Odkryj 30 nieruchomości na sprzedaż na terenie Poddębic. Ceny wahają się od 190 000 zł do 999 000 zł, a średnia cena to 551 662 zł.
Ceny nieruchomości Poddębic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Poddębic oscylowały w 2025 roku wokół 305 000 zł (mediana). To około 6 655 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 32,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
305 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 655 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
+14,7%
mediana
Od 2010 roku
+241,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-11,3%
Poddębicki: 343 910 zł
Wobec mediany krajowej
-32,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Poddębic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 305 000 zł, czyli 6 655 zł/m², w obserwowanym przedziale od 165 000 zł do 3 201 633 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 57 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 89 000 zł a 190 000 zł, a 9,9% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,8% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 14,2% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11,3% niższa od mediany powiatu (Poddębicki: 343 910 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 32,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 350 000 zł i 7 593 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 349 728 zł (7 593 zł/m²) przy 33 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Poddębic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
350 000 zł |
+14,8% |
7 593 zł/m² |
| 2025 |
31 |
305 000 zł |
+14,7% |
6 655 zł/m² |
| 2024 |
14 |
266 000 zł |
+30,7% |
6 483 zł/m² |
| 2023 |
16 |
203 560 zł |
-13,7% |
5 424 zł/m² |
| 2022 |
22 |
235 865 zł |
+32,9% |
5 400 zł/m² |
| 2021 |
29 |
177 500 zł |
-6,5% |
4 111 zł/m² |
| 2020 |
23 |
189 900 zł |
+20,5% |
3 000 zł/m² |
| 2019 |
33 |
157 650 zł |
+31,4% |
3 186 zł/m² |
| 2018 |
47 |
120 000 zł |
+4,7% |
2 737 zł/m² |
| 2017 |
26 |
114 600 zł |
+33,4% |
2 740 zł/m² |
| 2016 |
37 |
85 938 zł |
-14,1% |
2 186 zł/m² |
| 2015 |
28 |
100 000 zł |
+10,5% |
2 077 zł/m² |
| 2014 |
27 |
90 525 zł |
+13,8% |
2 141 zł/m² |
| 2013 |
46 |
79 515 zł |
-27,7% |
2 139 zł/m² |
| 2012 |
12 |
110 000 zł |
-20,6% |
2 679 zł/m² |
| 2011 |
18 |
138 500 zł |
+55% |
2 440 zł/m² |
| 2010 |
38 |
89 335 zł |
— |
1 700 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Poddębice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
305 000 zł |
| Cena za m² |
6 655 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,5 m² |
| Typowy przedział |
165 000 – 3 201 633 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Poddębic
Rozkład obliczony na podstawie 464 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 000 zł |
10,6% |
| 57 000 – 89 000 zł |
16,2% |
| 89 000 – 190 000 zł |
44,4% |
| 190 000 – 330 000 zł |
19% |
| Powyżej 330 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Poddębic
Rozkład ceny za m² na podstawie 464 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,1% |
| 1 300 – 2 100 zł/m² |
19% |
| 2 100 – 4 100 zł/m² |
43,1% |
| 4 100 – 6 800 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Poddębic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,5% |
| 34 – 37 m² |
16,6% |
| 37 – 53 m² |
47,8% |
| 53 – 63 m² |
11,9% |
| Powyżej 63 m² |
14,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Poddębice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,2% |
75 000 zł |
2 386 zł/m² |
| 2 izby |
15% |
87 500 zł |
14 871 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
120 000 zł |
7 574 zł/m² |
| 4 izby |
35,6% |
145 000 zł |
14 938 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
116 926 zł |
1 974 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Poddębic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 2 |
223 |
140 000 zł |
297 zł/m² |
| Obręb 1 |
219 |
100 000 zł |
360 zł/m² |
| Obręb 8 |
129 |
110 000 zł |
62 zł/m² |
| Obręb 11 |
123 |
— |
81 zł/m² |
| Obręb 7 |
93 |
121 914 zł |
65 zł/m² |
| Obręb 10 |
89 |
160 000 zł |
82 zł/m² |
| Rąkczyn |
88 |
— |
30 zł/m² |
| Praga |
87 |
94 860 zł |
8,0 zł/m² |
| Obręb 9 |
83 |
225 000 zł |
72 zł/m² |
| Leśnik |
82 |
— |
12 zł/m² |
Ceny działek na terenie Poddębic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
314 |
31 zł/m² |
55 000 zł |
1 539 m² |
| Grunty rolne |
1 276 |
5,0 zł/m² |
40 000 zł |
4 650 m² |
| Grunty leśne |
53 |
5,5 zł/m² |
32 000 zł |
4 185 m² |
| Wszystkie działki |
1 657 |
8,8 zł/m² |
40 000 zł |
3 165 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Poddębic
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Poddębice |
305 |
69 zł/m² |
73 000 zł |
| Poddębice (obszar wiejski) |
1 352 |
4,9 zł/m² |
36 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Poddębic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
177 |
33 |
0 |
106 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
101 |
18 |
0 |
56 |
27 |
| Razem 2010–2026 |
3 320 |
511 |
0 |
1 918 |
891 |
W porównaniu z medianą powiatu (Poddębicki: 343 910 zł) ceny Poddębic są o 11,3% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -32,2%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +241,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Poddębic — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Poddębic?
Na zakup nieruchomości na terenie Poddębic trzeba przeznaczyć średnio 551 662 zł, czyli około 5 412 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 30: 21 mieszkań i 9 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 190 000 zł do 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 211 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Poddębic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 363 181 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 495 492 zł |
| 6 pokoi | 184 m² | 649 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Poddębic?
Wynosi ona około 5 412 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 811 zł/m², a dla domów spada do 3 942 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Poddębic?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.