Znajdź 72 nieruchomości na sprzedaż w powiecie wieluńskim, w cenach między 62 000 zł a 1 700 000 zł, przy średniej cenie 510 877 zł.
Ceny nieruchomości powiatu wieluńskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 135 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 365 361 zł rynek powiatu wieluńskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2021–2025 mediana wzrosła o 81,3%.
Mediana ceny sprzedaży
365 361 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 933 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
135
2025
Ceny w ciągu roku
+10,7%
mediana
Od 2021 roku
+81,3%
mediana
Wobec mediany województwa
+6,3%
łódzkie: 343 705 zł
Wobec mediany krajowej
-18,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu wieluńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 365 361 zł, czyli 6 933 zł/m², w obserwowanym przedziale od 41 874 zł do 546 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 46 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 220 000 zł a 360 000 zł, a 10,1% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 58 m², a 10,1% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (łódzkie: 343 705 zł) o 6,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 65 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 5 795 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 351 999 zł (6 897 zł/m²) przy 148 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu wieluńskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
65 |
280 000 zł |
-23,4% |
5 795 zł/m² |
| 2025 |
135 |
365 361 zł |
+10,7% |
6 933 zł/m² |
| 2024 |
105 |
330 000 zł |
+24,1% |
6 661 zł/m² |
| 2023 |
126 |
266 000 zł |
-6,5% |
5 614 zł/m² |
| 2022 |
90 |
284 512 zł |
+41,2% |
5 795 zł/m² |
| 2021 |
26 |
201 500 zł |
— |
4 763 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wieluński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
135 |
| Mediana ceny |
365 361 zł |
| Cena za m² |
6 933 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,6 m² |
| Typowy przedział |
41 874 – 546 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie wieluńskim
Rozkład obliczony na podstawie 547 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 46 000 zł |
10,2% |
| 46 000 – 220 000 zł |
17,7% |
| 220 000 – 360 000 zł |
43,7% |
| 360 000 – 450 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 450 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie wieluńskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 546 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 910 zł/m² |
10,1% |
| 910 – 5 000 zł/m² |
18,5% |
| 5 000 – 6 800 zł/m² |
43,2% |
| 6 800 – 7 900 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie wieluńskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,9% |
| 36 – 44 m² |
17% |
| 44 – 58 m² |
43,8% |
| 58 – 67 m² |
19,2% |
| Powyżej 67 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wieluński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
169 000 zł |
5 508 zł/m² |
| 2 izby |
33,1% |
273 000 zł |
11 359 zł/m² |
| 3 izby |
43,3% |
308 588 zł |
9 024 zł/m² |
| 4 izby |
18% |
329 000 zł |
4 687 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
350 000 zł |
4 269 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
374 000 zł |
4 407 zł/m² |
Ceny działek w powiecie wieluńskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
759 |
24 zł/m² |
60 000 zł |
2 400 m² |
| Grunty rolne |
1 637 |
4,8 zł/m² |
48 000 zł |
7 304 m² |
| Grunty leśne |
110 |
3,5 zł/m² |
30 000 zł |
8 705 m² |
| Wszystkie działki |
2 578 |
5,8 zł/m² |
50 000 zł |
5 210 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie wieluńskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wieluń |
501 |
38 zł/m² |
80 000 zł |
| Osjaków |
131 |
12 zł/m² |
42 000 zł |
| Biała |
247 |
6,6 zł/m² |
60 000 zł |
| Czarnożyły |
199 |
6,5 zł/m² |
57 000 zł |
| Pątnów |
267 |
6,3 zł/m² |
38 000 zł |
| Wierzchlas |
259 |
5,8 zł/m² |
44 000 zł |
| Mokrsko |
218 |
4,6 zł/m² |
49 591 zł |
| Konopnica |
184 |
4,5 zł/m² |
45 000 zł |
| Ostrówek |
323 |
4,4 zł/m² |
43 000 zł |
| Skomlin |
158 |
3,9 zł/m² |
31 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie wieluńskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
926 |
135 |
0 |
587 |
204 |
| 2026 (do 17.08) |
451 |
65 |
0 |
271 |
115 |
| Razem 2010–2026 |
4 206 |
554 |
0 |
2 704 |
948 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu wieluńskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 337 513 zł, przy medianie 365 361 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 933 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w powiecie wieluńskim — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie wieluńskim?
Licz się ze średnią kwotą 510 877 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie wieluńskim, czyli około 2 914 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 72 nieruchomości: 56 domów i 16 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie wieluńskim?
Znajdziesz tu oferty od 62 000 zł do 1 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie wieluńskim?
Zazwyczaj oferują około 175 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 210 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu wieluńskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 113 m² | 229 250 zł |
| 2 pokoje | 301 m² | 301 846 zł |
| 3 pokoje | 104 m² | 417 844 zł |
| 4 pokoje | 97 m² | 454 500 zł |
| 5 pokoi | 138 m² | 666 481 zł |
| 6 pokoi | 348 m² | 1 399 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie wieluńskim?
Średnio wychodzi około 2 914 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 147 zł/m², a dla domów spada do 2 674 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie wieluńskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.