Znajdź swoją nieruchomość na terenie Strzelec Opolskich: 91 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 220 000 zł do 2 200 000 zł, średnio 742 480 zł.
Ceny nieruchomości Strzelec Opolskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 250 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 65 000 zł a 505 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 329 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
36
2025
Ceny w ciągu roku
-40,8%
mediana
Od 2010 roku
+81,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
+12,6%
Strzelecki: 222 000 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Strzelec Opolskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 329 zł/m², w obserwowanym przedziale od 65 000 zł do 505 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 280 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 10% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,6% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Strzelecki: 222 000 zł) o 12,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Strzelce Opolskie — mediana 142 210 zł (2 759 zł/m², 914 transakcji od 2010 roku), dalej Strzelce Opolskie (obszar wiejski) z medianą 91 000 zł (1 436 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 30 sprzedaży mieszkań, z medianą 292 500 zł i 5 664 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 000 zł (5 448 zł/m²) przy 56 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strzelec Opolskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
30 |
292 500 zł |
+17% |
5 664 zł/m² |
| 2025 |
36 |
250 000 zł |
-40,8% |
5 329 zł/m² |
| 2024 |
2 |
422 500 zł |
+70,7% |
6 097 zł/m² |
| 2023 |
49 |
247 500 zł |
+23,8% |
5 141 zł/m² |
| 2022 |
66 |
200 000 zł |
+8,1% |
4 146 zł/m² |
| 2021 |
73 |
185 000 zł |
+19,4% |
3 661 zł/m² |
| 2020 |
55 |
155 000 zł |
+5,3% |
3 046 zł/m² |
| 2019 |
100 |
147 194 zł |
+18,2% |
2 994 zł/m² |
| 2018 |
72 |
124 500 zł |
+13,2% |
2 633 zł/m² |
| 2017 |
70 |
110 005 zł |
-8,3% |
2 161 zł/m² |
| 2016 |
69 |
120 000 zł |
+4,3% |
2 390 zł/m² |
| 2015 |
65 |
115 000 zł |
+6,5% |
2 315 zł/m² |
| 2014 |
69 |
108 000 zł |
-4% |
2 295 zł/m² |
| 2013 |
56 |
112 500 zł |
+1,8% |
2 409 zł/m² |
| 2012 |
54 |
110 500 zł |
+0,5% |
2 440 zł/m² |
| 2011 |
54 |
110 000 zł |
-20,3% |
2 278 zł/m² |
| 2010 |
51 |
138 000 zł |
— |
2 567 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelce Opolskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
36 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 329 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
65 000 – 505 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich
Rozkład obliczony na podstawie 971 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
9,4% |
| 70 000 – 100 000 zł |
14,5% |
| 100 000 – 180 000 zł |
44,5% |
| 180 000 – 280 000 zł |
21,6% |
| Powyżej 280 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strzelec Opolskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 971 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 600 zł/m² |
10,7% |
| 1 600 – 2 200 zł/m² |
16,4% |
| 2 200 – 3 300 zł/m² |
43,8% |
| 3 300 – 4 800 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,9% |
| 35 – 44 m² |
14,5% |
| 44 – 61 m² |
46,9% |
| 61 – 75 m² |
19,2% |
| Powyżej 75 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelce Opolskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
109 368 zł |
3 415 zł/m² |
| 2 izby |
11,6% |
80 580 zł |
2 882 zł/m² |
| 3 izby |
48% |
120 000 zł |
2 830 zł/m² |
| 4 izby |
32,4% |
165 125 zł |
2 935 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
205 000 zł |
2 656 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
242 500 zł |
2 190 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Strzelec Opolskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Strzelce Opolskie |
1 665 |
140 000 zł |
80 zł/m² |
| Szymiszów |
178 |
71 700 zł |
24 zł/m² |
| Kadłub |
164 |
— |
6,1 zł/m² |
| Rożniątów |
156 |
— |
6,7 zł/m² |
| Dziewkowice |
127 |
— |
22 zł/m² |
| Szczepanek |
120 |
— |
56 zł/m² |
| Sucha |
103 |
— |
5,0 zł/m² |
| Błotnica Strzelecka |
93 |
65 000 zł |
19 zł/m² |
| Rozmierka |
81 |
41 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Kalinowice |
73 |
— |
4,5 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Strzelec Opolskich
Ceny działek na terenie Strzelec Opolskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
621 |
51 zł/m² |
70 000 zł |
1 256 m² |
| Grunty rolne |
634 |
3,3 zł/m² |
30 000 zł |
7 645 m² |
| Wszystkie działki |
1 352 |
17 zł/m² |
52 750 zł |
2 412 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Strzelec Opolskich
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
369 |
185 |
0 |
102 |
82 |
| 2026 (do 17.08) |
127 |
43 |
0 |
52 |
32 |
| Razem 2010–2026 |
4 378 |
1 482 |
0 |
1 679 |
1 217 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Strzelec Opolskich to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 120 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 40,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelec Opolskich
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich?
Nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich kosztują średnio około 742 480 zł, czyli około 4 052 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Strzelec Opolskich?
W tej chwili do wyboru są 91 nieruchomości: 62 domy i 29 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Strzelec Opolskich?
Oferty zaczynają się od 220 000 zł i sięgają 2 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 183 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 237 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Strzelec Opolskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 59 m² | 442 358 zł |
| 3 pokoje | 77 m² | 422 765 zł |
| 4 pokoje | 142 m² | 713 250 zł |
| 5 pokoi | 183 m² | 716 867 zł |
| 6 pokoi | 204 m² | 742 722 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Strzelec Opolskich?
Wynosi ona około 4 052 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 155 zł/m², a dla domów spada do 3 766 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Strzelec Opolskich?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.