Znajdź 96 nieruchomości na sprzedaż w powiecie zduńskowolskim, w cenach między 139 000 zł a 10 000 000 zł, przy średniej cenie 645 047 zł.
Ceny nieruchomości powiatu zduńskowolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość w powiecie zduńskowolskim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 300 000 zł — to mediana wyliczona z 197 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +159,7%.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 945 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
197
2025
Ceny w ciągu roku
+11,1%
mediana
Od 2010 roku
+159,7%
mediana
Wobec mediany województwa
-12,7%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu zduńskowolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 5 945 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 000 zł do 515 971 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 10,5% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 11,1% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,7% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 310 500 zł i 6 142 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (6 144 zł/m²) przy 94 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu zduńskowolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
310 500 zł |
+3,5% |
6 142 zł/m² |
| 2025 |
197 |
300 000 zł |
+11,1% |
5 945 zł/m² |
| 2024 |
157 |
270 000 zł |
-0,8% |
5 714 zł/m² |
| 2023 |
194 |
272 250 zł |
+8,9% |
5 937 zł/m² |
| 2022 |
144 |
250 000 zł |
+27,6% |
5 024 zł/m² |
| 2021 |
150 |
196 000 zł |
+15,3% |
4 211 zł/m² |
| 2020 |
138 |
170 000 zł |
+0% |
3 740 zł/m² |
| 2019 |
179 |
170 000 zł |
+30,8% |
3 363 zł/m² |
| 2018 |
145 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 808 zł/m² |
| 2017 |
157 |
120 000 zł |
+1,7% |
2 589 zł/m² |
| 2016 |
131 |
118 000 zł |
+7,3% |
2 436 zł/m² |
| 2015 |
125 |
110 000 zł |
+1,9% |
2 286 zł/m² |
| 2014 |
133 |
108 000 zł |
+8% |
2 357 zł/m² |
| 2013 |
132 |
100 000 zł |
-8,3% |
2 201 zł/m² |
| 2012 |
148 |
109 000 zł |
+3,8% |
2 382 zł/m² |
| 2011 |
115 |
105 000 zł |
-9,1% |
2 284 zł/m² |
| 2010 |
160 |
115 500 zł |
— |
2 218 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zduńskowolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
197 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
5 945 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,7 m² |
| Typowy przedział |
150 000 – 515 971 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie zduńskowolskim
Rozkład obliczony na podstawie 2 415 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
10% |
| 80 000 – 110 000 zł |
15,5% |
| 110 000 – 210 000 zł |
46,1% |
| 210 000 – 310 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie zduńskowolskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 411 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
10% |
| 1 900 – 2 400 zł/m² |
18% |
| 2 400 – 4 500 zł/m² |
44,4% |
| 4 500 – 6 400 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie zduńskowolskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,2% |
| 32 – 39 m² |
19,2% |
| 39 – 58 m² |
44,3% |
| 58 – 64 m² |
16,3% |
| Powyżej 64 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zduńskowolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
140 000 zł |
4 634 zł/m² |
| 2 izby |
18,8% |
113 500 zł |
4 007 zł/m² |
| 3 izby |
42,6% |
134 000 zł |
3 517 zł/m² |
| 4 izby |
30,7% |
164 000 zł |
3 348 zł/m² |
| 5 izb |
6,4% |
187 500 zł |
3 049 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
145 000 zł |
2 876 zł/m² |
Ceny działek w powiecie zduńskowolskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
317 |
77 zł/m² |
80 000 zł |
1 071 m² |
| Grunty rolne |
2 882 |
13 zł/m² |
43 950 zł |
3 064 m² |
| Grunty leśne |
52 |
3,9 zł/m² |
22 500 zł |
7 213 m² |
| Wszystkie działki |
4 360 |
15 zł/m² |
45 000 zł |
2 648 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie zduńskowolskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Zduńska Wola |
1 025 |
60 zł/m² |
74 264 zł |
| Zduńska Wola |
1 738 |
13 zł/m² |
40 000 zł |
| Zapolice |
1 142 |
8,9 zł/m² |
35 000 zł |
| Szadek |
456 |
4,0 zł/m² |
40 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie zduńskowolskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
730 |
207 |
0 |
377 |
146 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
10 |
0 |
10 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
10 622 |
2 707 |
0 |
5 239 |
2 676 |
Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie zduńskowolskim: 50,7 m², 3 izby, za 300 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość w powiecie zduńskowolskim
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie zduńskowolskim?
Na zakup nieruchomości w powiecie zduńskowolskim trzeba przeznaczyć średnio 645 047 zł, czyli około 4 900 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 96 nieruchomości: 49 mieszkań i 47 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie zduńskowolskim?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 10 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 211 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu zduńskowolskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 190 750 zł |
| 2 pokoje | 52 m² | 293 690 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 417 992 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 610 440 zł |
| 5 pokoi | 172 m² | 1 009 833 zł |
| 6 pokoi | 214 m² | 809 860 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie zduńskowolskim?
Średnio wychodzi około 4 900 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 275 zł/m², a dla domów spada do 4 520 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu zduńskowolskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.