Mediana ceny sprzedaży
222 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 798 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
53
2025
Ceny w ciągu roku
+20,8%
mediana
Od 2010 roku
+70,8%
mediana
Wobec mediany województwa
-29,1%
opolskie: 313 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu strzeleckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 222 000 zł, czyli 4 798 zł/m², w obserwowanym przedziale od 69 200 zł do 469 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 250 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 88 000 zł a 170 000 zł, a 10,5% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 10,4% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 29,1% niższa od mediany województwa (opolskie: 313 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Strzelce Opolskie — mediana 140 000 zł (2 723 zł/m², 971 transakcji od 2010 roku), dalej Izbicko z medianą 110 200 zł (2 007 zł/m²). Ujazd: 110 000 zł (1 811 zł/m²). Na drugim biegunie Kolonowskie ma najbardziej przystępną medianę: 60 000 zł (940 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 49 sprzedaży mieszkań, z medianą 270 000 zł i 4 802 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 500 zł (4 935 zł/m²) przy 84 transakcjach.
Najczęściej sprzedawany format mieszkania w powiecie strzeleckim to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 20,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.