Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ujazd: 126 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 250 000 zł do 950 000 zł, średnio 550 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ujazd według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Ujazd sprzedawano w 2011 roku za medianę 60 000 zł. Typowa nieruchomość: 42,2 m², 3 izby.
Mediana ceny sprzedaży
60 000 zł
2011
Mediana ceny za m²
1 852 zł/m²
2011
Zarejestrowane sprzedaże
5
2011
Wobec mediany gminy
+20%
Ujazd: 50 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70%
Polska: 199 708 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ujazd obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 60 000 zł, czyli 1 852 zł/m², w obserwowanym przedziale od 14 400 zł do 154 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 160 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 48,6% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 11,4% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 14,3% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Ujazd: 50 000 zł) o 20%, a od mediany krajowej (199 708 zł) jest o 70% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ujazd rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
182 500 zł |
— |
2 792 zł/m² |
| 2022 |
4 |
157 500 zł |
+5% |
3 132 zł/m² |
| 2021 |
1 |
150 000 zł |
+46,3% |
3 165 zł/m² |
| 2020 |
2 |
102 500 zł |
+60,2% |
1 940 zł/m² |
| 2019 |
2 |
64 000 zł |
+17,7% |
1 390 zł/m² |
| 2018 |
4 |
54 375 zł |
-36% |
1 269 zł/m² |
| 2017 |
4 |
85 000 zł |
+70% |
1 456 zł/m² |
| 2016 |
2 |
50 000 zł |
-67,3% |
1 235 zł/m² |
| 2015 |
2 |
153 000 zł |
+118,6% |
1 752 zł/m² |
| 2014 |
3 |
70 000 zł |
+145,6% |
1 609 zł/m² |
| 2013 |
2 |
28 500 zł |
+14% |
556 zł/m² |
| 2012 |
2 |
25 000 zł |
-58,3% |
842 zł/m² |
| 2011 |
5 |
60 000 zł |
— |
1 852 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujazd (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2011) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
60 000 zł |
| Cena za m² |
1 852 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,2 m² |
| Typowy przedział |
14 400 – 154 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujazd
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
11,4% |
| 24 000 – 50 000 zł |
14,3% |
| 50 000 – 120 000 zł |
48,6% |
| 120 000 – 160 000 zł |
14,3% |
| Powyżej 160 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ujazd
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 500 zł/m² |
11,4% |
| 500 – 1 200 zł/m² |
17,1% |
| 1 200 – 2 100 zł/m² |
42,9% |
| 2 100 – 3 100 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujazd
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
11,4% |
| 31 – 40 m² |
17,1% |
| 40 – 58 m² |
40% |
| 58 – 71 m² |
17,1% |
| Powyżej 71 m² |
14,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujazd (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
30,3% |
35 000 zł |
1 022 zł/m² |
| 3 izby |
42,4% |
76 500 zł |
1 640 zł/m² |
| 4 izby |
18,2% |
121 000 zł |
2 342 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
157 500 zł |
1 799 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3% |
250 000 zł |
3 577 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ujazd
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sieroniowice |
103 |
— |
20 zł/m² |
| Olszowa |
87 |
72 500 zł |
46 zł/m² |
| Jaryszów |
86 |
— |
4,0 zł/m² |
| Zimna Wódka |
79 |
— |
15 zł/m² |
| Niezdrowice |
68 |
— |
36 zł/m² |
| Stary Ujazd |
63 |
— |
4,6 zł/m² |
| Nogowczyce |
45 |
— |
2,8 zł/m² |
| Balcarzowice |
33 |
— |
4,6 zł/m² |
| Klucz |
31 |
— |
3,8 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ujazd: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
123 |
40 zł/m² |
56 000 zł |
1 566 m² |
| Grunty rolne |
301 |
4,7 zł/m² |
40 000 zł |
6 487 m² |
| Wszystkie działki |
439 |
9,0 zł/m² |
44 000 zł |
4 774 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujazd
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
50 |
2 |
0 |
25 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
0 |
0 |
18 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
743 |
39 |
0 |
516 |
188 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Ujazd: 42,2 m², 3 izby, za 60 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujazd: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ujazd?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujazd kosztują średnio około 550 000 zł, czyli około 5 278 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Ujazd?
Aktualna oferta to około 126 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 121 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 250 000 zł do 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ujazd?
Średnio mają około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 110 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 81 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Ujazd?
Średnia cena to 5 278 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 321 zł/m², a dla domów rośnie do 5 455 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Ujazd?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowe mieszkanie.