Porównaj 33 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wielunia — średnia cena to 453 715 zł, a ceny sięgają od 149 000 zł do 1 099 000 zł.
Ceny nieruchomości Wielunia według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 126 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Wielunia, przy medianie ceny 363 914 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 75%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 937 zł.
Mediana ceny sprzedaży
363 914 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 937 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
126
2025
Ceny w ciągu roku
+7%
mediana
Od 2021 roku
+75%
mediana
Wobec mediany gminy
-0,5%
Wieluń: 365 634 zł
Wobec mediany krajowej
-19,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wielunia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 363 914 zł, czyli 6 937 zł/m², w obserwowanym przedziale od 42 236 zł do 546 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 41 000 zł do 460 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 200 000 zł a 360 000 zł, a 9,7% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 58 m², a 10,2% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,5% niższa od mediany gminy (Wieluń: 365 634 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 57 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 5 677 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 357 930 zł (6 611 zł/m²) przy 135 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wielunia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
57 |
280 000 zł |
-23,1% |
5 677 zł/m² |
| 2025 |
126 |
363 914 zł |
+7% |
6 937 zł/m² |
| 2024 |
60 |
340 000 zł |
+112,5% |
6 569 zł/m² |
| 2023 |
70 |
160 000 zł |
-44,8% |
3 408 zł/m² |
| 2022 |
83 |
289 796 zł |
+39,3% |
5 849 zł/m² |
| 2021 |
25 |
208 000 zł |
— |
4 775 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wieluń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
126 |
| Mediana ceny |
363 914 zł |
| Cena za m² |
6 937 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
42 236 – 546 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wielunia
Rozkład obliczony na podstawie 421 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 000 zł |
10% |
| 41 000 – 200 000 zł |
18,1% |
| 200 000 – 360 000 zł |
42% |
| 360 000 – 460 000 zł |
20,2% |
| Powyżej 460 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wielunia
Rozkład ceny za m² na podstawie 421 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 820 zł/m² |
10,2% |
| 820 – 4 800 zł/m² |
18,5% |
| 4 800 – 6 900 zł/m² |
44,9% |
| 6 900 – 8 000 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 8 000 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wielunia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
8,8% |
| 35 – 43 m² |
18,1% |
| 43 – 58 m² |
43,5% |
| 58 – 67 m² |
19,5% |
| Powyżej 67 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wieluń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
154 000 zł |
6 155 zł/m² |
| 2 izby |
24,2% |
232 200 zł |
15 102 zł/m² |
| 3 izby |
49,4% |
300 000 zł |
9 457 zł/m² |
| 4 izby |
21,5% |
330 000 zł |
4 846 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
350 000 zł |
4 151 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
282 000 zł |
3 936 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wielunia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 15 |
169 |
317 130 zł |
160 zł/m² |
| Obręb 8 |
137 |
140 015 zł |
427 zł/m² |
| Obręb 9 |
98 |
270 000 zł |
191 zł/m² |
| Obręb 7 |
70 |
56 250 zł |
307 zł/m² |
| Obręb 4 |
27 |
— |
163 zł/m² |
| Obręb 3 |
24 |
242 500 zł |
— |
| Obręb 14 |
23 |
— |
101 zł/m² |
| Obręb 2 |
22 |
150 000 zł |
— |
| Obręb 16 |
20 |
— |
71 zł/m² |
| Obręb 6 |
19 |
385 000 zł |
143 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wielunia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
80 |
166 zł/m² |
180 000 zł |
1 036 m² |
| Grunty rolne |
63 |
89 zł/m² |
135 000 zł |
1 672 m² |
| Wszystkie działki |
156 |
123 zł/m² |
157 750 zł |
1 231 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wielunia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
222 |
126 |
0 |
44 |
52 |
| 2026 (do 17.08) |
112 |
57 |
0 |
17 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
861 |
426 |
0 |
163 |
272 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Wielunia średnia bez wartości skrajnych wynosi 337 309 zł, przy medianie 363 914 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 937 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wielunia: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wielunia?
Na zakup nieruchomości na terenie Wielunia trzeba przeznaczyć średnio 453 715 zł, czyli około 3 482 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wielunia?
Obecnie dostępnych ofert: 33: 21 domów i 12 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Wielunia?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 1 099 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wielunia?
Zazwyczaj oferują około 130 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 172 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wielunia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 271 000 zł |
| 3 pokoje | 103 m² | 390 200 zł |
| 5 pokoi | 138 m² | 519 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 482 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 700 zł/m², a dla domów spada do 3 064 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wielunia?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.