Mamy 49 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wieluń, w cenach od 280 000 zł do 720 000 zł, przy średniej cenie 411 557 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wieluń według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Wieluń wyniosła 415 800 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Wieluń) mediana to 365 634 zł. Zmiana roczna: +29,9%.
Mediana ceny sprzedaży
415 800 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 952 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+29,9%
mediana
Od 2023 roku
+40,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+13,7%
Wieluń: 365 634 zł
Wobec mediany krajowej
-7,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wieluń obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 415 800 zł, czyli 6 952 zł/m², w obserwowanym przedziale od 330 800 zł do 441 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 430 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 270 000 zł a 350 000 zł, a 8,6% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 52 m², a 10,4% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wieluń: 365 634 zł) o 13,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 7,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 318 640 zł i 7 000 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 329 000 zł (7 000 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wieluń rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
318 640 zł |
-23,4% |
7 000 zł/m² |
| 2025 |
7 |
415 800 zł |
+29,9% |
6 952 zł/m² |
| 2024 |
43 |
320 000 zł |
+8,5% |
6 870 zł/m² |
| 2023 |
56 |
295 000 zł |
-19,5% |
6 009 zł/m² |
| 2022 |
2 |
366 500 zł |
+92,9% |
4 187 zł/m² |
| 2021 |
1 |
190 000 zł |
— |
3 292 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wieluń (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
415 800 zł |
| Cena za m² |
6 952 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,7 m² |
| Typowy przedział |
330 800 – 441 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wieluń
Rozkład obliczony na podstawie 116 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
12,9% |
| 240 000 – 270 000 zł |
12,9% |
| 270 000 – 350 000 zł |
42,2% |
| 350 000 – 430 000 zł |
23,3% |
| Powyżej 430 000 zł |
8,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wieluń
Rozkład ceny za m² na podstawie 115 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 900 zł/m² |
10,4% |
| 4 900 – 5 900 zł/m² |
16,5% |
| 5 900 – 6 800 zł/m² |
44,3% |
| 6 800 – 7 400 zł/m² |
20% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
8,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wieluń
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
16,5% |
| 40 – 45 m² |
9,6% |
| 45 – 52 m² |
46,1% |
| 52 – 65 m² |
17,4% |
| Powyżej 65 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wieluń (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
236 000 zł |
6 453 zł/m² |
| 2 izby |
67,6% |
300 000 zł |
6 493 zł/m² |
| 3 izby |
21,6% |
363 500 zł |
6 236 zł/m² |
| 4 izby |
3,6% |
297 750 zł |
4 540 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
430 000 zł |
5 057 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,8% |
428 000 zł |
4 877 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wieluń
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dąbrowa |
205 |
300 000 zł |
83 zł/m² |
| Gaszyn |
61 |
400 900 zł |
51 zł/m² |
| Ruda |
45 |
— |
6,0 zł/m² |
| Masłowice |
39 |
— |
5,0 zł/m² |
| Kurów |
34 |
— |
5,8 zł/m² |
| Turów |
31 |
— |
7,9 zł/m² |
| Kadłub |
17 |
— |
6,1 zł/m² |
| Rychłowice |
15 |
— |
333 zł/m² |
| Sieniec |
15 |
— |
3,7 zł/m² |
| Jodłowiec |
14 |
— |
2,5 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wieluń: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
65 |
64 zł/m² |
90 000 zł |
1 709 m² |
| Grunty rolne |
266 |
6,6 zł/m² |
65 000 zł |
5 542 m² |
| Wszystkie działki |
345 |
9,8 zł/m² |
70 000 zł |
4 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wieluń
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
115 |
7 |
0 |
79 |
29 |
| 2026 (do 17.08) |
76 |
7 |
0 |
54 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
599 |
116 |
0 |
354 |
129 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 415 800 zł (6 952 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (67,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wieluń — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wieluń?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wieluń kosztują średnio około 411 557 zł, czyli około 5 736 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Wieluń?
Obecnie dostępnych ofert: 49: 8 domów i 4 mieszkania oraz 37 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Wieluń?
Ceny wahają się od około 280 000 zł do 720 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 72 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 84 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wieluń:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 61 m² | 345 312 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 344 485 zł |
| 5 pokoi | 90 m² | 544 875 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Wieluń?
Średnio wychodzi około 5 736 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 732 zł/m², a dla domów spada do 5 163 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wieluń?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.