2% 2 662 zł/m²
2016 263 120 000 zł +4,3% 2 559 zł/m²
2015 223 115 000 zł +6,5% 2 451 zł/m²
2014 223 108 000 zł -6,1% 2 372 zł/m²
2013 256 115 028 zł -10,1% 2 433 zł/m²
2012 223 128 000 zł +0% 2 646 zł/m²
2011 59 128 000 zł — 2 657 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pabianicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 401
Mediana ceny 350 000 zł
Cena za m² 7 021 zł/m²
Mediana powierzchni 50,7 m²
Typowy przedział 120 000 –
800 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie pabianickim

Rozkład obliczony na podstawie 4 184 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 70 000 zł 9,9%
70 000 – 130 000 zł 18,6%
130 000 – 310 000 zł 43,4%
310 000 – 470 000 zł 18,1%
Powyżej 470 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie pabianickim

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 180 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 9,7%
1 800 – 2 800 zł/m² 19,4%
2 800 – 5 700 zł/m² 43,1%
5 700 – 7 600 zł/m² 17,5%
Powyżej 7 600 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie pabianickim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,2%
32 – 40 m² 17,8%
40 – 61 m² 44%
61 – 82 m² 18,1%
Powyżej 82 m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pabianicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 6% 89 800 zł 3 901 zł/m²
2 izby 22,6% 162 460 zł 4 624 zł/m²
3 izby 38,4% 195 000 zł 4 604 zł/m²
4 izby 23,2% 270 000 zł 4 494 zł/m²
5 izb 7,3% 390 000 zł 4 983 zł/m²
6 izb i więcej 2,5% 268 000 zł 3 908 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie pabianickim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Ksawerów 277 413 120 zł 6 440 zł/m²
Konstantynów Łódzki 1 155 230 900 zł 4 438 zł/m²
Pabianice 2 686 180 000 zł 3 790 zł/m²
Lutomiersk 31 160 000 zł 3 168 zł/m²
Pabianice 25 105 000 zł 2 119 zł/m²

Ceny działek w powiecie pabianickim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 6 980 60 zł/m² 100 000 zł 1 553 m²
Grunty rolne 1 409 9,2 zł/m² 60 000 zł 4 610 m²
Grunty leśne 92 11 zł/m² 50 000 zł 3 000 m²
Wszystkie działki 8 580 50 zł/m² 90 000 zł 1 789 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie pabianickim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Ksawerów 499 100 zł/m² 160 000 zł
Konstantynów Łódzki 1 036 96 zł/m² 130 000 zł
Pabianice 980 96 zł/m² 100 000 zł
Pabianice 1 637 51 zł/m² 90 000 zł
Dobroń 1 058 42 zł/m² 80 000 zł
Pabianice 980 96 zł/m² 100 000 zł
Pabianice 1 637 51 zł/m² 90 000 zł
Dobroń 1 058 42 zł/m² 80 000 zł
Dłutów 917 31 zł/m² 68 000 zł
Lutomiersk 2 454 31 zł/m² 75 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie pabianickim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 601 453 0 722 426
2026 (do 17.08) 553 177 0 245 131
Razem 2010–2026 21 694 5 596 0 10 061 6 037

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie pabianickim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 195 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 16,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie pabianickim?

Na zakup nieruchomości w powiecie pabianickim trzeba przeznaczyć średnio 723 100 zł, czyli około 6 049 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie pabianickim?

W tej chwili do wyboru są 434 nieruchomości: 222 mieszkania i 212 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie pabianickim?

Oferty zaczynają się od 79 000 zł i sięgają 3 899 999 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie pabianickim?

Średnia powierzchnia to około 120 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu pabianickiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój70 m²279 324 zł
2 pokoje54 m²346 593 zł
3 pokoje82 m²554 332 zł
4 pokoje124 m²848 435 zł
5 pokoi187 m²1 013 639 zł
6 pokoi224 m²1 917 249 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie pabianickim?

Średnia cena to 6 049 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 579 zł/m², a dla domów spada do 5 867 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie pabianickim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.