Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie: 33 domy w cenach od 270 000 zł do 1 700 000 zł, przy średniej cenie 711 576 zł.
Mediana ceny sprzedaży
129 998 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 941 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-72,9%
mediana
Od 2017 roku
+160%
mediana
Wobec mediany gminy
-48%
Strzelce Opolskie: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-71,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Strzelce Opolskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 129 998 zł, czyli 2 941 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 801 zł do 253 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 20 000 zł do 210 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 50 000 zł a 130 000 zł, a 12,3% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 47 do 65 m², a 10,5% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 48% niższa od mediany gminy (Strzelce Opolskie: 250 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 537 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Strzelce Opolskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
210 000 zł |
+61,5% |
4 667 zł/m² |
| 2025 |
9 |
129 998 zł |
-72,9% |
2 941 zł/m² |
| 2024 |
1 |
480 000 zł |
+182,4% |
5 989 zł/m² |
| 2023 |
2 |
170 000 zł |
+188,1% |
3 396 zł/m² |
| 2022 |
1 |
59 000 zł |
-9,2% |
918 zł/m² |
| 2021 |
3 |
65 000 zł |
+91,2% |
1 020 zł/m² |
| 2020 |
4 |
34 000 zł |
-62,8% |
882 zł/m² |
| 2019 |
6 |
91 500 zł |
+42,5% |
1 327 zł/m² |
| 2018 |
6 |
64 200 zł |
+28,4% |
1 102 zł/m² |
| 2017 |
5 |
50 000 zł |
-52,4% |
746 zł/m² |
| 2016 |
3 |
105 000 zł |
+255,9% |
2 044 zł/m² |
| 2015 |
2 |
29 500 zł |
-50,8% |
409 zł/m² |
| 2014 |
4 |
60 000 zł |
-21,8% |
1 041 zł/m² |
| 2013 |
4 |
76 750 zł |
+43,5% |
1 583 zł/m² |
| 2012 |
4 |
53 500 zł |
— |
1 031 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelce Opolskie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
129 998 zł |
| Cena za m² |
2 941 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,8 m² |
| Typowy przedział |
27 801 – 253 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie
Rozkład obliczony na podstawie 57 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 000 zł |
8,8% |
| 20 000 – 50 000 zł |
17,5% |
| 50 000 – 130 000 zł |
45,6% |
| 130 000 – 210 000 zł |
15,8% |
| Powyżej 210 000 zł |
12,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 57 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 440 zł/m² |
10,5% |
| 440 – 900 zł/m² |
17,5% |
| 900 – 2 100 zł/m² |
43,9% |
| 2 100 – 3 500 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
8,8% |
| 36 – 47 m² |
19,3% |
| 47 – 65 m² |
43,9% |
| 65 – 75 m² |
17,5% |
| Powyżej 75 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelce Opolskie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,8% |
11 500 zł |
590 zł/m² |
| 2 izby |
17% |
48 000 zł |
1 456 zł/m² |
| 3 izby |
37,7% |
61 000 zł |
1 390 zł/m² |
| 4 izby |
32,1% |
105 000 zł |
2 104 zł/m² |
| 5 izb |
9,4% |
155 000 zł |
1 704 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Szymiszów |
178 |
71 700 zł |
24 zł/m² |
| Kadłub |
164 |
— |
6,1 zł/m² |
| Rożniątów |
156 |
— |
6,7 zł/m² |
| Dziewkowice |
127 |
— |
22 zł/m² |
| Szczepanek |
120 |
— |
56 zł/m² |
| Sucha |
103 |
— |
5,0 zł/m² |
| Błotnica Strzelecka |
93 |
65 000 zł |
19 zł/m² |
| Rozmierka |
81 |
41 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Kalinowice |
73 |
— |
4,5 zł/m² |
| Osiek |
65 |
— |
2,9 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
420 |
41 zł/m² |
60 000 zł |
1 341 m² |
| Grunty rolne |
535 |
3,0 zł/m² |
30 835 zł |
9 739 m² |
| Wszystkie działki |
1 033 |
7,4 zł/m² |
50 000 zł |
2 999 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
128 |
9 |
0 |
76 |
43 |
| 2026 (do 17.08) |
57 |
4 |
0 |
42 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 827 |
80 |
0 |
1 235 |
512 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 61 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 72,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie?
Licz się ze średnią kwotą 711 576 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie, czyli około 3 543 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie?
W tej chwili do wyboru są 33 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie?
Znajdziesz tu oferty od 270 000 zł do 1 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie?
Średnia powierzchnia to około 201 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Strzelce Opolskie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 90 m² | 332 000 zł |
| 5 pokoi | 187 m² | 621 500 zł |
| 6 pokoi | 186 m² | 709 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie?
Wynosi ona około 3 543 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Strzelce Opolskie?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.