Znajdź 101 nieruchomości na sprzedaż w powiecie pajęczańskim, w cenach między 102 000 zł a 1 500 000 zł, przy średniej cenie 415 405 zł.
Ceny nieruchomości powiatu pajęczańskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania w powiecie pajęczańskim wyniosła 236 500 zł w 2025 roku, na podstawie 10 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 10,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 411 zł.
Mediana ceny sprzedaży
236 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 411 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-10,8%
mediana
Od 2021 roku
+12%
mediana
Wobec mediany województwa
-31,2%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-47,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu pajęczańskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 236 500 zł, czyli 4 411 zł/m², w obserwowanym przedziale od 61 445 zł do 320 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 370 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 47,2% transakcji zawarto między 210 000 zł a 310 000 zł, a 8,5% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,2% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 7,5% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 31,2% niższa od mediany województwa (łódzkie: 343 705 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 275 000 zł i 6 889 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 248 000 zł (6 678 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu pajęczańskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
275 000 zł |
+16,3% |
6 889 zł/m² |
| 2025 |
10 |
236 500 zł |
-10,8% |
4 411 zł/m² |
| 2024 |
11 |
265 000 zł |
+10,4% |
5 897 zł/m² |
| 2023 |
12 |
240 000 zł |
-13,6% |
5 994 zł/m² |
| 2022 |
53 |
277 819 zł |
+31,5% |
5 408 zł/m² |
| 2021 |
8 |
211 250 zł |
— |
4 871 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pajęczański: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
236 500 zł |
| Cena za m² |
4 411 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,7 m² |
| Typowy przedział |
61 445 – 320 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie pajęczańskim
Rozkład obliczony na podstawie 106 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
10,4% |
| 150 000 – 210 000 zł |
14,2% |
| 210 000 – 310 000 zł |
47,2% |
| 310 000 – 370 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 370 000 zł |
8,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie pajęczańskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 106 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
10,4% |
| 3 300 – 5 200 zł/m² |
30,2% |
| 5 200 – 6 000 zł/m² |
34% |
| 6 000 – 7 000 zł/m² |
15,1% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie pajęczańskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,4% |
| 35 – 41 m² |
17% |
| 41 – 58 m² |
46,2% |
| 58 – 66 m² |
19,8% |
| Powyżej 66 m² |
7,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pajęczański: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
29,9% |
215 602 zł |
5 934 zł/m² |
| 3 izby |
57,7% |
260 250 zł |
5 175 zł/m² |
| 4 izby |
9,3% |
335 000 zł |
5 619 zł/m² |
| 5 izb |
3,1% |
275 000 zł |
4 707 zł/m² |
Ceny działek w powiecie pajęczańskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
895 |
15 zł/m² |
55 000 zł |
3 100 m² |
| Grunty rolne |
1 078 |
4,1 zł/m² |
35 750 zł |
6 778 m² |
| Grunty leśne |
74 |
4,9 zł/m² |
31 750 zł |
6 950 m² |
| Wszystkie działki |
2 073 |
5,6 zł/m² |
42 000 zł |
5 000 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie pajęczańskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Działoszyn |
459 |
12 zł/m² |
50 000 zł |
| Rząśnia |
226 |
8,9 zł/m² |
54 000 zł |
| Pajęczno |
361 |
7,5 zł/m² |
39 600 zł |
| Sulmierzyce |
239 |
5,5 zł/m² |
54 000 zł |
| Nowa Brzeźnica |
243 |
5,4 zł/m² |
40 000 zł |
| Sulmierzyce |
239 |
5,5 zł/m² |
54 000 zł |
| Nowa Brzeźnica |
243 |
5,4 zł/m² |
40 000 zł |
| Siemkowice |
194 |
3,7 zł/m² |
32 500 zł |
| Kiełczygłów |
132 |
3,5 zł/m² |
38 250 zł |
| Strzelce Wielkie |
220 |
3,3 zł/m² |
35 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie pajęczańskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
546 |
11 |
0 |
456 |
79 |
| 2026 (do 17.08) |
314 |
12 |
0 |
243 |
59 |
| Razem 2010–2026 |
2 761 |
116 |
0 |
2 169 |
476 |
Między 2021 a 2025 rokiem mediana w powiecie pajęczańskim przeszła z 211 250 zł na 236 500 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 62% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie pajęczańskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie pajęczańskim?
Licz się ze średnią kwotą 415 405 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie pajęczańskim, czyli około 3 030 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie pajęczańskim?
Aktualna oferta to około 101 nieruchomości: 90 domów i 11 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie pajęczańskim?
Znajdziesz tu oferty od 102 000 zł do 1 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie pajęczańskim?
Zazwyczaj oferują około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 148 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu pajęczańskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 59 m² | 248 856 zł |
| 3 pokoje | 82 m² | 284 445 zł |
| 4 pokoje | 138 m² | 458 792 zł |
| 5 pokoi | 169 m² | 415 697 zł |
| 6 pokoi | 165 m² | 611 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 030 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 815 zł/m², a dla domów spada do 2 879 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu pajęczańskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.