Domy i mieszkania na sprzedaż Sieradzki

Zobacz 161 nieruchomości na sprzedaż w powiecie sieradzkim: ceny od 125 000 zł do 2 750 000 zł, średnio 544 365 zł.

Średnia cena 544 365 zł cena sprzedaży
Przedział cen 125 000–2 750 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 138 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 943 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

161 łącznie
52% domy
  • Mieszkania 47,8%
    77 nieruchomości
  • Domy 52,2%
    84 nieruchomości

Ile pokoi

161 łącznie
29% 3 pokoje
  • 1 pokój 6,8%
    11 nieruchomości
  • 2 pokoje 23,0%
    37 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,6%
    46 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,0%
    29 nieruchomości
  • 5+ pokoi 23,6%
    38 nieruchomości

Przedziały cenowe

161 łącznie
  • 125 000–300 000 zł 21,7%
    35 nieruchomości
  • 315 000–405 000 zł 18,6%
    30 nieruchomości
  • 405 000–545 000 zł 20,5%
    33 nieruchomości
  • 545 000–705 000 zł 19,3%
    31 nieruchomości
  • 720 000–2 755 000 zł 19,9%
    32 nieruchomości

Przedziały powierzchni

161 łącznie
  • 20–50 m² 22,4%
    36 nieruchomości
  • 50–70 m² 18,0%
    29 nieruchomości
  • 70–110 m² 20,5%
    33 nieruchomości
  • 110–170 m² 20,5%
    33 nieruchomości
  • 170–3 240 m² 18,6%
    30 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 56 m² 213 m²
Cena za metr kwadratowy 6 903 zł/m² 3 229 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie sieradzkim to 161 nieruchomości: 84 domy i 77 mieszkań. Domy stanowią 52% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 213 m² (3 229 zł/m²), a mieszkania około 56 m² (6 903 zł/m²).

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 5- i 3-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny powiatu sieradzkiego oscylowały w 2025 roku wokół 300 000 zł (mediana). To około 6 091 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 25,3% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 300 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 091 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 159 2025
Ceny w ciągu roku bez zmian mediana
Od 2010 roku +130,8% mediana
Wobec mediany województwa -12,7% łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej -33,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu sieradzkiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 091 zł/m², w obserwowanym przedziale od 168 700 zł do 497 300 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 84 000 zł do 350 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 47,3% transakcji zawarto między 120 000 zł a 250 000 zł, a 10,9% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 45 do 63 m², a 10,5% przekracza 72 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,7% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Sieradz — mediana 180 000 zł (3 381 zł/m², 2 059 transakcji od 2010 roku), dalej Złoczew z medianą 167 783 zł (3 092 zł/m²). Błaszki: 122 500 zł (1 993 zł/m²). Na drugim biegunie Brzeźnio ma najbardziej przystępną medianę: 80 000 zł (1 549 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 93 sprzedaże mieszkań, z medianą 300 000 zł i 5 909 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 315 000 zł (6 184 zł/m²) przy 152 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu sieradzkiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 93 300 000 zł +0% 5 909 zł/m²
2025 159 300 000 zł +0% 6 091 zł/m²
2024 178 300 000 zł +3,3% 5 898 zł/m²
2023 219 290 281 zł +11,6% 5 476 zł/m²
2022 138 260 000 zł +0,5% 5 200 zł/m²
2021 235 258 588 zł +47,8% 4 597 zł/m²
2020 148 175 000 zł -0,3% 3 750 zł/m²
2019 208 175 500 zł +17% 3 520 zł/m²
2018 151 150 000 zł +2,1% 2 909 zł/m²
2017 161 146 907 zł +19,9% 2 809 zł/m²
2016 122 122 500 zł +8,5% 2 501 zł/m²
2015 141 112 914 zł -5,9% 2 428 zł/m²
2014 119 120 000 zł -4,8% 2 397 zł/m²
2013 125 126 000 zł -0,8% 2 397 zł/m²
2012 137 127 000 zł +5% 2 444 zł/m²
2011 103 121 000 zł -6,9% 2 421 zł/m²
2010 139 130 000 zł — 2 542 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sieradzki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 159
Mediana ceny 300 000 zł
Cena za m² 6 091 zł/m²
Mediana powierzchni 52,5 m²
Typowy przedział 168 700 –
497 300 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie sieradzkim

Rozkład obliczony na podstawie 2 576 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 84 000 zł 10%
84 000 – 120 000 zł 14,2%
120 000 – 250 000 zł 47,3%
250 000 – 350 000 zł 17,5%
Powyżej 350 000 zł 10,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie sieradzkim

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 570 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 9,8%
1 800 – 2 500 zł/m² 19,3%
2 500 – 4 700 zł/m² 43%
4 700 – 6 200 zł/m² 18%
Powyżej 6 200 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie sieradzkim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,5%
36 – 45 m² 17,3%
45 – 63 m² 44,6%
63 – 72 m² 17,2%
Powyżej 72 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sieradzki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,5% 98 500 zł 3 698 zł/m²
2 izby 15,9% 140 000 zł 5 767 zł/m²
3 izby 42,2% 167 000 zł 5 300 zł/m²
4 izby 29,7% 180 000 zł 3 572 zł/m²
5 izb 9,4% 228 500 zł 5 699 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 164 000 zł 3 483 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie sieradzkim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Sieradz 2 059 180 000 zł 3 381 zł/m²
Złoczew 165 167 783 zł 3 092 zł/m²
Błaszki 126 122 500 zł 1 993 zł/m²
Wróblew 36 118 540 zł 2 739 zł/m²
Warta 114 117 000 zł 2 276 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie sieradzkim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Brzeźnio 25 80 000 zł 1 549 zł/m²
Burzenin 25 84 000 zł 2 446 zł/m²
Sieradz 20 85 000 zł 1 769 zł/m²
Warta 114 117 000 zł 2 276 zł/m²
Wróblew 36 118 540 zł 2 739 zł/m²

Ceny działek w powiecie sieradzkim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 2 444 28 zł/m² 52 500 zł 2 003 m²
Grunty rolne 8 603 3,9 zł/m² 36 000 zł 9 000 m²
Grunty leśne 265 3,2 zł/m² 35 000 zł 11 110 m²
Wszystkie działki 11 472 5,1 zł/m² 40 000 zł 5 910 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie sieradzkim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Sieradz 1 476 39 zł/m² 83 150 zł
Sieradz 1 865 7,0 zł/m² 39 000 zł
Brzeźnio 999 5,7 zł/m² 32 000 zł
Wróblew 977 5,4 zł/m² 50 000 zł
Złoczew 644 4,6 zł/m² 37 500 zł
Błaszki 1 304 4,2 zł/m² 45 000 zł
Burzenin 832 3,7 zł/m² 31 000 zł
Goszczanów 618 3,3 zł/m² 40 000 zł
Brąszewice 466 2,8 zł/m² 23 000 zł
Klonowa 288 2,4 zł/m² 33 250 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie sieradzkim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 347 166 0 882 299
2026 (do 17.08) 525 95 0 314 116
Razem 2010–2026 19 752 2 995 0 12 179 4 578

Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie sieradzkim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 167 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie sieradzkim?

Na zakup nieruchomości w powiecie sieradzkim trzeba przeznaczyć średnio 544 365 zł, czyli około 3 943 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 161: 84 domy i 77 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie sieradzkim?

Ceny wahają się od około 125 000 zł do 2 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 138 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 213 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu sieradzkiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój26 m²179 400 zł
2 pokoje49 m²287 014 zł
3 pokoje79 m²489 452 zł
4 pokoje133 m²713 796 zł
5 pokoi441 m²786 781 zł
6 pokoi164 m²821 308 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 3 943 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 903 zł/m², a dla domów spada do 3 229 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie sieradzkim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.