Porównaj 75 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zduńskiej Woli — średnia cena to 661 004 zł, a ceny sięgają od 139 000 zł do 10 000 000 zł.
Ceny nieruchomości Zduńskiej Woli według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 193 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 300 000 zł rynek Zduńskiej Woli najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 158,6%.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 000 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
193
2025
Ceny w ciągu roku
+11,1%
mediana
Od 2010 roku
+158,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Zduńskowolski: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zduńskiej Woli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 000 zł do 516 587 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 9,8% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10,8% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Zduńskowolski: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 321 000 zł i 6 660 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (6 559 zł/m²) przy 91 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zduńskiej Woli rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
321 000 zł |
+7% |
6 660 zł/m² |
| 2025 |
193 |
300 000 zł |
+11,1% |
6 000 zł/m² |
| 2024 |
154 |
270 000 zł |
-2,2% |
5 724 zł/m² |
| 2023 |
190 |
276 177 zł |
+10,5% |
5 963 zł/m² |
| 2022 |
141 |
250 000 zł |
+26,6% |
5 035 zł/m² |
| 2021 |
146 |
197 500 zł |
+16,2% |
4 215 zł/m² |
| 2020 |
134 |
170 000 zł |
+0% |
3 794 zł/m² |
| 2019 |
177 |
170 000 zł |
+29% |
3 363 zł/m² |
| 2018 |
144 |
131 750 zł |
+9,8% |
2 809 zł/m² |
| 2017 |
157 |
120 000 zł |
+1,7% |
2 589 zł/m² |
| 2016 |
130 |
118 000 zł |
+6,8% |
2 445 zł/m² |
| 2015 |
122 |
110 500 zł |
+2,3% |
2 310 zł/m² |
| 2014 |
133 |
108 000 zł |
+5,9% |
2 357 zł/m² |
| 2013 |
129 |
102 000 zł |
-6,4% |
2 224 zł/m² |
| 2012 |
145 |
109 000 zł |
+3,8% |
2 392 zł/m² |
| 2011 |
113 |
105 000 zł |
-9,5% |
2 296 zł/m² |
| 2010 |
159 |
116 000 zł |
— |
2 221 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zduńska Wola: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
193 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
6 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,7 m² |
| Typowy przedział |
150 000 – 516 587 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zduńskiej Woli
Rozkład obliczony na podstawie 2 376 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
10% |
| 80 000 – 110 000 zł |
15,4% |
| 110 000 – 210 000 zł |
46,2% |
| 210 000 – 320 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 320 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zduńskiej Woli
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 372 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
9,7% |
| 1 900 – 2 400 zł/m² |
18,1% |
| 2 400 – 4 500 zł/m² |
44,5% |
| 4 500 – 6 400 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zduńskiej Woli
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,3% |
| 32 – 39 m² |
19,3% |
| 39 – 58 m² |
44,1% |
| 58 – 64 m² |
16,4% |
| Powyżej 64 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zduńska Wola: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
140 000 zł |
4 797 zł/m² |
| 2 izby |
19% |
114 000 zł |
4 016 zł/m² |
| 3 izby |
42,7% |
134 000 zł |
3 520 zł/m² |
| 4 izby |
30,5% |
165 000 zł |
3 363 zł/m² |
| 5 izb |
6,3% |
190 000 zł |
3 070 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
145 000 zł |
2 400 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zduńskiej Woli
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ósmy |
550 |
120 000 zł |
167 zł/m² |
| Czwarty |
534 |
130 000 zł |
70 zł/m² |
| Dwunasty |
487 |
163 000 zł |
106 zł/m² |
| Dwudziesty Szósty |
284 |
95 000 zł |
27 zł/m² |
| Szósty |
278 |
128 000 zł |
147 zł/m² |
| Szesnasty |
236 |
— |
78 zł/m² |
| Dwudziesty Siódmy |
172 |
126 500 zł |
30 zł/m² |
| Siódmy |
145 |
120 000 zł |
314 zł/m² |
| Dwudziesty Drugi |
144 |
— |
61 zł/m² |
| Trzynasty |
124 |
— |
88 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zduńskiej Woli: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
272 |
83 zł/m² |
83 950 zł |
1 016 m² |
| Grunty rolne |
351 |
53 zł/m² |
80 000 zł |
1 478 m² |
| Wszystkie działki |
1 025 |
60 zł/m² |
74 264 zł |
1 151 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zduńskiej Woli
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
381 |
202 |
0 |
100 |
79 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
9 |
0 |
2 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
5 476 |
2 651 |
0 |
1 296 |
1 529 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Zduńskiej Woli to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 134 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 11,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Zduńskiej Woli w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Zduńskiej Woli?
Licz się ze średnią kwotą 661 004 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Zduńskiej Woli, czyli około 4 993 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Zduńskiej Woli?
Obecnie dostępnych ofert: 75: 49 mieszkań i 26 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 10 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zduńskiej Woli?
Średnia powierzchnia to około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 277 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zduńskiej Woli:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 190 750 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 291 946 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 411 862 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 549 036 zł |
| 5 pokoi | 191 m² | 1 077 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Zduńskiej Woli?
Średnio wychodzi około 4 993 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 275 zł/m², a dla domów spada do 4 506 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zduńskiej Woli?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.