Odkryj 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Warty. Ceny wahają się od 125 000 zł do 1 200 000 zł, a średnia cena to 512 730 zł.
Ceny nieruchomości Warty według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Warty? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 244 500 zł — to mediana wyliczona z 14 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +205,6%.
Mediana ceny sprzedaży
244 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 089 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
+16,4%
mediana
Od 2010 roku
+205,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-18,5%
Sieradzki: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Warty obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 244 500 zł, czyli 5 089 zł/m², w obserwowanym przedziale od 152 700 zł do 330 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 260 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 83 000 zł a 170 000 zł, a 10,5% przekroczyło 260 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 11,4% przekracza 72 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,5% niższa od mediany powiatu (Sieradzki: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 217 500 zł (4 850 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Warty rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
220 000 zł |
-10% |
4 711 zł/m² |
| 2025 |
14 |
244 500 zł |
+16,4% |
5 089 zł/m² |
| 2024 |
13 |
210 000 zł |
+5% |
5 223 zł/m² |
| 2023 |
3 |
200 000 zł |
+27% |
3 955 zł/m² |
| 2022 |
10 |
157 500 zł |
+50% |
3 521 zł/m² |
| 2021 |
6 |
105 000 zł |
+20,8% |
2 799 zł/m² |
| 2020 |
8 |
86 890 zł |
-21% |
1 408 zł/m² |
| 2019 |
8 |
110 000 zł |
+46,7% |
2 483 zł/m² |
| 2018 |
10 |
75 000 zł |
-18,5% |
1 888 zł/m² |
| 2017 |
7 |
92 000 zł |
+22,7% |
1 987 zł/m² |
| 2016 |
4 |
75 000 zł |
-11,8% |
1 629 zł/m² |
| 2015 |
5 |
85 000 zł |
-6,6% |
1 929 zł/m² |
| 2014 |
7 |
91 000 zł |
-30% |
1 787 zł/m² |
| 2013 |
2 |
130 000 zł |
+32% |
2 164 zł/m² |
| 2012 |
4 |
98 500 zł |
+15,9% |
2 001 zł/m² |
| 2011 |
5 |
85 000 zł |
+6,2% |
2 076 zł/m² |
| 2010 |
5 |
80 000 zł |
— |
1 517 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Warta: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
244 500 zł |
| Cena za m² |
5 089 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
152 700 – 330 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Warty
Rozkład obliczony na podstawie 114 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,6% |
| 50 000 – 83 000 zł |
18,4% |
| 83 000 – 170 000 zł |
42,1% |
| 170 000 – 260 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 260 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Warty
Rozkład ceny za m² na podstawie 114 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,5% |
| 1 400 – 1 800 zł/m² |
17,5% |
| 1 800 – 4 000 zł/m² |
43,9% |
| 4 000 – 5 500 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Warty
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
8,8% |
| 29 – 38 m² |
21,1% |
| 38 – 55 m² |
42,1% |
| 55 – 72 m² |
16,7% |
| Powyżej 72 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Warta: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,6% |
46 110 zł |
2 553 zł/m² |
| 2 izby |
20,5% |
70 000 zł |
2 279 zł/m² |
| 3 izby |
47,3% |
100 000 zł |
2 909 zł/m² |
| 4 izby |
17,9% |
165 000 zł |
3 437 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
180 000 zł |
3 391 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
160 000 zł |
1 965 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Warty
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Małków |
136 |
— |
2,6 zł/m² |
| (101409_4.0012) |
124 |
100 000 zł |
35 zł/m² |
| Rożdżały |
122 |
— |
13 zł/m² |
| Duszniki |
70 |
— |
3,0 zł/m² |
| Rossoszyca |
69 |
— |
6,8 zł/m² |
| Zaspy Miłkowskie |
63 |
— |
28 zł/m² |
| Jakubice-Baszków |
61 |
— |
3,6 zł/m² |
| (101409_4.0009) |
54 |
120 000 zł |
38 zł/m² |
| Ostrów Warcki |
52 |
— |
26 zł/m² |
| Mogilno |
48 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na terenie Warty: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
337 |
23 zł/m² |
31 000 zł |
1 272 m² |
| Grunty rolne |
1 593 |
3,8 zł/m² |
40 000 zł |
9 741 m² |
| Grunty leśne |
48 |
3,4 zł/m² |
45 000 zł |
15 090 m² |
| Wszystkie działki |
2 006 |
4,5 zł/m² |
37 850 zł |
7 494 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Warty
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Warta |
157 |
35 zł/m² |
49 000 zł |
| Warta (obszar wiejski) |
1 849 |
4,3 zł/m² |
35 910 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Warty
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
191 |
14 |
0 |
142 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
81 |
4 |
0 |
58 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
2 875 |
158 |
0 |
2 124 |
593 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Warty średnia bez wartości skrajnych wynosi 250 888 zł, przy medianie 244 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 089 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Warty — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Warty?
Licz się ze średnią kwotą 512 730 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Warty, czyli około 5 497 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Warty?
Aktualna oferta to około 25 nieruchomości: 14 domów i 11 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Warty?
Znajdziesz tu oferty od 125 000 zł do 1 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Warty?
Średnio mają około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 116 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Warty:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 54 m² | 298 154 zł |
| 3 pokoje | 99 m² | 555 635 zł |
| 4 pokoje | 102 m² | 577 180 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Warty?
Średnia cena to 5 497 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 459 zł/m², a dla domów rośnie do 5 513 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Warty?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.