Kup nieruchomość na terenie Wielunia: 45 nieruchomości w cenach od 149 000 zł do 1 099 000 zł, przy średniej cenie 442 473 zł.
Ceny nieruchomości Wielunia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Wielunia zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 365 634 zł (średnia bez wartości skrajnych: 340 537 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 29,1% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
365 634 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 940 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
133
2025
Ceny w ciągu roku
+10,8%
mediana
Od 2021 roku
+81,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,1%
Wieluński: 365 361 zł
Wobec mediany krajowej
-18,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wielunia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 365 634 zł, czyli 6 940 zł/m², w obserwowanym przedziale od 42 378 zł do 546 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 49 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 220 000 zł a 360 000 zł, a 10,2% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 58 m², a 9,9% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Wieluński: 365 361 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wieluń (obszar wiejski) — mediana 310 000 zł (6 390 zł/m², 116 transakcji od 2010 roku), dalej Wieluń z medianą 288 912 zł (5 842 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 64 sprzedaże mieszkań, z medianą 295 000 zł i 5 891 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 354 499 zł (6 973 zł/m²) przy 146 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wielunia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
64 |
295 000 zł |
-19,3% |
5 891 zł/m² |
| 2025 |
133 |
365 634 zł |
+10,8% |
6 940 zł/m² |
| 2024 |
103 |
330 000 zł |
+24,1% |
6 673 zł/m² |
| 2023 |
126 |
266 000 zł |
-8,3% |
5 614 zł/m² |
| 2022 |
85 |
290 000 zł |
+43,9% |
5 837 zł/m² |
| 2021 |
26 |
201 500 zł |
— |
4 763 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wieluń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
133 |
| Mediana ceny |
365 634 zł |
| Cena za m² |
6 940 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,6 m² |
| Typowy przedział |
42 378 – 546 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wielunia
Rozkład obliczony na podstawie 537 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 000 zł |
10,1% |
| 49 000 – 220 000 zł |
16,9% |
| 220 000 – 360 000 zł |
44,1% |
| 360 000 – 450 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 450 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wielunia
Rozkład ceny za m² na podstawie 536 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,1% |
| 1 100 – 5 100 zł/m² |
18,5% |
| 5 100 – 6 900 zł/m² |
45,5% |
| 6 900 – 7 900 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wielunia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,9% |
| 36 – 44 m² |
17,4% |
| 44 – 58 m² |
43,8% |
| 58 – 67 m² |
19% |
| Powyżej 67 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wieluń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
187 500 zł |
6 255 zł/m² |
| 2 izby |
33,5% |
273 500 zł |
11 420 zł/m² |
| 3 izby |
43,5% |
308 958 zł |
9 115 zł/m² |
| 4 izby |
17,7% |
329 500 zł |
4 832 zł/m² |
| 5 izb |
3,5% |
352 500 zł |
4 353 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
374 000 zł |
4 407 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wielunia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dąbrowa |
205 |
300 000 zł |
83 zł/m² |
| Obręb 15 |
169 |
317 130 zł |
160 zł/m² |
| Obręb 8 |
137 |
140 015 zł |
427 zł/m² |
| Obręb 9 |
98 |
270 000 zł |
191 zł/m² |
| Obręb 7 |
70 |
56 250 zł |
307 zł/m² |
| Gaszyn |
61 |
400 900 zł |
51 zł/m² |
| Ruda |
45 |
— |
6,0 zł/m² |
| Masłowice |
39 |
— |
5,0 zł/m² |
| Kurów |
34 |
— |
5,8 zł/m² |
| Turów |
31 |
— |
7,9 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Wielunia
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Wieluń (obszar wiejski) |
116 |
310 000 zł |
6 390 zł/m² |
| Wieluń |
421 |
288 912 zł |
5 842 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wielunia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
145 |
108 zł/m² |
136 000 zł |
1 300 m² |
| Grunty rolne |
329 |
10 zł/m² |
70 000 zł |
4 134 m² |
| Wszystkie działki |
501 |
38 zł/m² |
80 000 zł |
2 367 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wielunia
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wieluń |
156 |
123 zł/m² |
157 750 zł |
| Wieluń (obszar wiejski) |
345 |
9,8 zł/m² |
70 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wielunia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
337 |
133 |
0 |
123 |
81 |
| 2026 (do 17.08) |
188 |
64 |
0 |
71 |
53 |
| Razem 2010–2026 |
1 460 |
542 |
0 |
517 |
401 |
Trajektorię cen Wielunia widać w dłuższej perspektywie: 201 500 zł mediany w 2021 roku, 365 634 zł w 2025 roku, czyli +81,5%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 29,1% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wielunia: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wielunia?
Na zakup nieruchomości na terenie Wielunia trzeba przeznaczyć średnio 442 473 zł, czyli około 3 858 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Wielunia?
Aktualna oferta to około 45 nieruchomości: 29 domów i 16 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 1 099 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wielunia?
Średnia powierzchnia to około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 148 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wielunia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 52 m² | 298 023 zł |
| 3 pokoje | 94 m² | 379 444 zł |
| 5 pokoi | 117 m² | 530 833 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wielunia?
Średnio wychodzi około 3 858 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 147 zł/m², a dla domów spada do 3 391 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wielunia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.