Porównaj 158 nieruchomości na sprzedaż w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim — średnia cena to 512 822 zł, a ceny sięgają od 110 600 zł do 2 900 000 zł.
Ceny nieruchomości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 261 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 170 000 zł a 372 065 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
261 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 377 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Od 2014 roku
+161%
mediana
Wobec mediany województwa
-16,6%
opolskie: 313 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 261 000 zł, czyli 5 377 zł/m², w obserwowanym przedziale od 170 000 zł do 372 065 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 63 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 40,3% transakcji zawarto między 110 000 zł a 230 000 zł, a 10,3% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 39 do 53 m², a 10,5% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,6% niższa od mediany województwa (opolskie: 313 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 147 sprzedaży mieszkań, z medianą 220 000 zł i 4 831 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (4 907 zł/m²) przy 156 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
147 |
220 000 zł |
-15,7% |
4 831 zł/m² |
| 2025 |
10 |
261 000 zł |
— |
5 377 zł/m² |
| 2023 |
1 |
205 000 zł |
-13,7% |
5 395 zł/m² |
| 2022 |
1 |
237 643 zł |
+63,9% |
4 297 zł/m² |
| 2021 |
1 |
145 000 zł |
— |
2 484 zł/m² |
| 2019 |
1 |
55 000 zł |
-5,2% |
1 986 zł/m² |
| 2018 |
3 |
58 000 zł |
— |
2 052 zł/m² |
| 2016 |
6 |
135 000 zł |
+27,4% |
2 379 zł/m² |
| 2015 |
25 |
106 000 zł |
+6% |
2 227 zł/m² |
| 2014 |
95 |
100 000 zł |
— |
2 102 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kędzierzyńsko-Kozielski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
261 000 zł |
| Cena za m² |
5 377 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,5 m² |
| Typowy przedział |
170 000 – 372 065 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Rozkład obliczony na podstawie 290 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 63 000 zł |
10% |
| 63 000 – 110 000 zł |
19,3% |
| 110 000 – 230 000 zł |
40,3% |
| 230 000 – 310 000 zł |
20% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 287 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
10,5% |
| 1 700 – 2 200 zł/m² |
16,7% |
| 2 200 – 4 900 zł/m² |
43,9% |
| 4 900 – 6 400 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,4% |
| 34 – 39 m² |
19,2% |
| 39 – 53 m² |
42,9% |
| 53 – 68 m² |
18,1% |
| Powyżej 68 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kędzierzyńsko-Kozielski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
65 000 zł |
3 503 zł/m² |
| 2 izby |
23,5% |
144 000 zł |
3 862 zł/m² |
| 3 izby |
46,7% |
160 000 zł |
3 772 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
180 000 zł |
3 684 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
248 500 zł |
3 715 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,8% |
175 000 zł |
2 268 zł/m² |
Ceny działek w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
72 zł/m² |
59 933 zł |
622 m² |
| Grunty rolne |
130 |
10,0 zł/m² |
71 000 zł |
2 956 m² |
| Wszystkie działki |
149 |
13 zł/m² |
70 000 zł |
2 536 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Kędzierzyn-Koźle |
42 |
97 zł/m² |
110 000 zł |
| Bierawa |
23 |
60 zł/m² |
72 170 zł |
| Reńska Wieś |
28 |
7,7 zł/m² |
65 000 zł |
| Cisek |
25 |
7,0 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
36 |
13 |
0 |
2 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
521 |
173 |
0 |
172 |
176 |
| Razem 2010–2026 |
777 |
327 |
0 |
205 |
245 |
Między 2014 a 2025 rokiem mediana w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim przeszła z 100 000 zł na 261 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 11,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim?
Nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kosztują średnio około 512 822 zł, czyli około 3 400 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim?
W tej chwili do wyboru są 158 nieruchomości: 85 mieszkań i 73 domy.
Jaki jest przedział cen w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim?
Oferty zaczynają się od 110 600 zł i sięgają 2 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim?
Zazwyczaj oferują około 151 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 257 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 49 m² | 254 600 zł |
| 2 pokoje | 50 m² | 286 639 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 358 722 zł |
| 4 pokoje | 117 m² | 502 282 zł |
| 5 pokoi | 219 m² | 756 643 zł |
| 6 pokoi | 250 m² | 1 197 800 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim?
Wynosi ona około 3 400 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 488 zł/m², a dla domów spada do 2 833 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.