Znajdź 76 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sieradza, w cenach między 160 000 zł a 1 700 000 zł, przy średniej cenie 499 033 zł.
Ceny nieruchomości Sieradza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Sieradza wyniosła 330 000 zł w 2025 roku, na podstawie 126 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 4,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 335 zł.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 335 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
126
2025
Ceny w ciągu roku
+4,8%
mediana
Od 2010 roku
+140,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+10%
Sieradzki: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sieradza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 335 zł/m², w obserwowanym przedziale od 172 750 zł do 507 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 97 000 zł do 360 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 10,7% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,5% sprzedanych lokali ma od 46 do 63 m², a 10% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Sieradzki: 300 000 zł) o 10%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 72 sprzedaże mieszkań, z medianą 343 500 zł i 6 474 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 350 000 zł (6 710 zł/m²) przy 121 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sieradza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
72 |
343 500 zł |
+4,1% |
6 474 zł/m² |
| 2025 |
126 |
330 000 zł |
+4,8% |
6 335 zł/m² |
| 2024 |
137 |
315 000 zł |
+7,9% |
6 284 zł/m² |
| 2023 |
138 |
291 863 zł |
+7,7% |
5 389 zł/m² |
| 2022 |
112 |
271 106 zł |
+2,3% |
5 329 zł/m² |
| 2021 |
213 |
265 000 zł |
+32,5% |
4 635 zł/m² |
| 2020 |
121 |
200 000 zł |
+2,1% |
3 895 zł/m² |
| 2019 |
149 |
195 822 zł |
+18,7% |
3 678 zł/m² |
| 2018 |
118 |
165 000 zł |
+11,7% |
3 125 zł/m² |
| 2017 |
114 |
147 724 zł |
+13,6% |
2 854 zł/m² |
| 2016 |
103 |
130 000 zł |
+13% |
2 572 zł/m² |
| 2015 |
118 |
115 000 zł |
-4,9% |
2 460 zł/m² |
| 2014 |
96 |
120 902 zł |
-5,5% |
2 441 zł/m² |
| 2013 |
111 |
128 000 zł |
-2,4% |
2 397 zł/m² |
| 2012 |
118 |
131 125 zł |
+1,3% |
2 475 zł/m² |
| 2011 |
89 |
129 500 zł |
-5,5% |
2 466 zł/m² |
| 2010 |
124 |
137 000 zł |
— |
2 641 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sieradz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
126 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 335 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,6 m² |
| Typowy przedział |
172 750 – 507 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sieradza
Rozkład obliczony na podstawie 2 059 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 97 000 zł |
10,1% |
| 97 000 – 130 000 zł |
15,9% |
| 130 000 – 260 000 zł |
44,9% |
| 260 000 – 360 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sieradza
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 056 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,5% |
| 2 100 – 2 600 zł/m² |
19,5% |
| 2 600 – 4 700 zł/m² |
41,3% |
| 4 700 – 6 400 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sieradza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,9% |
| 36 – 46 m² |
18,8% |
| 46 – 63 m² |
41,5% |
| 63 – 73 m² |
19,7% |
| Powyżej 73 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sieradz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
90 000 zł |
3 531 zł/m² |
| 2 izby |
13,7% |
157 563 zł |
4 762 zł/m² |
| 3 izby |
40,9% |
178 750 zł |
5 910 zł/m² |
| 4 izby |
32,3% |
190 000 zł |
3 706 zł/m² |
| 5 izb |
10,6% |
236 500 zł |
5 993 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
445 000 zł |
7 425 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sieradza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| (101401_1.0016) |
841 |
182 000 zł |
103 zł/m² |
| (101401_1.0015) |
754 |
218 359 zł |
103 zł/m² |
| (101401_1.0014) |
647 |
143 788 zł |
90 zł/m² |
| (101401_1.0021) |
307 |
— |
54 zł/m² |
| (101401_1.0017) |
293 |
145 000 zł |
188 zł/m² |
| (101401_1.0010) |
207 |
424 943 zł |
65 zł/m² |
| (101401_1.0002) |
201 |
129 000 zł |
50 zł/m² |
| (101401_1.0033) |
139 |
— |
20 zł/m² |
| (101401_1.0006) |
134 |
135 546 zł |
63 zł/m² |
| (101401_1.0003) |
129 |
273 500 zł |
100 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sieradza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
797 |
54 zł/m² |
100 000 zł |
1 978 m² |
| Grunty rolne |
649 |
22 zł/m² |
56 525 zł |
3 005 m² |
| Grunty leśne |
9 |
5,9 zł/m² |
48 000 zł |
5 884 m² |
| Wszystkie działki |
1 476 |
39 zł/m² |
83 150 zł |
2 321 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sieradza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
340 |
130 |
0 |
114 |
96 |
| 2026 (do 17.08) |
153 |
73 |
0 |
44 |
36 |
| Razem 2010–2026 |
5 645 |
2 327 |
0 |
1 600 |
1 718 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Sieradza zamyka się między 172 750 zł a 507 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,1% nieruchomości sprzedano poniżej 97 000 zł, a 10,7% powyżej 360 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Sieradza — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sieradza?
Licz się ze średnią kwotą 499 033 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sieradza, czyli około 5 400 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sieradza?
W tej chwili do wyboru są 76 nieruchomości: 56 mieszkań i 20 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 1 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sieradza?
Zazwyczaj oferują około 92 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 199 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sieradza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 193 000 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 271 566 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 492 172 zł |
| 4 pokoje | 89 m² | 597 600 zł |
| 5 pokoi | 185 m² | 900 833 zł |
| 6 pokoi | 140 m² | 887 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 400 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 395 zł/m², a dla domów spada do 3 880 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sieradza?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.